Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek? Elkezdtem...

Ti mit tennétek? Elkezdtem anno egy egyetemet, kiderült, hogy nem nekem való, nem szeretem stb. Mellette jelentkeztem egy másikra amit imádok. Minden megy, tényleg úgy érzem, hogy ez az én "utam". Azonban, közben folytattam a másikat is.

Figyelt kérdés
Viszont ahhoz, hogy a jó tudjak tovább lépni egy sokkal nagyobbat, kellene valami eredményt produkálnom a másikon.Persze még 1000 gond van ezen kívül, de ezek a leglényegesebbek. A helyes vonalon való továbblépés megoldaná szinte minden egyéb gondomat is, viszont kell hozzá a másik....Egyszerűen utálom és ezért is nem megy valószínűleg, mert a másikon semmi gondom nincsen...Le lehet ezt küzdeni? Vagy teljesen feleslegesen próbálkozom.
2012. jan. 8. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi az oka, hogy amelyiket utálod, nem hagyod ott? Én se vagyok odáig a szakomért és eléggé szenvedős, de azért nem olyan rossz és csinálgatom. Viszont ha te meg szívből utálod és az sem motivál, hogy avval együtt, amelyiket szereted (miért barkóbázunk amúgy?? leírhatnád mikről van szó konkrétan) bár így előrébb jutnál, akkor nincs értelme kettővel szenvedni, mert nem fogod elvégezni vagy csak nagyon kínkeservesen.
2012. jan. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A szüleim úgy állnak a kérdéshez, az ő nézőpontjukból jogosan is, hogy túl sok energia és pénz lett beleölve a másikba ahhoz, hogy ne legyen belőle semmi. És úgy állnak hozzá, hogy a számomra rosszabb rovására ne menjen a másik szak(amit viszont imádok)...Remélem így érthető
2012. jan. 8. 12:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem értem... Ha utálod, a diploma után úgysem fogsz vele foglalkozni!!! Akkor minek beleölni még több időt/munkát/pénzt/energiát, és még szenvedni is???
2012. jan. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Feliza:


Pontosan így látom én is... Csak ők nem...

2012. jan. 8. 13:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Tudod, ahogy lassan növünk fel, meg kell tanulnunk egyre inkább önállóan meghozni a döntéseinket... és vállalni a következményeit: akár boldogságunkat, akár boldogtalanságunkat. És nem lesz kit hibáztatni érte... na, ez a nehéz a felnőttségben!


Légy boldog! :)

2012. jan. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem egy embert ismertem, aki elkezdett egy szakot, nem tetszett neki, felvételizett, és a köv. évben már egy másikon kezdett. Így persze vesztett egy támogatott évet, de csinálta az új szakot, a régit meg persze teljesen abbahagyta. Másik intézményről is volt szó, így fizikai képtelenség lett volna a kettőt együtt csinálni, vagy ha nehezen is ment volna, az még évekkel kitolta volna a képzést. De egyébként sem szerették az elsőt, vagy nem voltak benne jók.

Te döntsd el, hogy melyiket lenne érdemes. Volt aki elment orvosira, de rájött hogy képtelen annyit tanulni. Volt akik elmentek közgázra, mert azzal könnyű melót találni, de abszolút nem érdekelte őket, és nem akartak ott szenvedni.

2012. jan. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!