Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges, hogy...

Hogyan lehetséges, hogy alkalmatlannak nyílvánítanak egy pár hetes terhes kismamát postai pénzforgalmi ügyintéző munkakörben, csak azért mert terhes, pedig szeretne dolgozni. Segítsen valaki hová lehet ilyenkor fordulni?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm már évek óta látja el ezt a munkakört egy postán és most volt kötelező orvosi vizsgálaton, ahol elmondta, hogy terhes, ezért alkalmatlannak nyílvánították,pedig ő dolgozni akar még, mert kell a pénz.És még tegnap este a híradó azzal volt tele, hogy a mostani 30 évesek nem akarnak szülni.....Hát aki meg szülne azzal ezt csinálják.....Pereljünk?Érdemes?
2009. okt. 6. 19:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
Nem egészen világos: ki nyilvánította alkalmatlannak? Az orvos -ez ellen nem sok mident lehet tenni-, vagy a munkahelyi vezetőség?
2009. okt. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
elsősorban másik orvoshoz szerintem, aki igazolja, hogy egészséges. értelemszerűen a munka-orvos-nak kellett írnia valami jelentést az állapotáról, meg hogy miért tartja alkalmatlannak a munkavégzéshez. És ezeket kellene megcáfolni, ez eléggé bundagyanús.
2009. okt. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Az orvos.És meg sem magyarázta.Annyit mondott, hogy jigszabály írja elő, hogy nem dolgozhat, mert 4 óránál többet kell számítógép előtt ülnie és sok stressz érné.Ezt az üzemorvos mondta.
2009. okt. 6. 19:21
 4/25 A kérdező kommentje:
Hogy éreted, hogy bundagyanús?
2009. okt. 6. 19:23
 5/25 anonim ***** válasza:
93%

Ez nagyon durva. Nyugati országokból meg kapjuk a savazást, hogy minden szir-szarért kiíratják magukat a terhes nők, kint meg tök sokáig dolgozik aki egészséges, aztán tessék, itt aki akar - nagyon helyesen -, az se dolgozhat!

Szerintem kéne kérni egy felülvizsgálatot, de sajnos nem tudom, kihez kell ilyenkor fordulni. Csak ez most eléggé kiakasztott. A terhesség nem betegség, nem úgy kéne mostmár itthon sem kezelni. Nem betonozni akar, hanem csak folytatni az addigi munkáját, ami nem is fizikai munka. Megáll az eszem komolyan! Én a reggeli rosszullétek elmúltával szívesen visszamentem volna dolgozni, és engem sem engedtek, igaz, az álló munka, sok pakolással (pultban), nade ez... Á, hihetetlen. Na ezért is tart ott az ország, ahol tart. Aki dolgozna, azt se hagyják.

2009. okt. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
95%

úgy, hogy esetleg a cég bundázta meg az orvost, hogy "építse" le. Menjen el egy rendes orvoshoz, kérdezze meg őt is, illetve asszem kezdetben menjen el a házidokihoz és kérjen segítséget, hogy kihez fordulhatna. Nyilván olyan orvos kell aki tudja, hogy egy ilyen munka káros lehet e rá.


veszteni ezzel nem veszít semmit.

2009. okt. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%
Annak járjatok utána, hogy mely szerv jogosult a foglalkozás-egészségügyi vizsgálat felülbírálatára. Ott kérjetek újabb kivizsgálást, és annak eredménye már döntő lesz a barátnőd munkaképességét illetően.
2009. okt. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
62%
Az orvosnak igaza lehet,a számítógép előtt ülni nem jó egy terhes mamának.A magzatnak is árthat vele.Ha rendes a főnöke,akkor más beosztásba helyezheti.
2009. okt. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
95%

Hát, nem értem, hogy a gép előtt ülés, miért lenne stresszes vagy ártalmas a kismamának. Tény, nagy pocival nem könnyű órákat ülni, de pár hetes terhesen ez még nem lehet gond!

Tavaly 12 számítógép előtt dolgozó kolléganőm ment el babázni, egyiknek sem lett semmi baja, majdnem a 8. hónap végéig dolgoztak.

Járjatok ennek utána...

2009. okt. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%
19:28-nek: én írtam, hogy a pultba is visszamentem volna szívesen. Hát kérlek, onnantól, hogy nem dolgozhattam, én mást nem is csináltam, mint gép előtt ültem (UNALMAMBAN), nem napi 8 órát, hanem 12 simán. És van egy egészséges 2 éves fiam.
2009. okt. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!