Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van! Már nem tudom mi...

Elegem van! Már nem tudom mi a helyes, hogy kiben bízzak meg?

Figyelt kérdés

Férjemmel, babánkkal élek anyámnál (ő is velünk lakik). Folyamatosan megy a feszültség, a vita. Anyám érzem, hogy rámtelepszik, hogy befolyásol és ez a házasságomra is rányomja a bélyegét. A férjemmel napi szinten megy a veszekedés, hogy olyan vagyok mint az anyám, és hogy épeszű férfi engem nem tudna elviselni. Lányom előtt nem sírok, de most már kifakadtam így este csöndben. Jobb lenne kiszállni, de miatta nem teszem. Elköltözni még nem tudunk (az sem biztos, hogy a férjem már velem akar -e lenni, lehet tényleg lelécel) Nem tudom, hogy a veszekedések miatt bízzak-e benne,nem tudom,hogy anyám jót akar-e, vagy csak a természetéből adódik, hogy gerjeszti a feszültséget,akaratlanul. Nem akarok veszekedni, utálom...de mindenkit megbántok a békülési szándékommal és utálom magam emiatt.Mit csináljak?

Ötletek?

Köszönöm, hs valaki elolvasta...


2011. dec. 15. 22:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

Elolvastam, de nincs tanács.

1, nem tudom, hogy anyád igazat mond-e vagy heccel

2, neked igazad van-e vagy sem

3, a férjednek igaza van-e vagy sem

De hogy ez senkinek se jó, és vagy az anyád, vagy a férjed mellé állj, mert ha mindenkinek jó akarsz lenni, senkinek se leszel jó.

2011. dec. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Első lépésként nézz magadba, mindent gondolj végig. Mi az oka a veszekedéseknek? Min vitatkozol a férjeddel? Min az anyáddal? Lehet- ezeket békésen megbeszélni, rendezni?

Ha hárman, a felnőttek leülnétek egy asztalhoz, és mindenki elmondaná 5 percben azt, hogy mi fáj, és senki nem szólna közbe? Nem hirtelen, egy napot kell hagyni a készülődésre.

Egy próbát megér.Nem is a ti életetek, hanem a kislány békés jövője miatt!

2011. dec. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

*lehet-e

/előző/

2011. dec. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

A legjobb tanács,ha anyuka nélkül élitek az életeteket tovább.Amúgy sem egészséges dolog "anyóssal" együtt élni(a férjednek mégiscsak az anyósa)

HA csak hárman lennétek akkor jelentősen javulna a helyzet is.

2011. dec. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem tudunk leülni beszélni 3asban. Anyám eljátsza, hogy minden rendben, amikor meg nincs otthon a férjem,akkor meg veszekszik, szídja őt. Ha kiállok a férjem mellett, akkor anyámmal veszek össze. Aztán hazajön a férjem, kibukik belőlem, hogy anyám megőrült (persze nem mondok el mindent) erre meg azt mondja olyann vagyok, mint az anyám: antiszociális és biztos az én hibám a veszekedés, mert többet gondolok bele, mint amit anyám mond. Amikor 3asban vagyunk, akkor vita nincs, 'csak' feszültség, férjemnél elpattan a húr és elkezd b@sztatni vmi miatt és akkor már én sem tudom kezelni. csak hallgatom-hallgatom, hogy én milyen vagyok...aztán kisírom magam este :(
2011. dec. 15. 22:29
 6/15 anonim ***** válasza:

Miért nem mondasz el mindent a férjednek?

Figyelj ha nem vagy őszinte, akkor ne csodálkozz, hogy a férjed nem látja reálisan a dolgokat.

2011. dec. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem költözünk, mert a férjem még gyűjt, hogy ne keljen hitelt felvenni. Amikor mondtam neki, hogy így rámegy a házasságunk, azt mondta: pénzügyekbe ne szóljak bele.

Persze reálisan oké lenne, hogy várunk és hitel nélkül veszünk lakást, de az idegeim addigra meg felmondják a szolgálatot

2011. dec. 15. 22:31
 8/15 A kérdező kommentje:
Próbáltam beszélni vele, elmondani, de nem érti. Ő nem így látja, azt gondolja, csak én gondolok bele többet. Hisz anyám a férjem szemébe nem mond rosszakat, csak nekem teszi a megjegyzéseket.
2011. dec. 15. 22:32
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem az anyád tűnik a kisebb rossznak.
2011. dec. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Akkor anyukád a kétszínű.

Vedd fel diktafonnal.

2011. dec. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!