Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A születési nevemet szeretném...

A születési nevemet szeretném megváltoztatni, édesanyám vezetéknevét venném fel, de az a baj hogy nem magyar családnév és nem tudom hogy ilyen esetben engedélyezik e?

Figyelt kérdés
2009. máj. 23. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Természetesen engedélyezik, hiszen az édesanyád neve.
2009. máj. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen fogják! ha 18 elműltál megváltzoztathatod, fogsz kapni új születési anyakönyvet is! Nem baj hogy nem magyar! Vezetéknévnél, nincs ilyen kikötés!
2009. máj. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
és ha még nem multam el 18 de szülői engedély van rá?
2009. máj. 23. 16:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia én is meg akartam egyszer változtatni, már mindennek utánaérdeklődtem, csak végül nem lett belőle semmi.

Nem magyar vezetéknevet magyar csak abban az esetben vehet fel, ha bizonyítani tudja, hogy felmenői között volt olyan nevű. Nálad ez nagyon egyszerű, hiszen az édesanyádról van szó.

Szülői engedély lehet, hogy mindkettőtől kell, ebben nem tudok segíteni, mert én már elmúltam 18, mikor ezt akartam csinálni.

2009. máj. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hát akkor végülis lehetséges csak nem tudom hogy elég e az anya és a gondviselő (nevelő) apa engedélye , vagy kell az édesapámé is mivelhogy ő nemhiszem hogy repesne az örömtöl hogy leteszem a nevét
2009. máj. 23. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!