Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha fiad azzal...

Mit szólnátok ha fiad azzal állna elő hogy gáz-riasztó pisztolyt akar?

Figyelt kérdés

18/F vagyok, és eljárogatok szórakozni, és előfordul hogy mikor egyedül jövök haza bele boltok a c-típusúakba. Egyfajta testalkatom az van, de erős nem vagyok és harci tapasztalatom sincsen. Tehát inkább behúzom fülem farkam, vagy adok nekik egy százast aztán csak rám unnak (szerencsére eddig így volt). Most erre édesanyám azt mondja hogy nem kell velük foglalkozni ott kell hagyni őket (elmenekülni?!) de szerintem ez megszégyenülés. Ha lenne akkor se lobogtatnám minden cigány csordának, de ha esetleg olyanra fordulna a dolog, akkor valamivel meg tudnám védeni magam. Erre még anya hogy miért nem jó egy gáz spré? Hát szerintem az olyan csajos dolog.

Nos mit szolnátok szülőként egy ilyen szituációban?


2011. dec. 11. 19:44
1 2
 1/15 bánomisén ***** válasza:

Szülőként nem tudok nyilatkozni, de az tény, hogy a fegyver(nek látszó tárgy) felbosszantja a kötözködőket, még bajod is lehet belőle.

Egyébként meg, úgy tudom, Mo-on engedélyhez van kötve a gázpisztoly, de ebben lehet, hogy tévedek.


Miért megszégyenülés, hogy nem akarod magad összeveretni, ezért, ha tudsz, elmész? Ezt nem értem, inkább verjenek péppé, akkor nem sérül a büszkeséged? Dehogynem.

2011. dec. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
nem engedélyköteles a tartása. Csak az utcán való viseléshez kell engedély. Am inkább vegyél gázsprét.
2011. dec. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Lány léttemre nekem van.

Borsoban lakom,nem tudom elkerülni hogy este mászkáljak,főleg ilyenkor amikor már 3kor sötét van.

Van gázsprém is,nem az első,kellett már használnom,ha nincs egy autós aki meglát,és nem segit,akkor ott akkor megerőszakolnak,kirabolna,és ez még a jobb eset.Kérdezés nélkül vettem gázpisztolyt,amikor megmutattam otthon,akkor én szüleim is háborogtak,de csak amig megkérdeztem hogy akkor is igy tennének ha már csak a rendőrség kopogtat hogy megtaláltak engem?

szerencsére használnom még csak úgy kellett,hogy megmutattam mim van egy 3 fős nem fehér társaságnak,és a legelső riasztóval felfelé lőttem (az első mindig riasztó,a többi paprika töltény,az jobb mint a sima).

amikor elmeséltem otthon,akkor végképp az volt,hogy jó az mégis.

2011. dec. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
18. életév felett néhány ezer forint ellenében kiváltható az engedély amivel utcán is hordhatod töltve. Amúgy csak otthon. Meg azért van annyi eszem hogy ne mutogassam, csak akkor használjam mikor kell, és jogos.
2011. dec. 11. 19:59
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

3-mas vagyok


engedély: megveszed,még dobozzal,számlával besétálsz a rendőrségre,hogy neked engedély kell,2ezer forint az illeték,és ha nincs valami olyan tetted már ami miatt nem kaphatsz,akkor pár hét alatt postázzák

2011. dec. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
Édesanyáddal értek egyet. A kötözködőket figyelmen kívül hagyni nem egyenlő a megfutamodással, hanem érett gondolkodásra utal.
2011. dec. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
aki azt irja hogy a kötözködőket egyszerűbb figyelmen kivül hagyni: azzal mit csinálsz aki azzal a szándékkal megy oda hozzád hogy kirabol pl? megkéred szépen hogy legyen olyan jó,és ne,mert neked nincs kedved kötözködni? főleg ha épp nem egy vékony fiúcska az illető hanem mondjuk 5 nagydarab jóerőben levő kan c.gány?
2011. dec. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem is van, annyi idő vagyok, mint te.

Hasznos szerkezet és ha végiggondoljuk, a leghumánusabb. Ha bicskával mész és ne adj' Isten használod is, egész szép időre lecsuknak, viperát, kobrát, boxert stb. jó eséllyel elveszik és úgy megvernek, mint a lovat. Arról, hogy illegális, nem is beszélve.

Ezt pedig előveszed, lősz (paprika töltetre gondolok) a támadód garantáltan "megbénul", viszont komolyabb, esetleg halálos kárt nem teszel benne.

Viszont fontos, hogy otthon először megtanuld használni. Riasztótöltettel.

Amiben egyébként nem értek egyet az előttem szólóval (másban igen), hogy ne az legyen elől a tárban! Ha úgy méred fel, hogy használnod kell, akkor nem fenyegetünk, nem lóbásszuk, nem pampogunk stb., hanem lövünk szó nélkül, rögtön a paprikát. Mert 1. ha szórakozol, a támadónak van ideje lereagálni és elveszi stb. Azt pedig nem tudhatod, nála milyen fegyver van.

Vannak egész jó árban megbízható fegyverek!

2011. dec. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

*idős

Még annyit, hogy érdemes jól körülnézni, pl. a gunbox honlapján, a budai fegyverboltjuk mindig jól-felszerelt. Mert mostanság kevesebb ár-érték arányban megfelelő fegyverhez lehet hozzájutni, mint régen.

2011. dec. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én katona családban nöttem fel,nagyapám megtanított fegyverrel bánni,és megvédeni magam,vertem már meg betörőt nő létemre,sajnos mai világban kell a tudás suliban oktatni kéne önvédelmi sportokat,és pszichológiát.

Sajnos az hogy nem keresem a bajt,és otthagyom az ilyen elemeknél nem mindig megoldás,mert ezek a népek (c betüs kategória)utánad mennek,kifigyelnek,és ez gyáva népség az ilyen tömegben mer csak támadni,én rugós bicskával,tapétavágóval,és nagyapámtól kapott sokkolóval járok estefelé boltba szórakozni,stb,sajnos ezek a c... már fényes nappal is garázdálkodnak,mondjuk egszer volt szerencsém véletlenül magamat gyomorszájon sokkolni a sokkolómmal,hát szégyen,de bepisiltem,és nem a röhögéstől.Aynukádnak mond meg hogy sajnos sükszég van önvédelmi eszközökre mert a világ erőszakos,a híradó is tele van ezzel.

De mondjuk ha úgy támadnak meg hogy elő se tudod venni a eszközt akkor is a tested és az emberi anatómia kicsi ismeretében is tudsz védekezni,és ártalmatlanitani a c-típúst vagy bárkit aki rád támad,annyira hogy legyen esélyed elő venni valamit,vagy eliszkolni onnan,a futás nem mindig szégyen.Én nemrég futottam tesómmal maratont az Árkád körül 8 napbarnított késes által hajszolva.


29N

2011. dec. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!