Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Legyek saját...

Mit tegyek? Legyek saját magammal önző vagy vegyem figyelembe azt, hogy más mit akar?

Figyelt kérdés

Tavaly jelentkeztem az egyetemre, fel is vettek, de passzíváltam magam, mivel 1 évet külföldön töltök. Most szembesültem vele, hogy az általam oly áhított szak idén nem indul, ergo én mint passzív státuszú hallgató a szeptemberi képzést nem kezdhetem el. És most jön a nagy dilemma.

Meghatározott ideig van szerződésem itt, ahol most élek, még fél év van hátra. De mi legyen utána. Lehetőségnek ott van, hogy a mostani felvételi eljárás során jelentkezek egy másik szakra (és 26-27 éves leszek mire lediplomázok) vagy maradok még itt 1 évet (lehetőségem lenne hol dolgozni) vagy pedig hazamegyek és otthon próbálok állást találni (jogi végzettségem van). A családom mellettem áll és támogat bármilyen döntést is hozzak. De a barátom (nem hossú kapcsolat) megsértődött arra a felvetésre, hogy maradnék még. Merthogy akkor mi lesz vele, ő ezt a fél évet is alig bírja ki, stb. stb. És menjek haza, ő majd talál nekem állást, mellesleg meg könnyű elhelyezkedni otthon, csak én vagyok gyökér, hogy nem járok utána. Oké, ő könnyen beszél, mert tényleg jó munkája van, szuper jövedelemmel. De én nem akarok senkinek hálás lenni, ha munkám lesz, azt a saját erőmből akarom elérni, nem pedig protekcióval. Oké, ez elég nagyképűnek hangzik, de ha nem maradunk együtt akkor benne ott lesz a tüske, hogy kihasználtam.

Amivel még próbál érvelni, hogy majd ő eltart. Hát köszönöm, ezt a lehetőséget is kihagynám, egészséges felnőtt fiatal vagyok, nem kell engem eltartani.

Szívem szerint maradnék itt. Imádom az országot, a kultúrát, jók az életkörülmények és bár nem a felsővezetők életét élem, tökéletesen kényelmesen kijövök a fizetésemből.

Ti mit tennétek a helyembe? Engednétek a nyomásnak, vagy ismét iskolapad, esetleg bevállalnátok még 1 évet?


(Bocsánat ha hosszúra sikeredett)


2012. jan. 11. 08:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

ha nem olyan hosszú és komoly kapcsolat, én tuti, hogy maradnék. nem könnyű itthon állást találni, még diplomával sem, sőt, jogi diplomával sem. Esetleg levelezőn elkezdeni egy másik szakot?

Amúgy miért akarsz még tanulni, ha jó állásod van? (ez csak kiváncsiság)

2012. jan. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

En azt nem ertem,hogy akkor el sem kezded az ahitatott szakodat? Mert max 1evet lehet passziv hallgato. Mikor kimentel nem tudtad,hogy nem fog indulni? Valoszinuleg ritka kepzes,pl. regeszet,ott is mindenki tudja,hogy csak 3 evente indul. Akkor viszont minek jelentkeztel? Valakitol elvetted a helyet,na mind1,ebbe nem megyek bele,csak nem ertem,ha nem fejted ki ezt,akkor miert emlitetted meg,eleg lett volna,hogy vissza gyere vagy sem az egyetemre.


Mennyi ideje jartok? Akarsz tole komolyat? O miert nem tud kimenni? Nekem Magyarorszagon szuper eletem volt,egy szuper szakkal,amivel valoszinuleg en is dogire kerestem volna magam,mellesleg az alom szakom. Otthagytam,hogy a baratommal kulfoldre menjek,most jon az eskuvo,pedig friss kapcsolat,aztan majd itt ujra jelentkezem. Igy nem aldozat,mert szeretem,ellenkezo esetben biztos az lenne. Ha neked aldozat igy az eltartas,amig nem talalsz munkat,cserebe,hogy egyutt legyetek,akkor meg se szereted annyira,mint magad. De tudom mirol beszelsz...


En a helyedben kint maradnak,nem lehet valami nagy kapcsolat,ha ezt nem tudjatok megbeszelni. Menjen ki O,vagy Te gyere haza, mellesleg,ha csak fel evrol van szo,azt kibirhatjatok meg tavkapcsolatban is,mi is egy evig voltunk. De en a helyedben ebben a gazdasagi helyzetben nem jonnek haza,plane jogi diplomaval. Mondjuk ami nem tul jo,hogy kint valoszinuleg nem a diplomadbol elsz,mert az human jellegu,ergo akkor ha nem is teljesen,de reszben kidobott ido/penz volt? Azt kellene atgondolni TE mit akarsz az elettol.

2012. jan. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi értelme, hogy haza gyere. Itt ha találsz is állást, akkor nagyon mélyre kell .. khm .. vagy egyáltalán nem találsz!
2012. jan. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

A szak igen ritka, nők által nem preferált. Büntetés-végrehajtási nevelő. Nem volt benne a pakliban, hogy idén nem indul, mert bár kevés jelentkezőt, max 15 vesznek fel, minden évben indult levelezőn. De köszönhetően ennek az összeegyetemi baromságnak az én egyetemem húzta a rövidebbet, a 25 szakja közül csak 5 indul. Tehát ha tudom, hogy lemorzsolják a szakot, nem jöttem volna ki dolgozni. De akartam 1 év szünetet a két suli között.


Hogy miért nem otthon dolgozom? Mert a fizetésem abszolút a béka segge alatt lenne. Kb: 120E ft. Ennél egy vasutas is többet keres.


Ő nem akar kijönni, se a nyelvtudása nincs meg, se utazni nem szeret. Ő amolyan röghöz kötött lélek, én meg nem. Meg nem is kérném tőle, hogy adja fel az életét, az állását. Valószínű itt nem keresne olyan jól mint otthon.


Hogy miért nem akarom, hogy eltartsanak? Igen közelről tapazstaltam meg milyen az, ha a férfi tartja el a nőt és minden veszekedésnél a másik fejéhez vágja, hogy belőle él. Szép szép a szerelem, de azért a mai világban nem árt gondolni arra, hogy a szerelem idővel elmúlik, a csekkek jönnnek és nem mindig gondolja úgy a másik, hogy szívesen eltart.

2012. jan. 11. 08:54
 5/27 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Maradnék a helyedben, amíg nem indul az áhított szakod. A magad sorsát irányítod, helyesen. Tudod mit-miért csinálsz, a szíved is marasztal.

A családod is támogat bárhogy döntesz.

Egy kapcsolat, ha arra érdemes, sértődések-, a másikhoz szóló jelzők nélkül elfogad, támogató. Ha Európán belül vagy akkor nem ügy utazgatni egymáshoz jó-, biztos kereset mellett. Nem utolsó sorban egy kapcsolat erőpróbája is. Ha a tengerentúlon vagy akkor, nehezebb ügy, de ma 2012. januárjában nem jönnék vissza a "biztos bizonytalanra". Mi 5 évig utazgattunk és "száz éve együtt" vagyunk.

2012. jan. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Európában vagyok. 2 óra repülővel, tehát nem a világ vége.


Ami a legjobban megdöbbentett és ezért is őrlődöm, hogy amikor elmondtam neki, hogy ez a helyzet, mármint az egyetem nem indítja a képzést és vacilálok, hogy ráhúzok még egy 1 évet (anyagilag se lenne rossz, nyelvtudás szempontjából meg egyenesen tökéltes) szó szerint lehülyézett, hogy akkor mi lesz vele és miért látom ilyen borúsan az otthoni helyzetet. Decemberben voltam otthon és láttam, hogy azok az emberek akik évekig tanultak vagy a belüket kidolgozták elbocsátották vagy siralmas fizetésből tartják el a gyerekeiket. Szerinte pedig ezek az emberk hülyék és szánalmasak, mert aki akar annak lesz munkája. Én nem így gondolom. De lehet, hogy velem van a baj.

2012. jan. 11. 09:00
 7/27 anonim ***** válasza:
2. vagyok, termeszetesen nem ugy ertettem,hogy eleted vegeig tartson el,csak amig nem talalsz munkat. Szerintem meg kerhetned tole,hogy adja fel,hisz ha kozosen kepzelitek a jovot,ez nem feladas! O is tud nyelvet tanulni,sot ha olyan jol keres otthon,kesobb kint is. En is csak addig szorulok ra anyagilag,amig tanulok,es ha nem en hoztam volna az "aldozatot" miatta,akkor nem lennek ra szorulva. De ha ti nem egyutt kepzelitek a jovot,akkor tenyleg hulyeseg,ekkora dolgokat csinalni egymasert. Szerintem ez a fontos,hogy ezt eldontsd,mert ez valaszt ad mindenre. Mert fel evet meg O is kibirhat tavkapcsolatban,de mi lesz,ha kesobb Te maradni akarsz? Valamiert meg csak egyutt vagytok...
2012. jan. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Nincs Veled semmi baj! A barátod az, akit önzőnek, féltékenynek érzek. Elnézést így ismeretlenül emiatt.

Téged egy egészséges-, jó értelemben vett önzés motivál. Ez így helyes. Egyébként hosszú távon nem is viselnéd el, hogy más irányítson. Ugyanakkor kompromisszum kész vagy, de ész érvekkel. A kapcsolatod a kérdéskörben nem a fizikai jelenléted, vagy hiányodon bukik, ha bukik.


(2 óra repülőút? Ugyan már, ez nem probléma.)

2012. jan. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
fizikai felenléted- en, bocs
2012. jan. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
jelenléteden
2012. jan. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!