Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak, hogy ne nézzenek...

Mit mondjak, hogy ne nézzenek beképzeltnek?

Figyelt kérdés
Nem dicsekvésnek szánom, ne értsetek félre. Inkább azt mondom, szerencsém van, vagy odafent valaki jól irányítja a sorsom, vagy jól sodor az ár, mindenesetre nem magamnak köszönhetem a dolgokat. Szóval az utóbbi időben elég sok pozitív dolog összejött az életemben. Mi a jobb megoldás? Eltitkolni, ha kapok egy állásajánlatot és nem nekem kell munkát keresnem, vagy hogy sikerült egy vizsgám vagy hogy férjemmel el tudtunk menni egy napra kirándulni vagy elmesélni és vállalni, hogy ha kiderül, kiakad a rokonság, hogy eltitkoltam, vagy elmondani és hallgatni, hogy bezzeg nekünk milyen jó, vagy hű de beképzelt vagyok?
2012. jan. 4. 17:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Megértelek, mostanában egyre nehezebb az embreknek, és sokan egyre irigyebbek.


A baj ott van, hogyha ők nem hajlandók melózni annyit, hogy jó szakemberek legyenek, és ezért állásajánlatot is kapjanak, hanem csak várják a sült galambot, és irigykednek.


Egyébként az irigyek a saját boldogulásuk előtt vágják el az utat. Nem azt gonsolják, hogy de ügyes ez az Erzsike, követem a példáját, hanem püffög, hogy talán azért van pénze, mert még az utcasarkon is keresi.


Szomszédunk fel nem fogta, miből vettünk kocsit, hiába számoltuk ki neki, hogy amennyit ők hárman az évek alatt elfüstöltek napi 6 dobozzal, 2 autót is vehettek volna (a piát nem is számoltam) Nem lehetett meggyőzni.

Nem is mentek semmire.

Mint ahogy arra is csak húzogatták a szájukat, hogy nem csinálnák, amikor munka mellett összegüzültem a diplomámat, és éjjelente is égett a villanyom.


Ha lehet, inkább ne hirdesd, ha nem tudják, nem fáj nekik.

2012. jan. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, én is azt mondom, hogy a sült galamb nem repül. Bezzeg mi el tudunk menni egy napra a Balatonra kirándulni, de bezzeg dolgozom napi 12-18 órát. Előbb-utóbb megtudják, rokonokról van elsősorban szó. Annyira fáj, mikor a hátam mögött vagy pont a szemembe vágják, hogy nem érek semmit, mégis megvan mindenem (persze, mindenem, napi 4-5 óra alvás, lakáshitel, betegség).
2012. jan. 4. 17:22
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Én magasról teszek az irigy emberek véleményére, ezt ajánlom Neked is! :)
2012. jan. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Még azt is a fejemhez vágták, hogy a férjem tart el. Mindezt úgy, hogy férjem majdnem 2 évig munkanélküli volt, én meg 3 állásban dolgoztam. Most 2 hónapja van állása, de ő tart el, amióta együtt vagyunk.
2012. jan. 4. 17:23
 5/14 A kérdező kommentje:
Próbálok nem figyelni rájuk, de mindenkit ellenem cukkolnak, így kicsit nehéz. Én kis naiv, nagy boldogan újságoltam, hogy meglett az egyetemen egy vacak vizsgám, amivel 3. féléve küzdök. Erre megkaptam, hogy ja, többet mutatok, mint amennyit érek. Mindehhez hozzátartozik, hogy gyerekkoromtól totálisan nincs önbizalmam, egy negyed kritikus szóra hetekre visszabújok a csigaházamba.
2012. jan. 4. 17:25
 6/14 anonim ***** válasza:
akkor jó gyakorlat lehetne, hogy higgadtan megmondod az áskálódónak, amiket az előbb leírtál, hogy te tartottad el, mennyit dolgoztál, stb, és ki lehet nyalni...
2012. jan. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ez a férjed rokonsága?
2012. jan. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Felhozni nem akarom, hogy én dolgoztam, mert ezt egy férfinak nagyon rossz hallani, tudja anélkül is. Persze, az ő rokonságáról van szó. Mi vagyunk a "gazdag" rokonok, akik mindig flancolnak (értsd: strandon megeszünk egy lángost vagy az utcán egy mekis fagyit vagy arany színű (!) kávéscsészénk van).
2012. jan. 4. 17:55
 9/14 anonim ***** válasza:

mellőlünk "gazdagodtak ki" rokonok,

minket lesajnáltak, mert nem tudtuk a több hetes világkörüli utakon, stb. követni őket. Azokkal barátkoztak, akiknek volt annyi pénzük. Most, hogy beleöregedtek az aranyifjúskodásba, jók lennénk :(

De ez azért más kategória.


Mégis mi lenne a rokonok szerint elismert?

2012. jan. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Engem nem azért idegesítene a dolog, mert neked minden összejött és irigy vagyok, hanem azért, mert rohadtul nem érdekel. Utálom, ha valaki szószátyár és az életéről mesél.
2012. jan. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!