Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Helyes, ha családi állapothoz...

Helyes, ha családi állapothoz egyedülállót írtam?

Figyelt kérdés
Középsulis lány vagyok,gyermekvédelmit kellett igényelni,és mivel nagykorú vagyok,ezt nekem kell intéznem. Családi állapothoz azt írtam,hogy egyedülálló. Azt mondják hogy ez hülyeség,azt kell írni,hogy hajadon! Most lényeg ez?
2011. dec. 20. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem arra kíváncsiak egy ilyen nyomtatványon, hogy van-e rendszeres nemi életed, hanem, hogy házas vagy-e.
2011. dec. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A hajadon a szabványos, de az egyedülállót is meg fogják érteni.


Vicces lehet, ha valaki azt írja, hogy "Ez bonyolult", "Épp szakítottunk" vagy valami hasonlót. :)

2011. dec. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Annyiban lényeg, hogy ha szőrszálhasogatók, akkor formai hiányosság miatt visszadobhatják.

Simán elképzelhető, hogy valaki már megházasodott, de szétváltak, csak papíron nem váltak el. Ő akkor egyedülálló, de hivatalosan meg házas. Szóval az egyedülálló meg a hajadon közé nem lehet csak úgy egyenlőségjelet húzni.

Szurkolj, hogy jófejek legyenek, esetleg ha van rá mód, akkor menj be és javítsd a lapot. Ez pont ugyanannyira hiba, mintha a szigszámod helyére odaírtad volna, hogy alma. Értelmetlen és érvénytelen.

2011. dec. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
60%

Nem értek a GyV-hez, nem foglalkoztam vele, nem tudom mi alapján döntenek,de...

A "hajadon" azt jelenti, hogy soha nem voltál senkivel törvényes házasságban.

Az "egyedülálló" azt jelenti, hogy jelen pillanatban nem vagy senkivel törvényes házasságban.

Gyakorlatilag a "hajadon" mindenképpen "egyedülálló" , de az nem biztos, hogy ha valaki "egyedülálló" akkor "hajadon" is.

Mivel az ügyintézök nagy ivben sz@rnak az egészre, és ugy vannak vele, hogy mindenki penge a nyomtatványok kitöltésében, ha a GyV nem jár elváltaknak, akk nagy valószinüséggel el fogják utasitani az igénylésedet.

2011. dec. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

hivatalosan létező családi állapotok:


hajadon/nőtlen

házas (nős/férjezett)

elvált

özvegy


a többi csak facebookon létezik, nem hivatalos megnevezés. habár érteni nyilván fogják, de simán visszadobhatják

2011. dec. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hmmm értem! köszönöm
2011. dec. 20. 22:20
 7/8 anonim ***** válasza:

majd megnézi a hivatalnok a nyilvántartásában,

mint ahogy azt is, ki van oda bejelentve....amit néhányan összeírkálnak...

2011. dec. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csaladi allapot: elviselhetetlen.

A csalad legoregebb tagja: a nagypapae.

2015. nov. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!