Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan bírjam a szüleimet...

Hogyan bírjam a szüleimet jobb belátásra?

Figyelt kérdés

8 éve van egy keverék kutyájuk. Igazi "úriember" kutya, fél szavakból ért, szófogadó, nagyon jó természete van.


Egy éve lett egy yorkijuk, akit pótunokaként kezelnek. Állandóan sztoriznak róla, hogy hogy nézett, mennyit aludt, hogy játszott a labdájával. Ő benti kutya, a másik kinti.


Sajnos a yorkit a másik rovására szeretik. A kutyán látszik, hogy féltékeny és szomorú, de tisztelem benne, hogy a kicsit nem bántja, pedig a kis pukkancs többször megtámadta. A nagy legagresszívabb megmozdulása az volt, hogy egyszer a mellső mancsával lecsapta az őrjöngő yorkit, mert a fülébe harapott.


Szilveszterre társasággal elutaztak a szüleim, a kicsit vitték, a nagy otthon maradt. Tudjuk, hogy a nagyobb kutya retteg a petárdáktól, tüzijátékoktól. A szomszédok bezárták a garázsba szilveszter éjjelén. Gondolom előtte és utána is petárdáztak, a kutya annyira kétségbeesetten próbált bejutni az üres lakásba, hogy leamortizálta a bejárati ajtót. Soha nem szokott rombolni, így ez egyértelműen a pánik miatt történt.


Anyám nemrég hívott fel, hogy elege van belőle, szemét kutya. Igenám, de valahol most ütött vissza, hogy őt elhanyagolták a kicsit miatt. Igen, anyagi kár keletkezett, de mivel máskor nem csinált ilyet a kutya, nem hibáztatom.


Anyám rám csapta a telefont, amikor mondtam, hogy ez nem a kutya hibája volt, tudták, hogy fél a petárdáktól. Csakhogy őt nem vitték el, mert "szőrös lesz a kocsi". Hja, én is vittem már kocsival, 5 perc volt kiporszívózni a szőrét nyom nélkül.


2012. jan. 2. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát sanszos, hogy meg akarnak szabadulni tőle, és neked kell örökbe fogadnod. :(
2012. jan. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is van kutyám,igaz csak egy,ő benti kutya,sharpei.Nem tudom mit tanácsolhatnék.

Hogy a kutyák félnek a petárdák durrogásától,ez normális dolog,az enyém pl. bent a nyugis lakásban,a radiátor melletti kis ágyán is fél.


Nem tudom nem írtál kérdést,igazából mit vársz tőlünk? Anyádékkal kellene beszélned,a kutya nem olyan,mint az ember,olyan értelemben nincs esze,hogy nem tudja,mi az,hogy szemétség,szóval szemétnek,aljasnak,gazembernek és egyéb ilyen emberekre jellemző negatív tulajdonságúnak beállítani több,mint butaság.


A kutya nem tudja mérlegelni tetteinek súlyát.

2012. jan. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudnád te örökbefogadni a kutyát?
2012. jan. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
fogadd te örökbe:)ez a legjobb
2012. jan. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Újabb példája a felelőtlen állattartásnak. Annyira elegem van abból, hogy az emberek azt hiszik, hogy a háziállat egy tárgy, amit bármikor félrelökhetnek, ha megunták. Nem, ő egy élőlény. Nem tudom, hogy mit tehetnél, ez csak úgy kikívánkozott belőlem... :(
2012. jan. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálad mostmár jobb sorsa lenne, mint otthon.Vidd magaddal, megérdemli. Szegény kutyus :(((
2012. jan. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elhoznám, de a belvárosban élek 40 nm-es lakásban, a kutya meg kerthez szokott, 35 kg-os eb. Már hoztam el, de látványosan szenvedett a kutya a lakásban. Két órás séta után ahogy levettem a pórázt, már állt az ajtóban és megint ki akart menni.
2012. jan. 3. 08:50
 8/9 anonim ***** válasza:
sajnos anyudéktól ez órási felelőtlenség. Én elmondanám nekik ugyanezt, vagy megmutatnám ezt a kérdést. Sajnos valóban nem a kutya hibája :( én lehet, hogy a helyedben elhoznám, ahogy tudom, vinném sétálni, otthon is játszana sokat, egy idő után megszokná. Jobb, mintha menhelyre kerülne. De nem értem az ilyen embereket. Arra a kis időre nem lehetett volna beengedni? nekem is benti kutyám van, igen, tiszta szőr minden, de ha kinti kutyám lenne, szilveszterre beengedném a kutyát legalább az előszobába.
2012. jan. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még mindig jobb nálad mint otthon. Kert nélkül még lehet élni, de szeretet nélkül, bántás mellett nem. Egyébként hiába nem tudja a kutya mi az a szemét, érzi az utálatot és az állandó haragot amit kivetítenek felé. Tönkre fog menni ha nem veszed magadhoz, lehet hogy már késő is. Majd néha meg hazaviszed látogatóba.
2012. márc. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!