Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy utolagos atlaghazassag...

Egy utolagos atlaghazassag (csak azert hogy legyen) feledtethetni tudja egy rosszul vegzodott elso nagy szerelmet?

Figyelt kérdés
2011. dec. 16. 07:03
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
No jo,akkor egjen az a gorogtuz,csak meg ne perzselodjem ismetelten ! :))))))))))))))))
2011. dec. 16. 09:21
 12/26 anonim ***** válasza:
Szerintem megalázó a másik félre nézve, ha szerelem nélkül mégy hozzá/veszed el, "csak azért, hogy legyen"
2011. dec. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Engem is megalaztak k... kemenyen.Aztan pedig itt mindenki azt mondja hogy a jo hazassagban a megertes a lenyeg.Kinek van tehat igaza ?
2011. dec. 16. 11:23
 14/26 anonim ***** válasza:
Nem feledteti. Én ezt csináltam. Jól élünk, de nagyon sokminden hiányzik. Van két gyerekünk, és a férjem jó ember, de mégsem vagyok igazán boldog.
2011. dec. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

"Engem is megalaztak k... kemenyen.Aztan pedig itt mindenki azt mondja hogy a jo hazassagban a megertes a lenyeg.Kinek van tehat igaza?"


Sajnos, ha már a vége felé tart a kapcsolat, akkor rendesen ki tudja fordítani az embereket önmagukból.


Én 5 évig voltam együtt az exemmel, ő dobott ki végülis. De soha nem néztem volna ki belőle, hogy olyan szintre süllyed, hogy nem köszön az utcán, ha összefutunk.

2011. dec. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Vegul is egy dologgal vigasztalom magam,ha igy lehet mondani,lehet arra garancia hogy az elso "nagy" mellett,ugy alakult volna az eletunk ahogyan elkepzeltuk,vagy a mindennapok prozaja ezt is bedaralta volna ugyanugy mint barmilyen kapcsolatot.Csak ezt mar nem fogjuk soha megtudni es talan ezert nem tudjuk megfelelokepen magunkban feldolgozni,elkonyvelni,lezarni!
2011. dec. 16. 11:46
 17/26 anonim ***** válasza:

de figyelj már, igen írják azt is, hogy kell a szerelem, meg írják azt is hogy a megértés stb a lényeg.

de ez nem olyan, hogy most akkor kinek van igaza, nem egyik vagy másik, hanem egyik ÉS másik, mindennek meg kell lenni.


egy csak-hogy-legyen házasságból nem lesz "görögtűz". sztem az max egy igazi szerelemből tud átalakulni

2011. dec. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Feledtetni soha nem fogja, de talán kicsit elnyomja benned.

Viszont lesznek éjszakák, amikor a párod szuszogását hallgatod, és azon tűnődsz, miért nem vagy teljesen boldog, hiszen ő jó ember.

2011. dec. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Igen,ez 100%-an igy van !
2011. dec. 16. 18:15
 20/26 anonim ***** válasza:

14írja "Én ezt csináltam. Jól élünk, de nagyon sokminden hiányzik. Van két gyerekünk, és a férjem jó ember, de mégsem vagyok igazán boldog."


Miért van az, hogy olyan, akinek nincs/vagy súlyos beteg a gyereke, nincs/vagy elzüllött/vagy agresszív/vagy rossz férje van, nyomorog/rosszul él, SOHA nem mond ilyet,

"de mégsem vagyok igazán boldog"


Mi lett volna, 14, ha megmarad a lángoló szerelem -20-30 évig?

Milyen lenne Rómeó és Júlia 20 éves házassági évfordulóján?

http://www.youtube.com/watch?v=QgzMTUiVDqU&feature=related


Mi az elégedetlenség? Mi az, örülni kicsi dolgoknak? Örülni más örömének?

És egyáltalán: mi a boldogság??

A görög bölcset megkérték, mondjon boldog embereket:

-Az, aki 3 éve meghalt, ott az út végén, az boldog volt. Meg az, aki ott lakott, 1 éve halt meg, az boldog volt. - meg az… stb

- De miért csak olyanokat mondasz, mester, aki már meghalt?

- Mert amíg élünk, mindig történhet valami még.


Úgy tűnik, nem egy statikus állapot a boldogság – amit elérünk és kész.

Úgy tűnik, a birtoklással nem függ össze. Illuzórikusan azt érezhetjük, boldogok lennénk, ha valamit megkapnánk, birtokolnánk, de a tapasztalat azt mutatja, az idő kikezdi ezt, és valamit birtokolva, részben azonnal új vágy jelenik meg, részben egy elvesztéstől való félelem.

A boldogság – ha másnak adom, nem birtoklom, akkor felhőtlen lehet, látni, hogy az én szeretetem révén keletkezik másban öröm, az boldogság.


Weöres Sándor: Szembe-fordított tükrök


Örömöm sokszorozódjék a te örömödben.

Hiányosságom váljék jósággá benned.


Egyetlen parancs van, a többi csak tanács: igyekezz úgy érezni, gondolkozni, cselekedni, hogy mindennek javára legyél.

Egyetlen ismeret van, a többi csak toldás: Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra.

Az igazság nem mondatokban rejlik, hanem a torzítatlan létezésben.

Az öröklét nem az időben rejlik, hanem az összhang állapotában

2011. dec. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!