Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják néhányan,...

Miért gondolják néhányan, hogy ez sorsszerűen így fog történni? Lehet tenni az ilyen berögződések ellen?

Figyelt kérdés

Köztem és egy srác közt alakulgatnak a dolgok, járunk, látom rajta, hogy ő is szeret velem lenni és jelentek neki valamit, de..

nagyot csalódott az előző kapcsolatában,több évi együttlét után a lány azt mondta élni szeretne, pasizni, mert nem élte ki magát. A leányzónak ő volt az első nagy szerelem.

Nekem ugyan nem ő az első nagy szerelem, de korábban nem feküdtem le senkivel, ő volt az első. Nemrégiben egy mélyebb beszélgetés alkalmával szóba került az exe is, és hogy 20 éves fiatalok első szerelemből házasodnak, szerinte ott az lesz a vége, hogy (legalább) az egyik fél élni akar még és pasizni/csajozni.. És nálam is ettől fél. De mi nem 15 évesen kerültünk össze, mint vele a barátnője. Biztos van benne igazság, hogy sok kapcsolat így végződik és én sajnálom, hogy ő szenvedett az előző szakítása miatt, de hogy lehetne megértetni vele, hogy nem ugyanolyan mindenki? Ezt a problémát egyébként másoknál is észleltem már. Ha valakinek nincs elég tapasztalata, akkor rögtön attól félnek, hogy pár év múlva továbblép. Pedig ez nem sorsszerű. Kérdésem.


Mit lehet ez ellen tenni, hogy ne gondoljon erre, hogy velem is ez fog történni?


2012. jan. 3. 12:35
 1/7 Antimod ***** válasza:
Nem sorsszerű, csak nagyobb az esélye. Az a gond, hogy nem az számít, hogy most mit mond / gondol, hanem néhány év múlva mit fog, azt pedig senki nem tudhatja.
2012. jan. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Így igaz, bizonygathatom én vagy bárki, hogy nem így lesz, nem tudjuk mit hoz a jövő. Csak a gond az, hogy ez egy olyan emberrel is előfordulhat, akinek bőven voltak kapcsolatai. Ez nem feltétlen azok számától függ szerintem, szóval ez butaság. Vagy már csak azokból lesz jó feleség, akin végigment a város?
2012. jan. 3. 12:45
 3/7 Antimod ***** válasza:

"Ez nem feltétlen azok számától függ szerintem, szóval ez butaság."


Így van. Megkomolyodhat, hihetetlen családcentrikussá válhat, de csapodárrá is. Gyakran mintaapákból lesznek fiatal lányok kitartói, mert nem tudnak mit kezdeni a kapuzárási pánikkal. Ezt senki nem tudhatja előre, csak érezheti, mennyi esélye van erre saját magának, és valamennyire talán azt is, a párjának.

2012. jan. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
A második kérdésedre válaszolnék. Igen, feltételezhetően azokból lesz jó feleség, akiken-a te szavaiddal élve- végigment az egész város. Miért? Mert már nem hajtja őket a kiváncsiság. Már tudják, hogy minden férfi egyforma, és, hogy előbb-utóbb mindegyikben csalódnak. Nincs ezen mit szépíteni. A hűtlenség mindig a kiváncsiságból jön. Ha már mindent tudok, amit tudni lehet, (sőt többet) tovább már nem érdekel, és le tudom élni az életemet bárkivel. Türelem kérdése az egész.
2012. jan. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt azért még hozzátenném, hogy minden kornak megvannak a maga feladatai. A kicsapongások, hódítások a fiatalkorhoz tartoznak, és ha abban az időben nem következnek be, akkor később akarja az ember pótolni. Ha valaki nagyon fiatalon elkötelezi magát, akkor ez később üt vissza. Ezért jár kamaszkorú lányával a harmincas anyuka diszkóba. Pótolná azt, ami annak idején kimaradt.
2012. jan. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

azért mert sajnos az emberi lény kiváncsi. leeht, hogy 1-2 hónapig vagy 1-2 évig megvan vele aki neki az első, de az is lehet, hogy mikor eljönne a pillanat az erősebb elkötelezettségkor, megfordul a fejében, hogy sajnos nem csinált még senkit senkivel és berezel és elhagyja a párját

sajnos láttam már nem egy ilyet...

2012. jan. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De akkor azoknak benne a vérükben és több év együttlét után ha adódik alkalom egy kis változatosságra, szerintem nagyobb eséllyel mennek bele. Nekem nem volt előtte senki, akivel testi kapcsolat is kialakult volna, de nem is hiányzott és most sem hiányzik más. Nem vagyok az a típus, akit hajt a kíváncsiság, de a jövő kiszámíthatatlan tudom..
2012. jan. 3. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!