Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartsam a haragot még a...

Tartsam a haragot még a házassági évfordulónkon is?

Figyelt kérdés

Ma van a 4. házassági évfordulónk csakhogy tegnap fejtette ki a férjem, hogy mennyire boldogtalan mostanában, azaz mióta összeházasodtunk és megszületett a kisfiunk.

Erre én azt mondtam neki, hogy holnap még egy puszit se adjon és milyen hülye voltam, hogy hozzámentem.

Itt le is zártuk a vitát.


2011. dec. 12. 12:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Pont jó,itt az alkalom a beszélgetésre... Hiszen ezt nem így terveztétek,nem? Induljatok új lapokkal az évfordulótól.
2011. dec. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Hát egyikőtöknek most nyitnia kell a másik felé.Szerintem állj neki főzni,sütni valami vacsorát az évfordulótokra.Ne legyen harag.

Egy jó tanács:haraggal sose feküdj le aludni.Akármi is a probléma,mindig legyen békülés este az ágyba,mikornyugovóra tértek....


Beszélgessetek el vacsora közben arról,hogy miért is jó a másikkal.Nosztalgiázzatok,nézzetek fényképeket,menjetek el egyet sétálni,inni egy forró bort valahol.A problémákat is meg kell beszélni,és együtt megoldani őket.Mondja el az ötleteit,hogy mit hogyan kellene,utána pedig te is mond el neki.Őszintén!!!!!!

2011. dec. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok, csakhogy halott dolog.

Van egy 3 és fél éves kisfiunk, akitől még beszélgetni is alig lehet, nemhogy romantikázni, vagy elmenni.

Nagyon szomorú vagyok ez miatt. Megint beteg lett, nem ment oviba, itthon kínlódunk.

2011. dec. 12. 13:04
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem lehetne a nagyiékat megkérni hogy vigyázzanak rá egy estére?

Amúgy szerintem ha a párod jelzett hogy boldogtalan, akkor próbáld meg kicsit boldogabbá tenni:) Ne veszekedjetek!

2011. dec. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nincs nagyi:-(

Amúgy ok. nem fogok veszekedni, de nem is vettem semmit, beteg gyerekkel nem is fogok.

2011. dec. 12. 13:39
 6/16 anonim ***** válasza:

nem kell tartanod, de férjednek kéne rájönni, hogy mekkora bunkó volt, hogy ilyet mondott neked és a gyerekét kb tehernek érzi.

Szerintem nem neked kéne sütni főzni meg nyalni a fenekét. Ezután az a minimum, h a férjed korrigálja ezt a bakiját.

Te max csak nyitott lehetsz és fogadod a bocsánatkérést, egyúttal megbeszélhetitek, hogy mégis miért érzi így.

Elvégre kettőn áll a vásár. Te is mondhattad volna ugyanezt, h mennyire megváltozott és számodra már nem az a férfi, akire fel tudsz nézni.

A gyereket pedig ebbe nagyon csúnya dolog belevonni. Ő semmiről sem tehet. Ezt a férjed felfoghatná.

Én nem rekeszteném ki a gyerekünket, hogy romantikázzunk. Igenis fogja fel, hogy ő is itt van.. Romantikázni ráértek akkor, ha tudtátok tisztázni ezt az egészet.

2011. dec. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Jó, elolvastam, nyitott leszek, de olyan rossz kedvem van.

Viszont még életében nem kért bocsánatot, tehát most se fog.

Sajna.

Amúgy észre sem veszi, hogy megbántja a másikat és el is felejti, most azt várja, biztos, hogy ugrok a nyakába, ha hazajön, pedig rettentő rossz a kedvem.

Egyébként azt is mondta a napokban, hogy nem szeret hazajönni, mert mindig feszültség, meg rossz kedv van itthon.

Szerintem teljesen nincs igaza, igaz nem túl sok okom van a jó kedvre.

2011. dec. 12. 14:08
 8/16 anonim ***** válasza:

No tegnap voltam hasonló érzések közt, mint te most.

Nálunk egy ideje tart ez, de én rengeteget gondolkozok, hol az én hibám a dologban, és mennyi a változtatható részemről stb.

Nálunk a második gyerek ahogy megszületett kicsit utána kezdődött, 2-3 évig tartott a neheze.

Be kell lássam, ahogy én éreztem magam, és tegnap is valami miatt, ugyanúgy érezhet a férjem is.

Az, hogy az egymás kapcsolatát nem tudjuk nemhogy építgetni, (ami jó volt egyébként) de fenntartani nehéz és nem is nagyon ment, mert nincs segítség.

Ilyen esetben ez nagyon nehéz, de fel kell ismerni, hogy igazából lehet nem is nagy a gond, csak ki van az ember merülve, égve, de nem kell egymást okolni, hanem elfogadni, hogy hát mi vállalltuk (bár akkor az ember nem tudta, mivel tapasztalva tudunk meg igazán mindent). És elfogadni, hogy bizony a másik ugyanúgy ki van, mint én.

A nők elvárják a férfiaktól a finomságot, kis gondoskodást talán, de a férfi is elvárja ezt be kell lássam. Valakinek, és itt jön az, hogy kinek, ez egyéni véleménye mindenkinek, de talán mégis a nő szerepe a béke fenttartása megtenni az első lépést. Persze a mi büszkeségünk nem engedi ezt meg mindig, de ha belegondolunk, mit akarunk ? Megpróbálni boldogok lenni, azért megér megtenni néhány lépést, és hidd el, változik ám, eleinte nehéz megtenni, de mikor az ember lát a párjától reakciót, akkor könyebb lesz. Fontos a dolgok kibeszélése, egymás meghallgatása, megértése, nem csak a mondom a magamét fajta.

Ha van ismerős, kedves szomszéd, próbáljatok bízni, barátkozni, és kihasználni, hogy esetleg időnként rábíni a kicsit, hogy kettesben tudjatok lenni. Nekünk mostanában adatik ilyen, nehéz volt, mert nem szeretek férjem sem mást megkérni a mi dolgunkra, de látom, hogy mennyit jelent. Jól meg is mondta a férjem, látod, mikor ketten vagyunk, olyan, vagy mint régen. És ő is olyan. Rengeteget jelent egy gyerek, és nem ő miatta van ez, nem kell úgy hangozzon. De változtat a gyerek sokat mindkét félen amit magunknak is nehéz felfogni, hogy mi változtunk, de ha felismerjük, hidd el, hogy könyebb dolgozni azon, hogy jobb legyen a helyzet.

Sok sikert nektek, és türelmet, és akarást, hogy jóban lehessetek. Ha nem érzed úgy, hog ünnepelni akarsz, akkor nem kell tetetni. Megtartjátok, mikor ebből a jelenlegi mélyből kijöttök és elnapoljátok. Nem azt mondom a gond meggyógyulása után, mert az odébb van, de a pillanatnyi rosszkedv után.

2011. dec. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Jajj köszönöm ezt a választ is.Olyan aranyos vagy, hogy leírtad mindezt.

Senki sem tudja megérteni, aki nincs hasonló helyzetben, hogy milyen, mikor nincs kire bízni a kicsit.

2011. dec. 12. 16:06
 10/16 anonim válasza:
0%
Kerem a harag az harag...legyen benned gerinc nem vagy te egy csiga...aki anyaljat huzzamaga utan ha a ferjed akar kozeliteni akkor ereszkedjen le es kezdemenyezzen...akkor majd targyalhatsz vele de n ehogy te jopofizzal es meg te bujj az agyba aztan meg te legyel a nagyvonalu hogy szet teszed a labad neki..
2011. dec. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!