Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A pár hónappal ezelőtti...

A pár hónappal ezelőtti állapothoz képest túl könnyen lehet tekerni a hátsó váltó fokozataiban, miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Pontosan tudom milyen sebességet eredményezett a hátsó váltó valamely fokozata egy-egy áttekerésnél, most azonban mintha két-három fokozattal könnyebbe menne minden sebesség, holott a váltó rendesen működik. A pedálcsapágy már nagyon rossz állapotban van, lötyög és recseg-ropog, ennek köze van hozzá?
2011. okt. 10. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért érzed könnyebbnek, mert edzettél. Ja és ha rossz állapotban van, akkor vidd be egy szervízbe és kenesd át az egész bringát, vagy akár megcsinálhatod magadnak is!
2011. okt. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy felmerül ez is, de már nagyon régóta zúzom ezt a bringát akár napi 180km-be is, és a változás ehhez képest hirtelenség.
2011. okt. 10. 21:56
 3/6 anonim ***** válasza:
11%
180 km, persze...ha ennyit tekernél nem kérdeznél f@szságokat...
2011. okt. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Felhasználó vagyok, nem szerelő, nem hazudtam.
2011. okt. 11. 15:06
 5/6 anonim ***** válasza:
néha ha csak átkened a láncot és megtisztitod akkor máris megnöl a szerkezet teljesítménye,gondolom ha 180 km tert mész akkor karban is tartod szoval lehet ,hogy ez az oka,attol ,hogy a középrész kotyog stb pont,hogy rosszabbnak kéne lennie és nehezebb lenne tekerni.
2011. okt. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elég ha csak olajosabb lánc és könnyebben megy. Vagy a pedál kicsit meglazul és könnyebben forog, vagy a hajtókar forog könnyebben. Ha lepucolod a sok koszt, stb ami a váltórendszernél van, akkor máris jobb lesz tekerni és könnyebb!
2011. okt. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!