Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt mas is aki ki nem...

Van itt mas is aki ki nem allhatja a mostoha gyereket? Es miert?

Figyelt kérdés
ki nem allhatom ferjem gyereket elozo hazassagabol... nem sokat latom, 1 honapban kb 2-szer, mikor nalunk van a hetvegere. tinedzser koru lany, nem rossz, baj nincs vele. azt hozzateszem hogy nem ereztetem vele hogy erzek,es normalisan banok vele, toleralom. de semmi anyai erzest nem valt ki belolem,pedig anya vagyok... van itt mas is aki igy erez mostoha gyereke irant? azok valaszat varom! (nem velemenyeket hogy milyen szar ember vagyok meg feltekeny stb) csak tudni akarom van-e mas is igy es miert?
2012. jan. 3. 14:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Miért kellene, hogy anyai érzéseket váltson ki belőled a férjed előző házasságából származó gyermeke ?!

Ami nem megy, azt nem kell erőltetni. Leírtad, hogy normálisan viszonyulsz hozzá, ennyit tudsz tenni, fogadd így el a dolgokat. Még mindig jobb, mintha megjátszanád az érzéseket, bár lelet, hogy a gyerek így is érzi, hogy nem szereted.


Nyilvánvaló, hogy az érzéseid negatív irányba befolyásolja az, hogy a gyermek a párod előző kapcsolatából származik.

Ez van, fogadd el a dolgokat és örülj annak, hogy nincs baj vele, rendes lány.

2012. jan. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A miértet te sem írtad le.


Anyai érzéseket belőlem se vált ki a mostohalányom, de kedvelem. Nem hiszem, hogy az anyai érzések és a kedvelem/utálom összefügg.

2012. jan. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

2. válaszolóval értek egyet.


nem kell lányodként szeretni. nehéz is volna ilyesféle viszonyt elvárni, hiszen egy szinte felnőtt lányról van szó.


az, hogy ki nem állhatod, elég erős. biztos vagyok benne, h érzi is, és ha nem szolgált rá, képmutató nőnek tart téged.


hogy miért utálod, te sem árultad el. az, hogy mások miért nem kedveli a mostohalányukat (még a szóhasználatod is árulkodó), neked nem fog segíteni. persze kérdezni lehet. próbálj meg jobb emberré válni és nyugodtan pontozz le...

2012. jan. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
koszi... de a kerdes az volt hogy van-e itt valaki aki szinten NEM kedveli a mostoha lanyat.
2012. jan. 3. 14:25
 5/13 anonim ***** válasza:
21%
Én azért nem tudom szeretni szegény törpét, mert az anyja ellenünk neveli. Nem tehet róla a gyerek, de haragszom rá, mikor azt mondja az apjának, hogy nem szereti, utál vele lenni meg hasonlók. 3,5 éves.
2012. jan. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
a #3nak. tapasztalataim szerint azok az emberek akik masoknak azt tanacsoljak probaljanak emberre valni (ismeretlenul!) altalaban magukkal van a legnagyobb gondjuk. ne valaszolgass kerdesekre ha csak a velemenyed akarod nyilavanitani masok embersege felol (ismeretlenul!) hacsak nem ez volt a kerdes!
2012. jan. 3. 14:30
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
akkor miért bánt téged mégis a véleményem? amióta megírtam, csak erről beszélsz.
2012. jan. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
kedves #5-os. Igen ilyesmi nalunk is elofordult amig kisebb volt a lany... ezt ki fogja noni ne aggodj, egy ido utan mar nem lesz manipulalhato.. csak hosszu idobe telik. en tudom. mostanaban a tinedzser korbol kifolyolag az apja elleni tiszteletlenseg irrital hiszen nem akarom hogy a kozos gyerekunk ezeket a szokasokat felvegye.. ellenem hal Istennek ilyen kitoresei nincsenek..
2012. jan. 3. 14:35
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, ebben csak az a baj, h a lány pontosan érzi, h ki nem állhatod.


Nálunk én vagyok a mostoha"gyerek", és hiába nem mondja ki nyíltan apa párja, h nem szeret, tudom, érzem. Minden megnyilvánulásából süt az ellenszenv.

És neked fogalmad nincs, milyen sz.r így élni, h tudod, h a másik utál, holott te semmi rosszat nem tettél. Egy idő után pedig már elhiszed, h rossz vagy, egy utolsó senki a földön.


Ha adhatok TANÁCSot: próbáld megfejteni magadban, miért nem szereted (tettei, viselkedése miatt, mert oka kell, hogy legyen), és beszélj vele.


Bocs, nem kioktatni akartalak, csak gondoltam, ezt megosztom veled, mint a másik oldalon álló személy.

2012. jan. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és semmi gond, h anyai érzést nem vált ki belőled - hogy is tehetné -, ez normális, de legalább az ellenszenveddel próbálj valamit kezdeni...
2012. jan. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!