Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meggondolatlanság felköltözni...

Meggondolatlanság felköltözni a fővárosba két fiatalnak, akik függetlenedni akarnak a családtól?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Az egyikőjüknek diákmunkája van, a másiknak még egyelőre nincs munkája, de keres. Nincs szakképzettségük. Meg tudnának élni hosszabb távon, vagy ezt érdemesebb lenne alaposabban átgondolni? Tudnának félretenni pénzt, vagy mind elmenne albérletre, kajára és egyéb költségekre?
2012. jan. 21. 18:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Szülői támogatás nélkül gondoltam természetesen.
2012. jan. 21. 18:34
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy diákmunkából nem fogtok tudni albérletet fenntartani.
2012. jan. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És kettőből? Kezdésnek van kb. 200.000 forintunk.
2012. jan. 21. 18:45
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Én már többször belevágtam ilyesmibe.

17 éves korom óta ezt csinálom.

Ha nem jön össze akkor is jó lehet 2-3 hónapig.

Szétnézel, élsz kicsit, aztán hazamész :)

F/21

2012. jan. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Akkor költözzetek, ha van mindkettőtöknek munkája. Havi minimum 150 ezer bevétel kell, plusz a felköltözéshez kb. 300 ezer.
2012. jan. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Tanultok, van szakmátok, végzettségetek? Milyen munkát kerestek?

Szerintem ez így elég necces, 200ezer kábé 2 hónapra elég kettőtöknek, ha nagyon összehuzzátok a nadrágszíjat. Albérlet, rezsi, bérlet, kaja, számoljátok ki.

Szóval gyorsan kell munkát találnotok.

Félrerakni tuti nem fogtok az elején, de ha válaszolsz a kérdéseimre, már könnyebben tudunk tanácsot adni.

2012. jan. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Egyikőnknek sincs szakmája. Az egyikőnk tanul, én jelenleg nem, csak szeptembertől fogok.
2012. jan. 21. 18:53
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Óriási kaland, én megcsináltam anno, pótolhatatlan emlékek, de sokszor nem könnyű, (nagyon nem könnyű, ha nincs pénz, nincs kaja stb.) és indokolatlan energiákat emész fel, és ami akkor elmegy fölötted, nagyon nehéz később korrigálni. Egy a lényeg, ne csak a szórakozás legyen benne, hanem az életed építgetése is, és akkor nem ártasz vele magadnak. De ha az albérlet díjáért, és a megélhetésedért folyton valami alja melót gürizel, gyorsan elrepülnek az alapozásra szolgáló fiatal évek!
2012. jan. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Bocs, de én még mindig nem látom tisztán a helyzetet.

Szóval vidéken laktok, egyikőtök tanul és mellette van diákmunkája a másik meg munkát keres, és szeptembertől kezdene Pesten tanulni?

A másik akkor iskolát váltana? Mert ha igen, akkor a mostani munkájának is annyi.


Próbáljatok több kezdőtőkével indulni, és talán több emberrel kéne összeköltöznötök, hogy spóroljatok a rezsin. És tanuljatok mindketten nagyon jól, hogy magas öszröndíjatok legyen.

Szülői támogatás nélkül normális szinten csak úgy megy, ha minden lehetőséget megragadtok.

Egyébként nem irigylem azokat a fiatalokat, akik idén kezdik az egyetemet, az új keretszámok, és a röghöz kötés miatt.. Nem is tudom, hogyan lehet tervezni így.

2012. jan. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A párom és én végigjártuk ezt az utat.

Bár mi terveztük, és raktunk félre diákmunkából 200 ezer forintot, hogy ki tudjunk venni egy lakást Pesten, és dolgozzunk. Mindkettőnknek megvolt az érettségije.

Kivettünk Pesten 50+rezsiért egy szobát berendezve, 1 havi kaucióval.

Mindketten kaptunk munkát 1 hónapon belül, teljesen jól alakult minden.

Egy év múlva összeházasodtunk, most 3 éve vagyunk házasok, nem bántuk meg, hogy feljöttünk Pestre.

Megvan azóta a diplománk, dolgozunk.

Nem lehetetlen úgy gondolom, de egy csomót kell érte dolgozni, és küzdeni.

Ha nincs min 200-250 ezer kezdő tőkéje akkor nem tud bérelni lakást, már 2 havi kauciót kérnek minimum!


25/F

2012. jan. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!