Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apósommal totál gáz a helyzet,...

Apósommal totál gáz a helyzet, úgy utál, hogy az nem emberi! Ha van még valakinél ilyen helyzet, akkor írjon! Csak olyan írjon, aki ebben él, vagy megtörtént vele! Ki van még ilyen helyzetben? Vagy csak nálam van ez?

Figyelt kérdés
Esetem: apósom munkamániás, és féltékeny a boldogságunkra. A párom vele dolgozik a családi cégnél, és ezen felül még ott van anyós, és sógornő is a cégben. A páromat próbálja ellenem uszítnai, alattomosan gerinctelenkedik velem, de úgy, hogy csak én vegyem észre, hogy nekem szánja a patkánykodást... A család többi tagja csak azt látja, hogy mit akarok én, szeret engem az após, mert a képembe mosolyog, rettentően illedelmes, felköszönt....stb.. De nem bír elviselni, és sajnos náluk lakunk párommal....
2009. máj. 21. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez eléggé gáz!Én az anyóssal vagyok igy,hogy a szemembe meg a család előtt majmol!Közben megtudna folytani 1 kanál vizbe,de forditva is ez a helyzet!Addig ment ez az egész,mig depis lettem,mert a párom nem akarta elhinni.Sikerült rábeszélnem,hogy kölcsönből vegyünk házat,el is költöztünk,a depim már csak néha jön elő!Anyóst meg nem kell látnom minden nap!:)Szuper a helyzet,de még igy is mindig alám tesz!

Próbáljatok meg külön költözni,akkor javul a helyzet valamelyest!Sok sikert!

2009. máj. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha megoldható költözzetek el! Megértelek, én is laktam anyóséknál és szörnyen nehéz volt mindig jó fejnek lenni. Azt tanácsolnám, hogyha nem megoldható a költözés, akkor amíg nem tudtok kereket oldani, kerüld az apósod. Dolgozz, zárkózz be a szobátokba, menj barátnőzni, sétálj, tanulj parkban, ha lehetséges. Ha nem tudod elkerülni, akkor vágj vissza neki, de nem szóval, hanem tettekkel: főzd neki a kedvencét, moss fel, tegyél a kedvére. Hidd el, egyszer fel fog ébredni benne a lelkiismeret furdalás! Négy szem közt azonban ülj le a pároddal és mondd meg neki mi a helyzet, hogy érzel. Tedd hozzá, hogy mindent megteszel a közeljövőben, hogy após kedvére tegyél, de ha nem fog változni a helyzet, neki is el kell gondolkodnia a költözésen. Beszélj a szüleiről tisztelettel, mert neked sem esne jól, ha csúnyán beszélnének anyukádékról. Fontos látnia a párodnak, hogy te igyekszel és hidd el, ha szólsz, ő is figyelni fog az apró megjegyzésekre.

Nálunk az volt a baj, hogy anyósék borzasztó szűk látókörűek, ráadásul az anyósom szeretett irányítani. Én pedig nem az a kategóriás lány vagyok, aki ezt elnézi. Szépen lassan elkezdtem felhozni a költözés témáját, hoztam sorra az érveket és lám: elköltöztünk! :)

Még tanácsolnám a beszélgetést az apósoddal, ha van rá módod. Ne veszekedés legyen, hanem egy beszélgetés, amikor csak ketten vagytok otthon. Csinálj neki egy jó kis teát, kávét és beszéljétek meg, hogy hol szorít a cipő. Remélem, valamelyik tipp beválik. :)

2009. máj. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Legutóbbi válaszolónak:

Szia! Köszi a válaszokat!

Sajnos az a baj, hogy párom az apósék háza emeletére akar beköltözni velem, amit felujitanak... Ez már el van döntve sajnos, mert anyagilag nem állunk úgy, hogy elmenjünk albérletbe, vagy hogy építkezzünk. Ez így elég gáz!!!! Apósom emelett klinikai depressziós, ami nagyon nem jó....

2009. máj. 21. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!