Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen módon mondjak nemet...

Milyen módon mondjak nemet anyukámnak?

Figyelt kérdés
19 éves egyetemista vagyok(lány), ha ritkán hazajövök, anyu azt akarja hogy a 12 éves húgomat fuvarozzam autóval barátokhoz, meg ahova épp kigondolja. Meg akarja szabni nekem, hogy este 10-kor menjek aludni, mert apu másnak dolgozni megy és ne zajongjunk. Nem számít, hogy alapból halk szoktam lenni, mert igazából laptopon szoktam filmet nézni fülhallgatóval, villany sincs felkapcsolva. Mintha itthon sem lennék. Az érdekelje, hogyan beszélhetném meg anyukámmal azt, hogy ne nekem kelljen állandóan kísérgetnem a húgomat, és hogyan beszéljem meg vele a ,,takarodó" időt..
2011. dec. 28. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Majd jön néhány idióta és megmondja neked, hogy miféle kis fruska vagy, hogy nem vagy képes elfuvarozni a húgodat! Az én időmben volt bicikli! Bringával jártam a társaimhoz, aztán együtt mentünk biciklizni! Hány éves a húgod?
2011. dec. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

mondd meg, hogy muszáj megtanulnia buszozni a tesódnak, mert ha majd nagyobb lesz és el fog járni, cikibb lesz a barátai előtt, hogy azt sem tudja, hogy melyik a busz eleje-hátulja. (najó túlzok,de érted a lényeget remélem)

az elalvásos dologról: sztem csináld azt, hogy megmondod "jó anya, lefekszek 10kor.." de ne feküdj le, hanem nézd nyugodtan. ha áthallatszik, akkor úgy is fognak szólni, ha meg nem.. nem kell tudnia róla:) mert ha elmondanád, akkor úgy is az lenne a válasza rá, hogy tudom, mindig halljuk a zajokat..

remélem sikerül megoldanod:)

2011. dec. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
mond meg neki, hogy már elmúltál 18, és jogod van eldönteni, hogy mikor menj el aludni. ezt mind határozott hangnemben mond.
2011. dec. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1. A húgom 12 éves, és azért kell autóval fuvaroznom állandóan mert nem itt a faluban találja ki a programokat, hanem a 10-15 km-re levő városban ahova suliba is jár. Van, hogy délután 3kor találja ki, hogy vigyük erre arra. Ma pl jég korcsolyázni kellett volna bevinnem, de megpróbáltam anyumnak mondani hogy nem. Tizedszerre meg is értette és elvitte ő. De azóta rám se néz.

És kedves első: Érdekes lenne kerékpárral menni oda, szoktunk is tavasszal meg nyáron, de ilyenkor annyi a kamionos, hogy félünk átmennek rajtunk. Errefelé sajnos nincs kerékpár út sem.


Kedves második: Köszönöm szépen!

2011. dec. 28. 21:49
 5/9 anonim válasza:
83%
A húg kérdésről nem nyilatkozom, de a másodiknak van egy egyszerű módja. Egy kérdés: Miért? És a válaszára az újabb miért. 19 éves vagy, érvelj kérdezz vitatkozz a vitatkozás pozitív módján. Kérj ész érveket és ne hagyd magad. Ha apukáddal jön, kérdezd meg apukádat tényleg zavarod-e. Akár kérdezz rá nyíltan, hogy anyukádat miért zavarja, mert a leírás alapján valamiért csak kötekedik.
2011. dec. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Iskolába is elhordják a húgodat kocsival? Mert ha igen, akkor elhordhatják korizni is. Ha meg egyedül jár busszal suliba - ennyi idősen ilyen távra simán mehet egyedül - akkor korizni is mehet egyedül. De lehet, hogy rosszul látom. Ha egyszer-egyszer megkérnek, hogy vidd el, az oké, de hogy azért menj haza, hogy beosszák az idődet és megszabják mit csinálj, az nagyon nem oké.
2011. dec. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát sajnos nem igazán jött össze..Tegnap is 11-kor zavart el aludni. Amikor ellenkeztem akkor elkezdett kiabálni és ordibálni. Olyankor inkább megadom magam, csak ne kelljen hallgatni a rikácsoló hangját.
2011. dec. 30. 13:48
 8/9 anonim ***** válasza:
ha el kezd rikácsolni, akkor se hagyd magad. gondolj arra, egyszer úgyis abba kell majd hagynia, hiszen apukádnak aludnia kell.
2011. dec. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hasonlít kissé az én esetemhez... De ne hagyd magad,ha elkezd kiabálni. Maradj nyugodt és próbáld ne felemelni a hangod. És ne hagyd rá, mert akkor máskor is megcsinálja ugyanezt. Én évekig mindent szüleimre hagytam, hogy ne gerjesszek vitát és elkerüljem a több napos sértődést részükről, mikor szóba se álltak, rám se néztek... S most ott tartok,hogy ugyanúgy kezelnek, mint 10 évvel ezelőtt.
2012. jan. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!