Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Érdemes lenne...

Mit tegyek? Érdemes lenne vele összejönnöm?

Figyelt kérdés

Nem tudom a kiszemeltem nélkül elképzelni az életem, de mostanában eléggé látom a negatív tulajdonságait is: teszetosza, az apjával úgy viselkednek mintha férj és feleség lennének, vásárlásmániás...

De tudom, hogy vannak jó tulajdonságai is, és azt is, hogy ha látom a negatív tulajdonságokat, akkor nem fogunk összejönni. (Mondjuk arról nem is beszéltem, hogy ha össze akarnék vele költözni, akkor nem tom hogy robbanthatnám ki otthonról, mert az apja mindent megteremtett neki, hogy ott éljen)

Mit tegyek? Ti járnátok ilyen feltételekkel a kiszemeltetekkel?


2012. jan. 13. 06:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy most nem tudod nélküle elképzelni az életed, akkor vágj bele a közös életbe. Amíg ki nem próbálod, úgy sem hagy nyugodni a dolog.

Minden párkapcsolat óriási tanítás, főleg az elfogadás és a tolerancia próbája. Akárkivel jössz is össze, mindenkinek vannak hibái, neked is, gondolom nem is kevés. Azokat meg majd a párodnak kell elfogadnia.

Nagyon sok múlik az őszinte, higgadt kommunikáción is.


Szerintem ne költözz még össze vele, arra ráértek akkor is, ha már látszik, működőképes a dolog.


Ha belegondolok a saját párkapcsolatomba, én türelmetlen, érzékeny, hirtelen, túlságosan romantikus, ragaszkodó...és még sorolhatnám, mi vagyok. A párom feledékeny, higgadt, olykor alig lehet kihúzni belőle a szavakat, rendmániás...., szóval sok területen mások vagyunk, de mindig számíthatunk egymásra és még a viták alkalmával is ott van a szeretet bennünk.


Olyan nincs, hogy minden tökéletes, meg hát az szerintem iszonyú unalmas is lenne.

2012. jan. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mérlegelj és dönts. Gondolj bele, el tudnád-e viselni a negatív tulajdonságait. Ha úgy érzed elég erősek az érzéseit, próbálkozz meg vele. Ha tényleg úgy van ahogy leírtad, nehéz lesz kirobbantanod otthonról.. Persze nem rögtön kell ezt megtenni. Ahogy az első válaszadó írta, próbáld ki,hogy működőképes-e a dolog köztetek.
2012. jan. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg költözzetek össze, de ne apcinál. Akkor egy-két hónap alatt tutira el fogod tudni dönteni, hogy ennek a kapcsolatnak van-e jövője, vagy nincs.

Eleve, ha nem hajlandó otthonról elköltözni, akkor bukta az egész.

Próba, cseresznye.

2012. jan. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hajlandó lenne, csak ő is tart attól, hogy apuci mindent nem fogja elengedni otthonról.

Amúgy ha kettesben vagyunk minden tökéletes, a közös jövőt is tervezgettük már. :)

2012. jan. 13. 09:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha még csak kiszemelt,én nem is gondolkodnék még azon,hogy mi lesz,ha együtt élünk.Mindenkinek vannak jó és rossz tulajdonságai,ezeket lehet tolerálni,lehet egy kapcsolatban kompromisszumokat kötni,vagy egyszerűen ha nagyon zavaróak számodra a rossz tulajdonságai,akkor szemelj ki mást.

Szerintem butaság feltételeket szabni előre vagy kialakítani egy ideálképet,mert akkor nagyon sokat fogsz csalódni az emberekben.

2012. jan. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát az "összejövés" ott kezdődik, hogy két ember közös döntése, tehát lehet, hogy te most össze akarsz vele jönni, de mi van, ha ő nem?

Egyébként meg nem fogsz találni olyan embert, aki 100 %-ban tökéletes. Egyiknek ez a hibája, másiknak az. Nyilván vannak tulajdonságok, amelyeket nem szívesen tolerálunk, de ezek szerintem nem olyan vészesek, hogy meg se próbáld az együtt létet vele.

2012. jan. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!