Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy utolagos atlaghazassag...

Egy utolagos atlaghazassag (csak azert hogy legyen) feledtethetni tudja egy rosszul vegzodott elso nagy szerelmet?

Figyelt kérdés
2011. dec. 16. 07:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Átfogalmaznád a kérdést, és kiegészítenéd pár infóval?

Mert így kb. annyit lehet válaszolni, hogy "aham hmmm izé ja nemtom"

2011. dec. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
nem.. mit hittél majd amnéziád lesz a sok italtól?
2011. dec. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
58%
Igen, tudja feledtetni. Pótolni soha nem fogja, mert nem lesz az a "hűdenagy" szerelem, de ahogy telnek az évek és változnak az ember igényei (illetve megszokja a házastársát), egy elsőre teljesen szürkének tűnő átlagházasság is jó lesz neki. Nem azért, mert megalkuszik, hanem mert pár évvel, évtizeddel idősebben már nem a hatalmas nagy szerelem kell neki, hanem a hosszú házasság kicsit visszafogottabb, nyugodtabb, de kiszámíthatóbb légköre.
2011. dec. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Az utolso valasz realis,az italos tema kizart,talan sajat tapasztalatodrol beszelsz.
2011. dec. 16. 07:37
 5/26 anonim ***** válasza:
Hát ez jó sz.arul hangzik. kedves 3. válaszoló. Akkor én inkább élek nagy mindent elsöprő szerelemben, utána meg család nélkül.
2011. dec. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Utolso :Ami volt,elmult,nincs hogy visszahozni, de azutan hogyan tovabb ?
2011. dec. 16. 07:51
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Légy türelmes. Addig semmiképp ne házasodj meg, amíg elevenen él benned a nagy szerelem.

Ha a jelenlegi párod csak azért van, hogy legyen, akkor ne menj hozzá.

Idővel eljön az a valaki, aki feledtetni tudja, és aki miatt nem csak "kényszerből" leszel.

Hidd el jobb egyedül, mint egy csak azért hogy legyen kapcsolatban.

2011. dec. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem szépen fogalmaztál, Kérdező. „átlagházasság, utólagos” ezek arra utalnak, egyenlőre nem vagy túl, pótlék kell, nem szereteten alapuló együttélés. Tehát tényleg előbb add fel, hogy egy életen át lehetne őrjítő lángoló szerelemben élni, mert ez egyébként nem is igaz. Porrá égne az rövid idő alatt.

A házassághoz szeretet kell, izzó, hosszú időn át égő görögtűz...

Találkozol valakivel, akivel érzed,ez kialakulhat…

ha jól érzed magad vele, bizalmat érzel, tudtok együtt nevetni is - akkor szerintem jó házasság lesz belőle!

A jó, szerelmi házasságban is a nagy lángoló szerelem elmúlik, szeretetté, megértéssé alakul úgyis…


Kosztolányi Dezső így ír az Esti Kornél-ban:

"Természetesen a szerelmi házasságnak is megvan a maga hátránya. Aki szerelmet visz egy házasságba, az nem sokkal bölcsebben cselekszik, mint aki otthonában egy gyönyörű, kecses leopárdot helyez el, hogy vigyázzon nyugalmára. Nemigen való az oda."

2011. dec. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

7 évig "vak" voltam. Majd amikor kinyílt a szemem, összejöttem, majd hozzámentem a legjobb barátomhoz.

A szerelem egyik pillanatról a másikra jött.

Nem lehet ezt így eldönteni, hogy nekem volt egy nagy szerelem és innentől nem lesz több.

Előtte nekem is voltak nagy szerelmeim. Pozitív gondolkodás! Ha ő lett volna az igazi, akkor együtt is lennétek! Így állj hozzá!

2011. dec. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

kettő jutott eszembe:

egy "csak-azért-hogy-legyen" házasság szerintem doha nem tud olyan igazán jó lenni, teljesen mindegy, hogy ez első, vagy hanyadik házasság.

nekem nagyon úgy tűnik, hogy erősen idealizálod az előző kapcsolatodat. ha egyszer nem működött, akkor csak nem lehetett olyan fenomenális. nem azt mondom, hogy a csúnya végét nézd, de te kb csak a szép elejét látod, valahogy egybe kéne nézni az egészet.

de szerintem persze, lehet jobb egy második házasság az elsőnél, persze csak ha nem azért köttetett, csak hogy legyen

2011. dec. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!