Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan ismerősöd, aki...

Van olyan ismerősöd, aki hosszabb ideje (évek óta) kiszabadult az alkoholizmusból, és nem esett vissza?

Figyelt kérdés
Nekem kevés ismerősöm ment el elvonóra, de akik elmentek, vagy valamilyen úton módon letették az alkoholt, bizonyos idő után visszaestek. Ez így van sajnos az apámmal is. Úgy hallottam, hogy nagyon nagy %-uk visszaesik...

2011. dec. 30. 02:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Igaz már nincs köztünk, de a papám ilyen ember volt. Évekig piált keményen, aztán még az én gyerekkoromba egyik napról a másikra letette és soha többé nem ivott egy kortyot sem, közel 15 éven át. A másik az apukám. Ő nem volt igazi alkoholista, de azért szeretett néha a pohár fenekére nézni és ha ivott nem ismerte a mértéket. Ő sem nyúlt piához évek óta. Sajnos van olyan is, akinek nem megy, csak napokig bírja ki. Nem segít az elvonó, csak a saját elhatározás. Ha igazán, tényleg le akar állni, akkor sikerülni fog.
2011. dec. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A nagypapám. Elég kemény piás volt. Nem volt elvonókúrán, a fia egyszer a szemébe mondta, hogy "apa te alkoholista vagy", na azóta nem az. Halál komolyan. A cigit is letette, és kizárólag ünnepnapokon fogyaszt alkoholt. Ez így megy lassan 20 éve.
2011. dec. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
apósom,nagyon büszke vagyok rá,hat éve tiszta :-D AA gyűlések rendszeres látogatója,neki ez nagyon sokat jelent és az,h soha egy percig sem gondolja,h meggyógyult,tudja,h ő beteg,alkoholista,ezért nem szabad innia.
2011. dec. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Igen az egyik barátom! 12 éven át folyamatosan ivott de olyan szinten hogy mindenét el lopták és néha haza mászni se nagyon tudott!! egyszer be vitték mert hátra esett a székkel a kocsmában! Azt mondták neki az orvosok hogy vagy a családja vagy az alkohol és a cigi! (naponta 2,5 doboz ment el) azóta a pia szagot se birja!! de még 1 cigi csikket sem tűr meg a lakásban de még az udvaron se nagyon! ez 5 éve volt! :)
2011. dec. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A legtöbben visszaesnek az első alkalom után, de ez nem feltétlenül baj. Valaki 4-5-ször is nekifut, mire teljesen lemond az alkoholról. Akkor van baj, ha 1-1 visszaesés után nem próbálják meg újra a leszokást.
2012. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!