Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Mar sokszor a...

Mit tegyek? Mar sokszor a siras is utoler!

Figyelt kérdés
14 eves lany vagyok.Nagyon szeretem az ilyen dolgokat pl:festes, joga, torna, stb.Az a gond, hogy amikor belekezdenek, jon anyukam es kiabal nekem, hgy mert nem takaritok, vagy mert nincs a tuzon s akkor elmegy az egesz kedvem mindentol.Raveszem magam valamire, es akor jon s kiabal es ez szinte mindig igy van.Sokszor megakarom mondani neki, de felek hogy megbantom de ez igy nagyon rossz nekem.
2012. jan. 13. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Üljetek le és beszéljétek meg, hogy anyukád mit vár tőled, és ezt mikor kell megcsinálnod. Pl. szobád takarítása minden héten egy meghatározott napon, mosogatás hetente 2-szer, mire hazaér, a tűzre meg gondolom az rak, aki előbb hazaér, nem?

Amiben megállapodtok, azt mindig végezd el. Utána festegethetsz.

2012. jan. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Probalok minden tolem telhetot megtenni, de akkor sem jo..most megmondtam neki, es velem veszekedik!
2012. jan. 13. 18:13
 3/9 anonim ***** válasza:

Az éremnek általában két oldala van. Lehet, hogy anyukád meg úgy érzi, hogy cserbenhagyod, és minden rá marad. A felnőtteknek sem könnyű. Ők is szeretnének leülni egy kicsit olvasni, vagy megnézni egy filmet, csak még nálad is kevesebb idejük jut az ilyesmire.

Én azt gondolom, hogy üljetek le, és beszéljétek át, hogy mit vár tőled. Ha látja, hogy partner vagy a dologban, valószínűleg nem fog kiabálni veled. Csak egy jól kidolgozott rendre van szükségetek. Vannak ugyanis dolgok, amit bármikor meg lehet csinálni, mint mondjuk a rendrakás. Ha anyukád tudja, hogy ha nem is azonnal, de meg fogod csinálni, nem fog problémázni. És vannak dolgok, amik azonnalra kellenek, mint a tűzre rakás. Nálunk az rak a tűzre, aki éppen a kandalló felé jár, és látja, hogy kezd leégni. De ha mondjuk vasalok, vagy palacsintát sütök, én is csak bekiabálok a gyerekeknek, hogy rakjanak a tűzre.

Nálunk 3 kamasz gyerek van, 18 és 13 év közöttiek, és két kicsi 3 év alatti. Az én gyerekeimnek is megvannak a feladataik, de nincsenek túlzottan leterhelve. Este beosztják, hogy ki söpör, ki rak rendet, ki segít apának a fürdetésben, amíg én mosogatok, és megetetem a kutyáinkat. Ez fejenként fél óra részükről. És így mindannyiunknak marad ideje önmagára, és nincs szükség kiabálásra.

2012. jan. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De ha rendet is rakok, jon a tesom es megint kupli az egesz haz..Es kezdem eloro.Koszonom szepen!
2012. jan. 13. 18:42
 5/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Mekkora a tesód? Ha nagyobbacska, akkor fogjátok be őt is. Ha kicsike, mint nálunk a 2 pici, akkor érdemes a nagy rendrakást estére halasztani, és napközben max. a nagyon láb alatt levő cuccokat elpakolni.

Mi úgy szoktuk, hogy vacsora után egyszerre megy a mosogatás, rendrakás, miközben a kicsiket fürdeti apa. Utána Ők már csak a nappaliban vannak, és nemsokára mennek aludni. Így megmarad a rend. sajnos csak reggelig:)

2012. jan. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
8 eves a tesom.
2012. jan. 13. 18:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Őt azért már finoman be lehet vonni. Ha neki is van otthoni munkája, talán jobban fog vigyázni a rendre.
2012. jan. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ugyanígy vagyok mint te.
2012. jan. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csináld meg, amit anyukád kér, és utána fess, jógázz stb. Beszéld meg vele, hogy mit mikorra csinálj meg. A tesódnak meg mondd meg, hogy ne csináljon kupit, vagy amit elővesz, azt tegye vissza. Azért 8 évesen már egyáltalán nem olyan kicsi.
2012. jan. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!