Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis mi a búbánatot kezdjek...

Mégis mi a búbánatot kezdjek magammal? Meddig éljen egy álom?

Figyelt kérdés

Gyerekkori álmom (13 éve), hogy orvos legyek,de már lassan három éve nem vesznek fel(mivel nálunk felvételi van orvosira). Most egy felvételire felkészítő osztályba járok, voltak vizsgáim, amiket nem tettem le.Ez elkeserített és talán fel kellene adnom az álmom? Tehát ne is jelentkezzek orvosira? De akkor mégis mi legyen az új álmom, ami bár helyébe ne léphet és nem is helyettesítheti az előzőt, de úgymond kitölti az űrt? Nagyon szomorú vagyok :( sohasem gondolkodtam azon, hogy mi érdekelhetne az orvosláson kívül, de jó a kézügyességem, megértő vagyok meg buta.

köszönöm a válaszokat


2012. jan. 10. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha igazán akarod, és bírnád is csinálni, van hozzá erőd és bírnál ekkora felelősséget vállalni emberekért akkor ne add fel. Nem lehet emelt szintű érettségi és pontok alapján bejutni? Mert lehet, hogy hiányzik egy nyelvvizsga vagy jobb jegyek. Hova felvételizel? Nem kellene emelt szintű érettségit tenni?

Mennyire voltál attól hogy felvegyenek, mert ha közel, akkor rá kellene gyúrni, és sikerülne!

2012. jan. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha apait anyait beleadnál akkor gondolom siekerülne. Nézz mélyen magadba és válaszold meg a kérdés: mindent beleadtál amit csak tudtál?
2012. jan. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne is haragudj, de amit nagyon akar az ember, azt eléri. Rengetegen kerültek be az orvosira és végezték már el. Ha 3 éve nem tudsz bejutni, akkor 99%, hogy ha bejutnál, hamar kiszórnának, mert nem tudsz eleget tanulni vagy nem vagy elég okos hozzá. Tudod én meg űrhajós is lennék, csak hát ez nem így működik...
2012. jan. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk természetgyógyász még lehetsz :D
2012. jan. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem akarlak letörni, de 3 évet már elvesztettél. Nem tudom dolgoztál-e ez idő alatt, de az évek gyorsan mennek, az orvosi pedig nagyon sokáig tart, ami alatt szintén nem tudsz anyagilag előrébb jutni (bár nem tudom ez mennyire fontos)

Gondolom az emberek gyógyítása lenne a cél, de ami nekem helyette eszembe jut, az boncmester, ami azt hiszem OKJ-s képzésben elvégezhető. Fogorvos? Gyógyszerész? Mentős? Mentősnek tanulhatsz egészségügyi karokon, és hamarabb is végzel.

2012. jan. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
három év alatt azért sikerülnie kellett volna.... ha valamit nagyon akar az ember, azt el is éri, hidd el.
2012. jan. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki valamire nem alkalmas, be is szarhat, mégse fogja soha elérni.

Valószínűleg nem ismered magad eléggé. Itt az ideje egy önvizsgálatnak.

Életemben én is többször változtattam életcélt, mert kiderült, hogy vagy magam miatt, vagy külső ok miatt megvalósíthatatlan. Ez van.

2012. jan. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tudtam, hogy ez lesz a reakció, és nem kell bizonygatni, hogy kevés vagyok, tisztában vagyok vele, ezért is tettem fel a kérdést... De teszek rá, én megpróbálom még egyszer a felvételit, ha bekerülök dobjanak ki,ha kevés vagyok, de legalább megpróbáltam és nem adtam fel. További válaszokat nem kérek
2012. jan. 10. 17:37
 9/11 anonim ***** válasza:
én szurkolok neked!! ne add fel az álmod. én genetikát szeretnék tanulni, sajnos lemaradtam idén, de jövőre újra próbálkozok!! mesterképésre jelentkeztem, valamikor scak összejön:)
2012. jan. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem irj batran,en is felvetelizem kulfoldon most!:) En megertelek.

2012. jan. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!