Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy fiatalon ne...

Mit tegyek, hogy fiatalon ne legyek ennyire sóher?

Figyelt kérdés
Jó ideig ki se mozdultam szinte sehova, míg gyerek voltam, h ne költsem a szüleim pénzét, nyáron dolgoztam, de a pénzt inkább félretettem, csak keveset kölöttem el belőle, ha filléres dolgot veszek, már büntudatom van. Egy ideje kapok ösztöndíjat, de csak a sulira költöm, és ritkán kijárok haverokkal szórakozni, mennék én sok helyre, de sajnálom a pénzt színházjegyre, koncertre. Egy szóval nagyon sóher vagyok. Sokszor inkább amikor éhes vagyok, inkább éhezem, minthogy a büfében vegyek valamit.
2012. jan. 19. 11:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Tudatosan vegyél magadnak dolgokat, járj el valamerre. Eleinte bűntudatod lesz és azt fogod számolni mennyit költöttél, de ha kitartó vagy ez el fog múlni és az élmények nyújtotta örömlép a helyébe.

Muszáj ezen változtatnod mert nagyon nehéz lesz az életed.

2012. jan. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%

Azért a kaját ne vond meg magadtól, mert az nem vezet jó útra, az egészségednek sem tesz jót.

Különben a családod megérezteti veled, hogy pénzt adnak neked?

2012. jan. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
ez a bűtudat a legrosszab
2012. jan. 19. 11:43
 4/21 bánomisén ***** válasza:
100%
Kajára ne sajnáld a pénzt, enni kell. Ahogy időnként ki is kell kapcsolódni, közös programot csinálni a barátokkal. Nem attól leszel gazdagabb, hogy megmarad néhány ezresed, mert lemondtál mondjuk egy koncertet a haverokkal, hanem attól, hogy elmész velük és máris lesz egy jó élményed. Így csak elszállnak a legszebb éveid és később visszatekintve meg fogod bánni, hogy egy csomó dolog kimaradt az életedből. Nem azt mondom, hogy szórd a pénzt, hanem azt, hogy oszd be. Az pedig nem azt jelenti, hogy ülj rajta és babusgasd, hanem azt, hogy ne szórd el fölösleges butaságokra, de arra adj ki pénzt, amire szükséged van akár a sulihoz, akár a pihenéshez, kikapcsolódáshoz.
2012. jan. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

nemrég koncertre akartam menni,de inkább megvártam azt,h megynerjem a jegyet

szeretnék elmenni a Saltimbanco c.előadásra,nem olcsó a jegy,de mennék...csak utána olyan büntudatom lenne

2012. jan. 19. 11:48
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
én is ugyan ilyen vagyok, de hát válság van, ez az egyéni megszorítás lenne a normális és nem a költekezés minden hülyeségre. az emberek teljesen felesleges dolgokra költik a pénzt és sírnak, hogy a hó végén alig jönnek ki a fizetésükből
2012. jan. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
De konkrétan gyűjtesz valamire? Ez nem rossz tulajdonság amúgy, de a párkapcsolatot is megnehezíti, és ha sehová se akarsz menni, egy idő után a barátok is lekophatnak. A pénz elköltve jó :) a bűntudatot kéne felváltanod sikerélményre, hogy lám, ezt is megengedhetem magamnak, mert megdolgoztam érte, mert jól beosztottam, és cserébe megjutalmazhatom magam.
2012. jan. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%
Végre valaki, aki nem csak szórja a pénzt!
2012. jan. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
jelenleg semmire se gyüjtök,8 éves korom óta ilyen vagyok,már akkor is minennek megnéztem az árát egy csomószor
2012. jan. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
ez már beteges...
2012. jan. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!