Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hirtelen ötlettől vezérelve...

Hirtelen ötlettől vezérelve jelentkeztem au pairnek. Szerintetek? Ti belevágnátok, ha ilyen év állna mögöttetek?

Figyelt kérdés

Nos...a tavalyi évem maga volt a pokol. Lényeg, hogy túléltem egy betegséget, amibe az emberek 92% belehal. Én ezt egy jelnek vettem a sorstól, hogy van még mit csinálnom itt. :)

Szóval úgy döntöttem, hogy jelentkezem au pair-nek Angliába. Találtam egy nagyon jó közvetítő, a jelentkezésemet is beadtam, most várom a választ. Csak a repülőjegyet meg az utazáshoz szükséges dolgokat (erkölcsi, nemzetközi TAJ) kell nekem fizetni.

22 éves vagyok, júniusban végzek az egyetemen (jogi végzettségem lesz, ha minden jól megy). Beadtam a jelentkezésemet máshova is (bv nevelő), de úgy döntöttem, hogy halasztok egy évet és kimegyek. Nyelvtanulás céljából is tökéletesnek gondolom és a levegő változásra is nagy szükségem lenne.

Ti belevágnátok?

Alapból szeretek utazni, könnyen alkalmazkadó típus vagyok. Bár a szüleimmel élek, de a saját pénzemből mennék is ( a betegségem miatt kaptam támogatást, ami 1 évig jár). Már éltem külön tőlük 2 évet, ezalatt önálósodtam, megtanultam pár dolgot.

Szóval szerintetek nem hülyeség?

Köszönöm hogy válaszolsz!


2011. ápr. 1. 16:22
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elnézést: önállósodtam.
2011. ápr. 1. 16:24
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
vágj bele,csak vigyázz magadra...24/N
2011. ápr. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól gondolkodsz, vágj bele.Rengeteg tapasztalatot, új barátságokat jelenthet neked ez az út.Sok sikert és vigyázz magadra!
2011. ápr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit veszìtened az ilyen dolgokat addig kell megtenni amìg fiatal az ember... én is kûlfôldôn élek, csak javasolni tudom, nem csak egy ùj nyevet fogsz megtanulni, hanem rengeteget megtapasztalni amitôl csak tôbb leszel...
2011. ápr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Anyunak amikor említettem, tisztára kiakadt, hogy ez átverés meg én is úgy járok, mint egy ismerősünk, aki kiment és a reptéren kiderült, hogy csak a pénzét gombolták le. (ő idénymunkásnak ment) Bár ő felégetett maga mögött mindent, eladta a házát, felmondott a munkahelyén, stb.

2011. ápr. 1. 16:49
 6/14 anonim ***** válasza:
En is csak helyeselni tudok. En mar voltam au pair es csak jot tunek meselni. Mindenkepp megeri, olyan elmenyekben volt reszem, amikben amugy soha nm lett volna, uj embereket, uj kulturat ismertem meg, egy eletre szep emlekeket gyujtottem eme ropke egy ev alatt :) hajra!
2011. ápr. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
jah es meg valami. Eleinte az en anyum is kiakadt, nem vett komolyan, de a vegere belejott es belatta, hogy jol dontottem. Sot, talan ismet belevagok :D
2011. ápr. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mesélnél róla? :))
2011. ápr. 1. 17:30
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hat persze, szivesen! En nem ugynoksegen keresztul mentem, hanem az a csalad egy ismerosen keresztul talalt meg. Hollandok voltak, de a gyerekek mar beszeltek egy kicsit angolul, igy viszonylag jol szot ertettem veluk. Egy 3 es egy 4 eves kissracot kaptam, imadnivaloak voltak! Reggel valamelyik szulo vitte suliba oket, delben en mentem utanuk, ebed utan jatszoterre, allatkertbe vagy parkba mentunk jatszani, estere hazamentunk, egy orat tevezhettek, addig en osszedobtam vmi vacsit, es le is jart a munkaidom. Ez volt heti 3 nap. Amikor nem gyerekekkel oglalkoztam, tettem- vettem a haz korul, szabadidomben nagy setakat tettem a varosba, utazgattam mas au pairekkel meg ilyenek. Nyelvorakra is jartam, ezt ok fizettek, ez azert jo, mert itt szerezhetsz baratokat, akikkel osszejarhatsz, ha van idod. Amikor szabira mentek- egy ev alatt 2x-, elvittek engem is, igy bejartam joforman egesz Hollandiat, es Saint Tropez- n nyaraltam :D

Ha barmire meg kivancsi vagy, kerdezz nyugodtan! ;)

2011. ápr. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

VÁGJ BELE!!!!!!!!

Egy gyerekkori barátnőm egyszer csak belevágott. Egy év után beleunt a gyerekekbe, elment pincérnőnek, aztán továbbtanult, és étterem manager lett belőle. Nemrég költözött át Abu Dhabiból Dubaiba, mert most már az Emirátusokban dolgozik... Olyan országokba jár nyaralni amiket fejből még a térképen se tudok elhelyezni.

Egy próbát mindenképpen megér.

2011. ápr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!