Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt költesz a gyereke...

Mennyi pénzt költesz a gyereked ajándékára karácsonyra?

Figyelt kérdés
Mi a lányomnak 20.000ft - 25.000ft-ért vásárolunk ami átlagos.Nem?És ti?:)
2011. dec. 21. 00:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
hát ha 20-25 E ft átlagos egy gyerekre, akkor én mélyszegénységben élek... :D nekem anyuék 5000-ért vettek könyvet + talán még egy 1000es valami jó bonbonra, húgomnak szintén kb. 6-7 ezer, tehát kettőnkre együtt 12-13 E ft.
2011. dec. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én unokatestvéreimnek vettem ajándékot. Vagyis egészen pontosan írok ki nekik tele egy-egy dvd-t mesékkel, illetve kapnak ey-egy tábla csokit, meg valami gyümölcsöt mellé. Kb. 1000-1500 forintból kijött a két gyerek. 2 éves kislány, 4 éves kisfiú.


Egyébként mindenki annyit költ a gyermekére amennyit tud, és akar. Ha nem kell neki semmi, akkor csak csekélységet adsz, ha igen, akkor mehet az is a fa alá, plusz mellé valami ami akár lehet játék, mese dvd, bármi is.

2011. dec. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint én is mocskos mód szegény vagyok.

Láttam egy jó viccet, "viccet":

Obama: Nálunk egy átlagos munkás 3000$-t keres, 2000-ből meg lehet élni, és nem érdekel, hogy mire költi a maradék 1000-et.

Valamilyen európai elnök: Nálunk egy átlagos munkás 2000€-t keres, 1500-ból meg lehet élni és nem érdekel mire költi a maradék 500-at.

Királyunk: Nálunk egy átlagos munkás 60000Ft-ot keres, 90000-ből meg lehet élni, és nem érdekel honnan teremti elő a maradék 30000-et.

Ők 100ezrekkel dobálóznak, mi meg ezresekkel sakkozunk. Szép...

2011. dec. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%
A két nagyobb fiam egy-egy új érintős telefont kaptak, plusz memot bele, az 15-15 ezer Ft. Pici fiam aki 4 és fél hónapos: interaktiv koala, bébitelefon, zenélő kormány,fürdéshez játék, ezek 7 ezer Ft körül volt, mert a koala akciós volt 9 ezerről 3 ezerre.
2011. dec. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
84%
Lányom kap porcelánbabákat (tőlünk 4-et), Activityt, farmert, CD-t, mini csillagkivetítőt, Kártyát, 3d-s kirakót, nyakláncot és medált, Zoobles-t, fiam még pici, ő korának megfelelő játékokat, a gyerekeknek ment kb. 35. 000 Ft.
2011. dec. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
100%

Két hónappal ezelőtt kapott a babám egy elektromos hintát... ami nem volt olcsó és a mama is pótolt bele. Így most csak mesekönyvet teszek neki a fa alá, hogy legyen valami neki. De most két hónapig még ne használná, csak hogy elmondhassam milyen drága ajándékot kapott karácsonyra.

Szerintem a 20-25 ezer egyáltalán nem átlagos. És ahol 2-3 gyerek van??? Ezt nem lehet bírni anyagilag. Mondom úgy, hogy mindketten jól keresünk, a fontos dolgokra mindig jutott. De hülyeségnek tartom ennyire drága ajándékokkal elhalmozni a gyereket. Ami szükséges és telik rá, persze nyugodtan vegye meg a szülő. De miért kell a karácsonyt "összekapcsolni" neki azzal, hogy akkor most drága - nagy - sok ajándékot fogok kapni??!!!

2011. dec. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is nagyon szegény vagyok ezek szerint.

2 játékot kap, mind a 2 2000Ft volt kb. az összesen 4000Ft

A legdrágább játék amit kapott és a mellé nem kapott mást az a 7000Ft volt tavaly előtt.

2011. dec. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%
párom egyik gyermeke kapott egy használt laptopot 40.000 ftért, kapott hozzá 3000 ftért egeret és egérpadot, plusz könyvet, meg készségfejlesztő játékot. Másik gyermeke kapott horgász ládikót, meg horgász széket, és horgász hálót, kapott hozzá 1500 ftért egy horgász könyvet, ő is kapott 1500 ftért készségfejlesztő játékot.
2011. dec. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Sok pénz, oké, de amikor egy társas 6000 Ft, egy baba 3000-től felfelé, könyv: kb 3000.... Szóval az árak rendesen el vannak szállva...
2011. dec. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
77%

Mi egy sátrat vettünk neki postaköltséggel együtt 10 ezer volt (lett volna a vaterán olcsóbb is használtan, de gondoltuk, karácsonyra legyen új), és egy Mekk Elek dvd-t nem bírtam otthagyni, az 1000-be került, így összese 11 ezerért. Másfél éves kisfiú.

Hogy a 20-25 ezer átlagos-e? A nagy magyar átlagot nézve valószínűleg bőven felette van, de biztos vagyok benne, hogy bizonyos körökben ennél jóval többet is költenek a gyerekre. Meg aztán függ attól is, hogy hány gyerek van (valószínű, 3-4-re már nem költenél fejenként ennyit), hány évesek stb.

Amíg nem volt gyerekem, teljesen hülyének néztem azokat a szülőket, akik megvesznek minden vackot, de most már megértem őket. Hétvégén voltunk nagybevásárláson, és bizony komoly önfegyelem kellett hozzá, hogy ne vásároljunk össze mindent a gyereknek, annyira úgy gondoltuk, hogy annak a sok játéknak meg mesekönyvnek mind nagyon örülne. De nem, nem, nem erről szól a karácsony, egyébként sem értékelné, folyamatosan figyelmeztetnünk kellett magunkat. :)

2011. dec. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!