Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen az anyám?

Miért ilyen az anyám?

Figyelt kérdés

18 éves koromig sehova se mentem, most meg mindig mennék. Barátokhoz.. meg amíg volt, a pasimhoz... most is mentem volna... mert az exemmel kezdenek rendeződni a dolgaink... és áthívott magához... erre anya azt mondta h amíg velük élek, azt teszem amit ők mondanak, meg holnap suli, stb.. 10-11-re itthon lennék.. osztályelső vagyok, sose késtem még el...

A többiek szerint is tök gáz ez az egész... tiszta házisárkány..

18/N


2012. jan. 22. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:

ez ellen semmit se tehetsz,míg otthon laksz,engem egyetemig nem sűrűn engedtek sehová el,most,hogy egyetemista lettem egy nagyvárosban,és albérletes,elengedtek egy nagy stadionos koncertre is,meg színházba Pestre-saját pénzemből

míg nem voltam egyetemista,addig még a helyi strandért is könyörögnöm kellett

2012. jan. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Már elnézést még ha velük is élsz azért már mégiscsak nagykorú vagy.

Nem tudom hogy vagytok ezzel de én kimondottan a falra mászok ettől az arrogáns szövegtől, hogy amíg itt élsz...blabla.

És ha még 30 évesen is ott élsz mert nincs lehetőséged elmenni akkor is anyuka mondja meg? Mert ha még egy 13-14 éves kis csaj lennél megértem. Na de nagykorúként pláne, hogy nem vagy egy problémás, balhés kamasz ez egy kicsit sok.

Este 10-ig sokan fent vannak ettől még nem kell hogy gond legyen a suliban.

2012. jan. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én ezt annak idején úgy oldottam meg, hogy nem kérezkedtem már el amikor betöltöttem a nagykorúságomat, hanem csak félvállról odavetettem hogy majd jövök valamikor.

Azért beszéld már meg anyuddal hogy ne ovisként kezeljen.

2012. jan. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt mondta akkor haza se jöjjek, ha engedély nélkül el merek itthonról menni.
2012. jan. 22. 18:25
 5/9 anonim ***** válasza:
28%

18 évesen MÉG csak papíron vagy nagykorú!

Amíg otthon laksz,ők tartanak el,addig alkalmazkodnod KELL hozzájuk.

Ha az én gyerekem menne el az engedélyem nélkül,oda vetve,hogy majd jövök,utána csak annyit kapna tőlem,ami feltétlenül szükséges.

2012. jan. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Anyukád nem értette még meg hogy a gyerek nem a szülő tulajdona. Mert a szülő a gyereket csak kölcsönbe kapja!


Emlékszem pár héttel ezelőtt volt egy kérdés amit egy 25 év körüli "férfi" tett fel és azt írta hogy az anyja még a szomszédos városba se engedi el soha, ugyanazzal az indokkal: "amíg itt élsz az lesz amit mondok". El lehet képzelni hogy egy ilyen gyerek mennyire lesz életrevaló. Konkrétan meg lesz lőve ha a szülei már nem lesznek. Mert a szülei egyrészt elkényeztették, másrészt nem engedik önállósodni. Valószínűleg jót akartak de a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve...


Szerintem vitatkozni anyukáddal erről felesleges, az ő háza az ő vára, ráadásul úgyse lehet meggyőzni az ilyen szülőt. VISZONT. Itt az ideje kirepülni otthonról, vagy ha ez még nem megy (pl. iskola miatt) akkor szép csendben, anyukád tudta nélkül tervezni a kirepülést (hova tudsz majd menni, miből fogsz megélni, stb.) és ami a legfontosabb: meghatározni egy dátumot amikorra mindenképp elköltözöl és önállóvá válsz, és valahányszor úgy érzed hogy már nem bírod tovább, gondolj arra hogy minden egyes nappal egyre közelebb kerülsz ehhez a dátumhoz, az önállósághoz.

2012. jan. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
gáznak gáz, de amíg ő adja minderre a pénzt, addig kénytelen vagy alkalmazkodni. azoknak, akik azzal példálóznak, h mennyire nem bírják az ilyet, meg nagykorú... a szülei azt mondják, h menj, de nem adok pénzt... na, akkor mit csináljon? (tegyük fel, h nincs lehetőség diákmunkára, nincs álláshely, a szakja kemény stb...)
2012. jan. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem bírom a bezártságot.

És az exemmel is szeretném rendezni a dolgaimat és lehet ez jobb alkalom lett volna rá, mint a pénteki kávézós est.

Megkérdeztem barátnőimet, akik szinte a testvéreim, ők is azt mondták, hogy ez gáz. Meg h nagyon szorosra vagyok fogva és nem tehetek mást, minthogy meghúzom magam. Megkérdeztem apát miért csinálja ezt anya? Erre ő azt mondta tudja a fene... de ő is mérges volt, mert ő elengedett volna igazából, őt könnyebb meggyőzni. Mondtam anyának, hogy megyek pénteken volt otársaim koncertjére, anya azt mondta majd ha elengedlek... ez már azért felháborító! Költözni egyelőre még nem akarok, mert tanulni szeretnék és nem dolgozni és az albérletet csak akkor tudnám fenntartani, ha dolgozok.

2012. jan. 22. 19:36
 9/9 anonim ***** válasza:

"Megkérdeztem apát miért csinálja ezt anya? Erre ő azt mondta tudja a fene... de ő is mérges volt, mert ő elengedett volna igazából, őt könnyebb meggyőzni."


Akkor miért nem állt ki érted?? Ő is ugyanolyan szülő mint anyukád, simán mondhatta volna azt hogy "én márpedig elengedlek, érezd jól magad!". Vagy ő az a meghunyászkodó típus? Anyukád uralkodik otthon? Apád meg csak nyel mert nem mer kiállni anyád ellen az igazáért? Milyen apa és férj az ilyen?

2012. jan. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!