Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik, hogy a leendő anyósom...

Létezik, hogy a leendő anyósommal vívott néma harc annyira felőrölt, hogy erre vezethető vissza a kissé ellaposodott, majdnem megromlott kapcsolatom a vőlegényemmel?

Figyelt kérdés

Egyszerűen mindenbe beleszól, és ha ellent is mondunk, olyan mintha süket fülekre találna. És persze ki az, akin kitöltöm a dühömet? Hát a párom... szegény, én meg egyre csak utálatosabb vagyok vele, és néha úgy érzem addig kell megszabadulnom innen, amíg nem késő... akármennyire is szeretem őt...

Ráadásul most sokkal érzékenyebb is vagyok, talán ebből kifolyólag, nem tudom, de megtetszett más, és nem is tudok erőt venni magamon,hogy elfelejtsem, mert ez is egy menekülő útvonal... nincs ami ellensúlyozza az új érzést, mert itthon csak a negatív hatások érnek, és mindig az új felé hajt ez is. Elköltözni sajnos még nem tudunk, de félek, hogy teljesen megromlik a vőlegényemmel a kapcsolatunk.


2009. máj. 20. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Üljetek le 3-an és beszéljétek meg mi a probléma,és hogy kinek mi esett rosszul. Ha igazán szereted a vőlegényed, akkor semmiképp ne hagyd el őt.
2009. máj. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hat ha mar valaki megtetszett neked mikozben volegenyed van mar, akkor semmikepp ne hazasodjal vele ossze!

Nem tudom hogy az anyosod miatt romolhatott-e meg a kapcsolatod a volegenyeddel, vagy esetleg az lehet a gond, hogy mar nem vagytok szerelmesek egymasba, elmult a rozsaszin kod, es mar a mindennapi szurke hetkoznapokat elitek csak egyutt, ami ugye annyira mar nem elvezetes. Te tudod a valaszt, hogy anyos miatt van e gond koztetek, vagy te erzed-e ugy, hogy nem o lesz az a ffi akivel eleted vegeig egyutt tudnal elni.

Persze lehe anyos az oka a dolgoknak. De neked kellene erezned hogy mi a gond.

Ha ugy erzed, hogy nem tudnal orokre egyutt elni ezzel a fiuval, akkor nehogy hozzamenjel!!!

2009. máj. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én leülnék beszélni vele, hogy akárhogy is, de oldjátok meg a költözést, akár albérletbe, akár a te szüleidhez, valahova. bár abból, amit írsz, én kicsit úgy érzem, hogy veled a vőlegényed sem törődik annyit, amennyit kellene. Nálunk is voltak viták, nézeteltérések a szülők miatt /mi is itthon lakunk férjem szüleinél, anyós elmebajos, após kiállhatatlan/, sokszor mondtam, hogy ez egy állatkert, és talán néha ki is töltöm a feszültségemet a férjemen, de ő egy szó nélkül tűri, mellém áll és nem a szülei mellé, mert azt mondja, neki én vagyok már a családja és a gyerkőcünk, számára a szülei a második legfontosabbak már az életében. Én mindig támogatást, megértést kapok, megnyugvást találok nála még ha sok is a zűr. És az, hogy fél órát beszélgetünk, vagy csak elmegyünk sétálni, nekem elég ahhoz, hogy bármilyen zűrt képes legyek eltűrni érte, miatta. Viszont ha te másfelé is kacsintgatsz, akkor valami köztetek nincsen rendben, és ez nem a szülők miatt van, mert ha valami elég erős, azon a szülők és egyéb problémák nem tudnak felülemelkedni! Beszélgessetek, ha kell,akár mondd el neki, hogy nem érzed azt a kötődést, vonzalmat amit kellene, félsz, hogy kihűl a kapcsolat, ezért együtt kell tennetek, ha valóban akartok!!
2009. máj. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha teljesen reménytelen a helyzet és tényleg az anyós a hibás, én elköltöznék messzebbre, mikor lesz rá mód. Azért az durva, hogy még feleség sem vagy, de már ilyen ellentétek feszülnek köztetek. Gondold el, hogy mi lesz, ha egyszer összeházasodtok...ne haragudj, de biztos, hogy csak az anyós a hibás? Nem provokálod? Azért ez két oldalú dolog. A jó kommunikáció sok mindent meg tud oldani.
2009. máj. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Itt a párodon múlnak a dolgok, én úgy látom. "A férfi elhagyja apját és anyját, ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy test." - ahogy a Genezis definiálja a házasságot. Egy férfinak egyértelműen a párja mellé kell állnia egy ilyen esetben. Mit tesz ő, amikor balhé van az anyósjelölttel?
2009. máj. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért írtam hogy "néma harc", mert lényegében veszekedés nincs. Én nem szeretem azt, inkább ráhagyok dolgokat. Anyósjelöltem olyan típus, aki nagyon kedves, és a kedvességével igyekszik manipulálni az embereket. Így még én érezném szemétnek magam, ha ellentmondanék. Még az is jobb lenne, ha veszekedne, mert akkor visszavághatnék, de így csak gyűlik a feszültség. A párom mellém áll, ha ott van, de általában a lényeges kérdéseket akkor kell megbeszélni, amikor ő távol van. Tudja anyós, hogy mikorra kell időzíteni. A vőlegényem pedig sokat dolgozik, sok plusz elfoglaltságot vállal, így minden lényeges probléma megvitatásakor én vagyok az egyedüli áldozat. És esküszöm, én ilyet még nem láttam! Ha azt mondom, hogy NEM akarom a párom nélkül megbeszélni, mintha meg se szólaltam volna. De mindez tök kedvesen és aranyosan zajlik az ő részéről, mintha debilnek nézne engem. Sokszor úgy is érzem magam a jelenlétében, egy manipulálható kis senkinek. Csak magamban lázadozok, és lassan kikészülök. Mert egyébként meg nem akarok veszekedést szítani. De olyan jól irányítja az életünket, hogy néha szinte észre sem vesszük, hogy már megint az van, amit ő akart. Kész vagyok, én nem voltam sosem egy befolyásolható ember, nem tudom mi lett velem. Párom csak annyit mondott, hogy arra figyeljek, hogy ne hagyjam magam manipulálni, mert azt rendkívül érti. És nem akar ő rosszat, azt hiszem fel sem merül benne, hogy nekünk ez terhes. Talán tényleg minden igyekezetével jót akar, és ezért vagyok bajban, hogy mit is tegyek ilyen helyzetben, amikor lényegében "minden szép és jó", csak én vagyok egy görcs, mert nem lehet önálló döntésem. Majdnem jobban elszámoltat, mint anno a saját szüleim.
2009. máj. 21. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!