Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dolgozhatok 16 évesen?

Dolgozhatok 16 évesen?

Figyelt kérdés

Elég nehéz anyagi helyzetbe kerültünk, fontos lenne.

Mi kell hozzá? 3 hónap múlva 17 leszek. Magántanuló vagyok, bármikor ráérnék.


2012. jan. 18. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
igen dolgozhatsz. melódiáknál pl megnézed, hogy mire keresnek embereket
2012. jan. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem 16 éves korod felett -szüleid beleegyezése,hozzájárulása mellett- simán dolgozhatsz.Csak állást bírj találni.
2012. jan. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
reggel 6-tól este 10 óráig dolgozhatsz hivatalosan, tehát éjszaka nem. Ebben az időszakban is csak max. 8 órát, többet nem. Szülői írásos beleegyezés szükséges.
2012. jan. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 ava87 ***** válasza:
53%

Igen, 16 éves kortól az év bármely szakában (a 15-16 közöttiekre vonatkozik, hogy csak szünetben), de én úgy tudom, hogy nem is kell hozzá írásos beleegyezés a szülőtől 16 fölött (lehet, hogy ez már megváltozott).

Viszont ha diákmunkára gondolsz, akkor szükség van még iskolalátogatási igazolásra is. Ha nem diákként, nem iskolaszövetkezeten keresztül dolgozol, akkor nem kell.

2012. jan. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
53%
Nem tudom Magyarországon hogy van, de Szlovákiában 16 éves kortól heti 40 órát lehet dolgozni. Szerintem ez nálatok sincs másképp. És nem kell semmi féle engedély.
2012. jan. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Izabell válasza:

Szia!

én is 17 évesen kezdtem dolgozni.Igaz, hogy csak diákmunka, mivel még van 1 és fél évem suliban.Tudod mit ajánlok?...A nagy bevásárlókozpontokban szokott lenni promóteri állás.Vagyis csak a termékeket kell ajánlanod a vásárlóknak. Nagyon élvezetes munka és kifizetődő.

Suli után szoktam járni, és nem kell mindennap járni.

Sok sikert neked:*

2012. jan. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. jan. 21. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!