Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki keressen kit? Melyik...

Ki keressen kit? Melyik félnek illik keresni a másikat először?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok. 1,5 éve járok a párommal. Úgy neveltek, hogy a fiú udvarol a lánynak és ő jár a lányhoz, nem pedig fordítva. Az első 6 hónapban nem is akartam menni a fiús házhoz, pedig hívott a barátom. Azóta 2x voltam. A fiú szüleit nem igazán ismerem, telefonon sem beszélünk. A kérdésem ehhez kapcsolódó lenne, mert anyukám szerint a fiú szüleinek kellene hívniuk (telefonon) engem, érdeklődni, hogy vagyok, stb. Úgy érzem nem érdeklem őket, de a barátom szerint igen, csak én sem hívom őket. Kinek lenne illő ezt megtenni?
2012. jan. 15. 18:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Másfél éve jártok és még csak kétszer voltál nála?
2012. jan. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
A párodnak kellene személyesen bemutatni a szüleinek. Addig nem kell neked hívnod őket.
2012. jan. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A párom már bemutatott nekik. Voltam náluk kétszer is, de a barátom arra hivatkozva, hogy én nem akarok sűrűn járni a fiús házhoz, nem hív túl sokszor magukhoz. Azt mondja, hogy a szülei érdeklődnek a hogylétem felől, de nem hívnak fel. És ez engem zavar. Vagy nekem lenne illő hívni őket?
2012. jan. 15. 18:43
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Igen, a fiú udvarol a lánynak, de nem egyoldalúan. Illik viszonozni az udvarlást. 50-50%-ban illik egymás családját látogatni. Amíg csak "jártok", telefonon nem kell hívnod a szüleit és nekik se téged. Te még nem vagy ott senki, nem vagy családtag, nem vagy menyasszony. Egy ismerős vagy max. Persze névnapon vagy születésnapon illik felköszönteni a családtagokat, legalább telefonon, de inkább személyesen.

Nekem baromira rosszul esett volna, ha a párom (férfi) nem visz haza magával, úgy éreztem volna, szégyell a szülei előtt.


Hogy ki keressen kit? A szülőknek nem kell kérvényt benyújtani, hogy állj szóba velük. A kapcsolatot neked kell keresni, de a párodon keresztül. A párodnak kell hívni, neked pedig menni kell. Ez fordítva is igaz, neked kell hívni a párodat, neki pedig menni. Azt gondolom, a 21. században már közel fele-fele arányban, de ettől még a fiú udvarol.

2012. jan. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%

*a barátom arra hivatkozva, hogy én nem akarok sűrűn járni a fiús házhoz, nem hív túl sokszor magukhoz


Hát szólni kell neki, hogy már változott a véleményed. Ha nem veszi figyelembe, akkor csak kifogás. Viszont néma gyereknek anyja se érti a szavát, tehát szólni kell.

2012. jan. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%
Úgy van, ahogy anyukád mondja. Az illemről meg ne itt kérdezz...
2012. jan. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem kell felhívniuk téged, csak egy barátnő vagy, nem menyasszony.

Ez így pont elég a részükről, sőt, udvarias, hogy érdeklődnek felőled.

Neked sem szükséges felhívni őket, elég ha üzensz nekik a barátodon keresztül, hogy mi van veled, ill. hogy te is érdeklődsz, üdvözleted küldöd, kellemes hétvégét kívánsz nekik, boldog névnapot, stb.


Viszont ha elfogadnak téged a fiús háznál, igazán mehetnél többször is. Ma már nemcsak a fiú járhat a lányhoz. Főleg másfél év után.

2012. jan. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mi a francért kellene a barátod szüleinek hívogatni Téged telefonon? Ezt magyarázd már el légy szives, mert nagyon nem értem.
2012. jan. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
szülőknek nem kell hívogatniuk a gyerek barátnőjét, nem is értem hogy merült ez fel...
2012. jan. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem kell hogy hívogassanak, csak időnként érdeklődni a másik hogyléte iránt.
2012. jan. 15. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!