Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megakadályozhatják a szüleim,...

Megakadályozhatják a szüleim, hogy 18 évesen elköltözzek otthonról? Szeretnék saját életet élni, és a szüleimnek ez nem tetszik, mert ők bennem egy cselédet látnak, akinek kötelessége minden házimunkát ellátni.

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem akadályozhatják meg.
2012. jan. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Ha elmúltál 18 akkor jogilag nem akadályozhatják meg.

Viszont támogatniuk sem kell benne. Vagyis ha elköltözöl, akkor számíts arra, hogy önállóan kell megkeresned a pénzt a lakbérre, rezsire, ételre, ruhára, szórakozásra, stb.

2012. jan. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha van hová menned, illetve van jövedelmed legalább közös albérletre, plusz két havi kaució, akkor mehetsz.
2012. jan. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 fúróferkó ***** válasza:
11%

Fiúnak ,vagy lánynak születtél,és most 18 évesen melyiket érzed?

Tedd fel magadnak a kérdést ,hiszen már 18 éves,sőt nagykorú vagy:Amikor megszületni készültél megakadályozhattad -e,szenvedjen édesanyád a szülőágyon? Megakadályozhattad -e hogy óvjanak minden bajtól?Megakadályozhattad -e ,hogy minden nao tiszta ruha és étel várjon?

Megkérdezted más magadtól 18 évig ki is volt cseléd körülötted?

2012. jan. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Na várj csak egy kicsit. Az, hogy azt hangoztatja anyám, hogy az a dolgom hogy segítsek, mert azért szült meg, szerintem nem épp arra utal, hogy mennyire szeret engem. Ez az egyik.

A másik, normális, hogy mindenki egyszer ki szeretne repülni a családi fészekből, és önálló életet kezdeni. Nem számítok a támogatásukra, de mikor meghozták azt a felelősségteljes döntést, hogy világrahoztak, nyílván ezt is átgondolták, hogy nekem nem kötelességem 40 éves koromig itthon lakni.

3. fiú vagyok. Méginkább kiábrándító.

2012. jan. 6. 17:31
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
#4 gondolatmenete alapján további 18 évig nem szabad elköltöznie senkinek otthonról. Hülyeség.
2012. jan. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Ez durva. Még a képedbe vágja, hogy saját magának szült. Ezzel azt is mondhatta volna, hogy bocsika de kellett egy ingyen szolga.

Hát ez elképesztő.

Egy normális ember a gyereket önmagáért szüli és utána útjára engedi, hogy boldog legyen. De még így is sokat segíthet ha nem lakik otthon.

Hát mit lehet erre mondani? Anyád nem csak önző de még pofátlan is.

Ahogy van lehetőséged azért is lépj le, haverokkal közösen tudtok lakást bérelni, ha már lesz melód.

A gyereke vagy de nem a tulajdona. Ha tisztességgel felnevelt tiszteld és segítsd őt ha meg nem becsüli meg a szerencséjét, hogy van egy egészséges gyereke akire támaszkodhatna és még ki is nyilvánítja, hogy igényt tart az életére hát az magára vessen.

2012. jan. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Tök mindegy, hogy lány-e vagy fiú valaki, akkor sem azért született meg, hogy a szülei cselédje legyen. az más, ha megosztjátok a családtagok között a házimunkát, de ha kifejezetten mindent neked kell megcsinálni, tényleg jobb, ha önállósítod magadat. 18 évesen teljesértékű felnőttnek számítasz, a szüleid nem erőszakolhatják rád, hogy ottmaradj, de persze csak akkor, ha magadról 100%-ig tudsz gondoskodni!!!
2012. jan. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%
Jogilag nem akadályozhatják meg tehát törvényi , jogi háttere nincs a dolognak.Viszont zsarolással meg egyéb dolgokkal sajnos tudnak ellene tenni.
2012. jan. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen és akkor annak idején amikor feltettem a kérdésemet, hogy más szülő hogy képes így gondolkodni le voltam hurrogva. Én is szülő vagyok és nem azért szültem a gyermekeim, hogy eltartsanak. Ez a legaljasabb patkány húzás, bármit is elvárni a gyerektől. Az ilyen inkább tartson cselédet.
2012. jan. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!