Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha a barátod...

Mit szólnál, ha a barátod gyereket akarna, miközben neked még eszed ágában sincs ezen gondolkodni?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, a barátom 25, 4 éve vagyunk együtt. A barátom ilyenekkel jön mostanában, hogy milyen aranyos lenne egy gyerek, úgy nézne ki, mint mi, milyen vagányul felöltöztetné, megtanítaná dolgokra, álljunk neki gyereket csinálni. Ezeket így, ilyen formában közli. Hozzátenném, hogy a barátom nem az a fajta 25 éves, akinek már saját lakása van, jó karrierje, megtakarítása és a szüleitől függetlenül, a saját lábán áll. Most jár ismét egyetemre, meséket néz, egész nap alsógatyában rohangál, amikor unatkozik, a kedvenc plüssével beszélget, a 4 éves unokaöcsémmel leül játszani és kiröhögi, ha ő nyer. Tehát a komolysága az megvan.

Vagy 3 hónapja ezen témázik, mondtam neki, hogy "kicsim, nem akarlak megbántani, de egy gyereknek felnőtt szülőkre van szüksége és nem hiszem, hogy mi erre még készen állnánk", de szerinte semmi akadálya nincs, milyen "édi" lenne, tudna menőzni vele a barátainak. Nagyon éretlenül gondolkodik erről. Annyira beleélte magát, hogy másoknak is felhozza ezt társaságban, hogy mi gondolkodunk a gyerekvállaláson, meg hogy mi lenne neki a legjobb név. Teljesen rá van kattanva a témára, nem tudom leállítani. Szerintetek mit tegyek? Magától leáll majd, vagy ez komolyabb magyarázkodást igényel?


2011. dec. 29. 00:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A párod még nagyon gyerek, fel sem fogja a gyerekvállalással járó felelősséget. Értesd meg vele, ez nem egy új videójáték, amivel eleinte buli játszani, aztán ha már nem érdekes, félre lehet tenni.
2011. dec. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Teng leng valami büfé szakon 25 évesen egy ilyen alaknak 20 év múlva se fog benöni a feje lágya.
2011. dec. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ismerőseidnek vannak gyerekeik, beszéld rá egy kis bébiszitterkedésre.
2011. dec. 29. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudok mit mondani csak annyit, hogy nehogy beadd a derekad! Így soha, semmilyen körülmények között sem! Én inkább kiskutyát vennék neki vagy javasolnám én is a babysitterkedést, mert még nagyon gyerek ő maga is és fel sem fogja ennek a súlyát. Ez amolyan fellángolás nála, mint amikor én akartam neon lilára festetni a hajam. Szerencsére probléma jött közbe és jó ideig nem volt pénzem fodrászhoz menni aztán idő közben elmúlt ez az őrület nálam. Nem is tudom, hol volt az eszem, idétlenül néztem volna ki.

Mindenesetre a barátod szerintem így egyben akar mindent gyorsan, kb. egy napon pelenkázná és öltöztetné majd vinné horgászni és csajozni. Szóval még ha szülnél is neki akkor is csalódna valamilyen szinten, hiszen azért bizonyos dolgokkal várni kell, míg megnő az a gyerek.

Úgy gondolom te látod reálisan a helyzetet, várjatok még pár évet a gyerekkel. Közben pedig próbálj szép lassan több felelősséget rápakolni a barátodra (nem a gyerek témával kapcsban hanem általában) úgy értem önállósodjon kicsit, hátha ezáltal érettebb lesz. Különben ha később gyereket vállaltok akkor neked lesz kettő...

2011. dec. 29. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Óvatosan úgy tudod lebeszélni, hogy magadra fogod a dolgot, hogy te is szereted a kicsiket, de magad nem érzed érettnek erre a nagy felelősségre. Ebből nem lehet kilépni. De akarsz majd te is, de még néhány év múlva sem lesz késő. Addig ő is érik, és majd látjátok. Az, hgy valaki gyerekes, nem biztos, hogy nem lesz jó apa egyébként. De valami stabilitás az életetekben kell, és főleg, hogy te magad legalább érettnek érezd.

Szóval magad szemszögét vezesd elő inkább, és hogy ugyanakkor szeretnél, csak nem épp most.

2011. dec. 29. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Sims 3....
2011. dec. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg s barátodat, hogy mégis miből akarja öltöztetni, pelenkázni a gyereket? Nagy felelősség, előbbe gy kutyát bíznék rá, azzal is lehet menőzni, meg édes. Persze a kutya nem gyerek, de az is kiadással jár és felelősséggel.
2011. dec. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amikor 15 évesen benyögtem anyámnak, hogy én gyereket akarok, mihamarabb, elküldött vigyázni az unokatesóimra egy hétre. Akkor döbbentem rá, mi meló felügyelni a kicsiket (pedig ott már 2 meg 5 évesek voltak), az anyagi részéről már nem is beszélve.


Nektek nincs kisgyerek a közeletekben?

2011. dec. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem büfészakon tengődik, hanem már van egy matematikus diplomája és most ismét egy reál tárgyat tanul, nagyon okos, csak pályakezdőként a munkája nem valami jövedelmező még. Macskáink vannak, velük foglalkozik rendesen.
2011. dec. 29. 12:44
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Az én barátom 31, és szintén szívesen elkezdené a gyerek-projektet, én viszont 21 évesen még távolról sem állok készen rá. Szerencsére vannak kisgyerekes barátaink...egy-egy pár napos látogatás náluk, és a téma 2 hónapig nem jön fel.:)

Ezenkívül szoktam neki mondani, ha valamit olyat csinálunk, amit gyerekkel nem lehetne (pl. délben kelni, ide-oda utazgatni), hogy "látod, milyen jó így":)

2011. dec. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!