Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez hogyan működik a gyámhivata...

Ez hogyan működik a gyámhivatalnál?

Figyelt kérdés

Még sose voltam a gyámhivatalnál és az lenne a kérdésem, hogy: [link]

Itt a munkatársaknál leírták kik vannak, és az utcajegyzékbe azt hogy melyik utcában lakó, ember melyik ügyintézőhöz tartozik. Hogyha én a vér-szerinti szüleimről szeretnék tájékoztatást kapni, akkor náluk kell jelentkeznem, vagy csak fognom magam és bemenni a gyámhivatalba?

A válaszokat előre is köszönöm.



2012. jan. 16. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj csak be nyugodtan,ott majd megmondják ki tud segíteni
2012. jan. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha kiskorú vagy akkor neked is van kirendelt gyámhivatali felügyelőd (nem emlékszem már a pontos megfogalmazásra bocs) hozzá kellene fordulnod.

Ha születésedkor fogadtak örökbe akkor talán a kórházba is tudnak segíteni (Azt nem tudom, hogy legálisan vagy szépen megkéred a nővért.) Ha árvaházban is laktál akkor ők is tudnak biztosan.

A mostani szüleid nem tudnak neked ebben segíteni?

2012. jan. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy a gyámhivatalnál kell ezt a dolgot elintézni, vinnem kell személyi igazolványt és lakcímkártyát, és a nevelőszülők nélkül is elintézhetem. Ami jó mert ők hallani sem akarnak ilyesmiről...

És azt honnan tudhatom meg hogy ki a kirendelt gyámhivatali felügyelőm?

2012. jan. 17. 16:08
 4/7 anonim ***** válasza:

A gyámügyön nyilvántartást vezetnek arról, hogy melyik gyereknek ki a "felügyelője". De, hogy ez pontosan melyik alkalmazottnál megtalálható azt nem tudom. Valószínűleg a portásnál van vagy ő meg tudja mondani, hogy kinél van a gyerek-felügyelő lista.

De elméletileg és gyakorlatilag is ha még nem vagy nagykorú (addig van felügyelőd) minden évben találkoznod kell legalább egyszer a felügyelőddel. Nála szóban (magnóra felszokták venni.) el kell mondanod, hogy minden rendben van, a szülői papírokat (számlákat) adnak be ezzel igazolva, hogy mire költik az árvaságidat (ha van olyanod ha nincs akkor nem tudom neked van-e ilyen). És neked ezt meg kell nézni és nyilatkoznod kell, hogy tényleg ezeket vették belőle, és el kell mondanod, hogy nem ütnek-vernek otthon, jól bánnak veled. A suliról is szoktak kérdezni.

Nem voltál még ilyenen? Mert ha voltál az a személy lesz a felügyelőd, akinél voltál ezekről beszélgetni.

2012. jan. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nagykorú, de nem emlékszem hogy bármikor is lett volna ilyen.Születésem után nem sokkal fogadtak örökbe. Nem tudom ennek van-e valami köze ehhez, de biztos hogy van még nekem ilyen "felügyelőm"?
2012. jan. 17. 19:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Hogy neked van-e azt nem tudom mert gondolom akkor téged a nevükre vettek. Nekem volt, igaz engem nem örökbe fogadtak hanem árva lettem és gyámom volt. A szomszédunkban lakó kisfiúnak csak az édesapja halt meg de az édesapja is kapott egy ilyen ellenőrt a nyakába.

Sajnálom de az én tudásom itt kimerült, nem hinném, hogy tudnék neked többet segíteni. Legjobb ha bemész a fent említett helyekre és érdeklődsz. Sok szerencsét:) Azért én a helyedben jól meggondolnám, mert lehet csalódni fogsz sok-sok nyomozás után és azt fogod kívánni, hogy bár szólt volna valaki, hogy ne bolygasd a múltat. De ez a te döntésed senki másé.

2012. jan. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!:)

Tényleg az lesz a legjobb ha egyenesen a gyámhivatalnál érdeklődök. Fel vagyok készülve, hogy a vér szerinti szüleim nem lesznek olyan lelkesek mint én... de a vér szerinti családom sem csak belőlük áll, érdekelne van-e testvérem,unokatestvérem stb...

Mindenesetre úgy érzem nincs mit veszíteni, rosszabb már nem lehet ettől semmi:)

2012. jan. 17. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!