Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova lehet ilyenkor fordulni?

Hova lehet ilyenkor fordulni?

Figyelt kérdés

a nevelőapám erősen alkoholista! amikor anyu nincs itthon akkor van hogy megver :( anyu nem hisz nekem, azt mondja hogy csak azért találom ki ezeket mert nem tudom elfogadni hogy elvált az igazi apámtól, nem tudom mit tehetnék, nagyszüleimhez nem tudok elköltözni, az édesapám meg nem tudom hol lakik :(, szó szerint félek itthon lenni

16/l


2011. dec. 31. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
nagyszüleidnek nem mondod el?
2011. dec. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
gyámügy
2011. dec. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy vedd fel mobilra, vagy webkamerán keresztül is lehet rögzíteni, nézni. Csak ő észre ne vegye. De egy hangrögzítés se rossz. Azért abból is sok minden kiderül. Nincs hová menned? Hogy nyugalmad legyen? Ha nagyon-nagyon szar, csak akkor a gyámügy.
2011. dec. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nincs hová :( nagyszüleim már magukra se tudnak főzni nemhogy rám :(
2011. dec. 31. 21:57
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Néháyn tipp:

- rendőrség

- háziorvos

- iskolaorvos

- iskolapszichológus

- osztályfőnök

- civil szervezetek, pl. kék vonal: [link] NANE segélyvonal: [link]

2011. dec. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Rendszeresen előfordul hogy megver?

Talán az is egy megoldás hogy elmész a gyámügyre. ott beszélsz egy ügyintézővel, elmondod hogy mi a problémád. egyelőre nem hivatalosan. ott elmondja a hölgy hogy mik a lehetőségek. Azt is elmondja, hogy milyen bizonyítékra van szükségük mondjuk hogy elmehess egy gyermekotthonba. gondolom ez a megoldás, mert egyből nem fogják előzetesbe tenni a pasit, és ha otthon van amíg folyik a rendőrségi vizsgálat, neked árthat, szóval el kell onnan menned. De a nő fel fog világosítani hogy pontosan mit is lehet tenni.

A másik amire gondoltam, hogy egy barátodat meg lehet valahogy kérni, hogy bújjon el otthon, esetleg többször, és legyen tanúja egy ilyen tettlegességnek.

2012. jan. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Most sem értem azokat az anyákat, akik feláldozzák a gyerekeket a saját valós vagy vélt boldogságukért...


A lényeg, hogy ne hagyd! Szólj az osztályfőnöködnek, vagy az iskoládban az ifjúságvédelminek, majd ők ellátnak tanácsokkal, kitartás!

2012. jan. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendszeresen.amikor anyu nincs itthon. Van hogy a legaprobb dolgok miatt is kepes nekem.esni (ekezetek azert nincsenek mert telefonrol irtam ezt a kommentet)
2012. jan. 2. 01:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!