Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaha az életben meg lehet...

Valaha az életben meg lehet bocsájtani annak a szülőnek, aki gyerekkorban sokat bántott?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 18:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
40%
meg
2012. jan. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
68%
Meg, de nem érdemes. Ha egy ember rossz, nem kell csak azért küzdeni, eröltetni a dolgot, mert ö az apád, vagy az anyád.
2012. jan. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 zsoltihaver válasza:
65%
nem
2012. jan. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Meg. De elfelejteni nem biztos, hogy sikerül. A mai napig nem tudom elfelejteni apám kommentárjait, hogy mi mindent nem csinálunk jól 7-8 évesen a takarításban. Azóta felnőttként nincsenek higiéniai problémáink, neki vannak. Miután nincs ki a se__e alól kiseperje a koszt, jól, vagy rosszul...
2012. jan. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Én 20 éve várom, eddig nem sikerült...
2012. jan. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%
Meg kell bocsátani, mert téged emészt fel a sok harag és düh. Keserűség mindig lesz benned, hiszem emlékezel, de sokat számít ha elfogadod, hogy ez volt veletek és ez a múltatok része, amin nem tudtok változtatni. A többesszámot rád és a szülő(k)re értem.
2012. jan. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Megbocsátani lehet. Az más kérdés, hogy a bántalmazás nyomait meddig hordod magadon...
2012. jan. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Mindig bocsáss meg, de soha ne felejts.
2012. jan. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
Nem lehet megbocsájtani. Én próbáltam, nem sikerült. Lehetnek most a szüleim akármilyen jók hozzám, nem vagyok képes megbocsájtani. Nem nem akarok, hanem nem tudok.
2012. jan. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Igen de mindkettőtöknek sokat kell rajta dolgozni. Kezd azzal, hogy végiggondolod, mi váltotta ki a bántást annak idején, vagy két hónapja. Egyébként a hasonló kérdések feltevőinek átlag életkora 20-25 év. Ez az a korosztály aki má eléggé független érzelmileg ahhoz, hogy magába mérlegre tegye eddigi életét. és ekkor igen is feltörnek az elszenvedett sérelmek, csak a miértjei maradnak homályban. Ha magaddal tisztában vagy e tekintetben felhozhatod a témát pl. Anyu amikor 12 évese véletlenül betörtem az ablakot tényleg fakanállal kellett érte bántani? Tudom, hogy sokba került de az mégis csak 1 ablak volt én meg a gyereked. Hidd el nekem jobban fájt mint az ablaknak. Vagy. Apa! Mikor elmentem a sulibuliba a Petivel, tényleg annyira meg kellett alázni előtte, az alapozóval eltakart pattanásom miatt. Ha akkor nem szóltál volna lehet összejövünk. De ahogy odaértünk ott is hagyott. Lehet Te jót nevettél akkor rajtam, de én egy nyáron át szomorkodtam utána. Meg ilyenek.
2012. jan. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!