Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jó ötlet lenne ha a pasim...

Jó ötlet lenne ha a pasim anyját felvilágosítanám arról, hogy miért szakítottunk a barátommal? Talán elbeszélne a fejével, és rájönne barátom, hogy nem bennem, hanem benne van a hiba?

Figyelt kérdés

Én próbáltam már többször megbeszélni a barátommal a köztünk lévő problémákat, de sajnos nem veszi észre, hogy ő többet hibázik mint én, és hogy nem csak nekem, hanem neki is változtatnia kellene a viselkedésén, az elvárásain, a stílusán. Én már változtattam sokmindenen. Lassan úgy érzem már, hogy neki igazából egy teljesen más nőre lenne szüksége, nem olyanra amilyen én vagyok, azonban e sok változás miatt, már valóban egyre közelebb kerültem az ő "álomnő" kategóriájához. (belső tulajdonságokra gondolok, viselkedésre stb)

Én hiába változtam, ő semmit nem tett meg abból amit én kértem tőle. Kértem tőle, hogy olyan legyen mint régen. Türelmesebb, kedvesebb, megértőbb, ne veszekedjen velem minden apróságon stb.

Szerintem azért vagyunk együtt még most is, ilyen rég óta, mert igazából az alaptulajdonságok nagyon megfogtak minket a másikban. Én azt szeretem benne, hogy meg lehet benne bízni, 6 év alatt egyszer sem kellett gyanakodnom, hogy megcsalna. Hűség nálam nagyon fontos. Ezenkívül céltudatos, magabiztos, jól bánik a pénzzel és lelkitársak vagyunk egy bizonyos szinten.

Ő is ezeket a hasonló tulajdonságot szereti bennem.

De már rég nincs meg az a vibrálás közöttünk, ami az elején. Nem kapok kedves szavakat, spontán ölelést, puszit, és már a szexben is kicsit megszoktuk(DE nem meguntuk) egymást!

Azért szakítottunk, mert a barátom stílusa figyelmetlen, türelmetlen, nem megértő lett, mindenbe beleköt. Felhántolja nekem a múltat, és a mindennapokat is.

Az anyját ezekről a problémákról azért szeretném felvilágosítani, mert szerintem nem szeretné, hogy a fiával ezek miatt szakítsak. Kedvel engem, és biztos hogy nagyon haragudna a fiára, hogyha eltolná, és nem próbálná meg helyrehozni a kapcsolatunkat. Az anyja egyébként nem tudja, hogy régebben is ezért szakítottunk, és nem akarom hogy azt higyje az anyja, hogy biztos miattam, mert én csináltam valamit. Biztos vagyok benne, hogy párom anyja sem örülne neki, hogyha a lányának olyan barátja lenne, aki nem becsüli, nem tisztelné eléggé a lányát. Jelen esetben a párom viselkedik igy.

Szerintetek jó ötlet lenne? Vajon ha az anyja beszélne párommal akkor párom elgondolkozna ezeken? Kérlek adjatok tanácsot, kiváncsi lennék a válaszolók korára és nemére is! Köszönöm :)


2012. jan. 5. 17:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Csak a kérdést olvastam el, de már most tudom: ez felejtős. Mamika mindig is a pici fiacskáját fogja védeni. Nem téged. Akármi is történt, az ő szövegét hamarabb beveszi, hidd el.
2012. jan. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem jó ötlet. 30N
2012. jan. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves első, ha itt vagy még olvasd el amit írtam :) Pont ott van benne a lényeg.

Egyébként párom nagyon meglepődne, ha az anyja megtudná hogy hogyan viselkedik velem a fia, és zavarában nem is tudna mit mondani az anyjának. Lehet pont ettől tisztulna ki a feje. Már csak ez az egy megoldás jutott eszembe hogy helyrehozzam párommal a dolgokat.

2012. jan. 5. 18:06
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Kívánom, hogy legyen szerencséd, de az anyóson keresztül vezető utat én sem tartom jó megoldásnak. ( Nős pasi)
2012. jan. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Tényleg nem jó megoldás, mert minden anya a saját gyerekének ad igazat és támadásnak veszi, ha bárki is támadja vagy bántja a gyerekét. A saját gyerekemet csak én bánthatom.
2012. jan. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Első vagyok, és rászántam magam az olvasásra. :) Mégis azt mondom, hogy túl sokra nem mennél vele.


Na de kezdem:

Először is a párod nagyon csúnyán viselkedik. Egy kapcsolatban sosem csak az egyik változik, az egyik ad le. A másiknak is le kell adnia dolgokból, elvárásokból. Egy kapcsolatban nagyon fontos a kompromisszum, mert enélkül halott az egész. Gondolj csak bele, az egyik balra akar menni, a másik jobbra. Egyik sem hajlandó irányt változtatni. Mi lesz a vége? Az, hogy külön utakon mennek.


Amit te csinálsz, az sem helyes. Csúnyán fogalmazva "nyalod a párod seggét". Te magad mondtad, hogy sok mindenben változtál miatta, és szinte mindent megteszel, hogy az általa áhított "álomnő" legyél. Elárulom neked, hogy ha így folytatod tovább, akkor nemhogy álomnő nem leszel, de kb annyira érdekes leszel a számára, mint az anyukája. így a pasi uralkodik fölötted, és elveszíti az érdeklődést irántad, hiszen úgy is megteszel mindent. Nem szabad. Legyen külön életed, legyenek külön programjaid, és legfőképp: soha ne add fel önmagad. Szeressen olyannak, amilyen vagy.


Hogy az anyukája mit tud ezen segíteni? Semmit. Egy próbát megér, de ezt neki, magának kell belátni, és nincs az az ember, aki meg tudja vele értetni. De igazából mit is értessen meg vele a mami? Hiszen a párodnak nincs miért harcolnia. Tudja jól, hogy visszafogadod. A másik meg az, hogy ha igazán szeret, akkor menjen ő maga utánad, de ne az anyukája küldje.


Remélem nem vettem el nagyon a kedved. :) Sok szerencsét!


24/n

2012. jan. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál :)

Nem vetted el a kedvemet, csak most ezt találtam ki nemrég, és sokat gondolkoztam rajta.

Meg persze várok is ezzel az egész dologgal. Várom hogy jelentkezzen, vagy hogy keressen, kíváncsi vagyok mit mondana.

De szerintem egyszer előbb-utóbb de akkor is meg fogom mondani az anyjának (ha már nem békülünk ki barátommal akkor is) hogy mi is történt valójában. Nem akarom hogy rólam gondoljon rosszat, hogy biztos én vagyok a hibás..

2012. jan. 5. 18:25
 8/12 anonim ***** válasza:
97%
Egy párkapcsolat minden szépsége, élménye, vitája és problémája két emberre tartozik.
2012. jan. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Anyucihoz rohani már bocs de kisé dedós ötlet.
2012. jan. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ma 18:32-nek maximalisan igaza van.

Sem rank, sem anyosra, sem a szomszedra nem tartozik a kettotok ugye!!!


Azt pedig, hogy "nem akarom, hogy rolam gondoljon rosszat" azt csak az egod mondatja veled.

Ha nem lennel ennyire egoista, akkor nem erdekelne hogy ki mit mond, vagy ki mit gondol. Sajnalom, de ez az igazsag.

Tudom, mert nekem is nagy az egom es kuzdok vele :)

2012. jan. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!