Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne családostul...

Hogyan lehetne családostul kivándorolni külföldre?

Figyelt kérdés

Adott egy kis család, férj, feleség, kisbaba.

Nyáron el akarunk menni külföldre, mert ennyi pénzből itt nem lehet megmaradni...

Feleség beszél angolul, németül, jogi végzettsége van, munkatapasztalata a vendéglátásban.

Férj beszél spanyolul, olaszul, színművészeti diplomás, de taxiengedélye is van, és MAC designer végzettséggel is rendelkezik.

Továbbá van egy nagymama, aki imádja az unokáját, és nem igazán mennék tőle túl messze, tehát mindenképpen a közelben maradnánk (pl: Ausztria).


Van bármi esélyünk kivándorolni? És ha igen, hogyan kezdjük? Ismerősünk sehol sincs.


2012. jan. 22. 21:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%
Magyar jogi végzettséggel mit akar más országban?
2012. jan. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
75%

Esély mindenkinek van-

Nektek több tudásotok,nyelvismeretetek van mint sok embernek akik mertek belevágni.

Ahogy mi is.

Nálunk a párom tudott angolul csak.Én egy szót sem tudtam.Az orosszal (mert azt tanultam diákként) még eldöcögtem volna,de angolul még köszönni sem mertem.

A fiam német nyelven tanult az iskolában.

Nekem sima nyomdaipari szakmám van,a párom villanyszerelő.

Mi így indultunk neki Angliának.Se barát,se ismerős,se rokon,semmiféle segítség nélkül.Még internetünk sem volt,hogy információt gyűjtsünk,vagy tanácsot kérjünk..

5 éve élünk kint.


Szóval esély mindenkinek van,csak merni kell.

2012. jan. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
13%

Kedves kérdező!

Ezt a sok mindent idehaza tanultad, ingyért, vagy majdnem. És odakinn szeretnéd áruba bocsájtani. Szép ez a dolog? Szívem szerint azt mondanám: fizesd vissza, és menj. Isten hírivel...

2012. jan. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
88%

#3

Ha az ember tisztességesen (nem fényűzően, csak tisztességesen) meg tudna élni napi 8 órás, heti 5 napos munkával, akkor SENKI nem menne külföldre.

De sokaknak nincs más lehetősége.

2012. jan. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%

Nekem csak a kisbaba a "baj". Ha mindketten dolgozni fogtok, vele mi lesz? Gondolom ő még nem beszél idegen nyelvet.


Mi úgy tervezzük, hogy párom kimegy (informatikus), és ha már van lakás, akkor megyünk mi is. Ha úgy látja, hogy nem keres annyit, hogy egy ideig mindhármunkat eltartson, akkor nem tudom :-( De idegen helyen biztos nem adnám bölcsibe.


Ui. párom költségtérítéses volt, a diákhitelét is visszafizette. Mi mehetünk? :-))

2012. jan. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%
3. Már téged is megfertőzött ez a demagóg szöveg, narancsdroid? :D Képzeld már, vannak országok, ahol a külföldieknek is ingyé osztják a diplomát, aztán nem várnak érte semmi cserébe. Úgyhogy ne csináljunk már belőle morális kérdést.
2012. jan. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
89%

férjed nem tud németül? az azért elég ngy hátrányha Ausztriában szeretnétek élni...

Mivel te tudsz németül elsősorban neked kellene munka után keresgélni, igazából, ha már a munkát megtalálod, akkor a lakást könnyebb.

Munkát én neten néznék, de persze azzal vigyázni kell nehogy valami átverés legyen.

Viszont egy jogi diploma azért elég kötött, mert Ausztriába biztos másképp vannak bizonyos törvények mint itt, meg ahhoz hogy a szakmádban dolgozz legalább felsőfokú némettudásra lenne szükség szerintem, vagy valami szaknyelvvizsgára. A vendéglátás elég befogadó sok helyen, hegyeken, és turisztikai központokban keresnek embereket.

Tehát én első körben neten nézelődnék, cégek honlapján, vagy vannak ilyen munkaközvetítők is elvileg. Aztán kimennék Ausztriába 1-2 napra körül nézni, újságból informálódni, esetleg ha ugy hozza a sors ottani magyarokkal felvenni a kapcsolatot, hogy ők hhogy mentek ki...

2012. jan. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
81%
#3: ez egy piszokul elmaradott gondolkodás. Próbálj felnőni a jelenlegi körülményekhez. Hazaszeretetért sehol nem adnak kenyeret.
2012. jan. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
73%
nehez dolog ez... De sehol sem annyira jo most. az unio lassan szetesik, egyik EU orszagban sem tul boldogok az emberek a helyzetuk miatt! Ha nem biztosra mentek es tuti munka ajanlatra, nem eri meg. Foleg pici babaval ne vagjatok bele. esetleg a ferj menjen elobb es ha biztositott maganak valamit kovesse a csalad. Ez nem ervenyes az egeszsegugyben dolgozokra! Ha pl apolo lennel ezerrel kapkodnanak utanad Irorszagba vagy Angliaba, de mas orszagba is!
2012. jan. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
83%
3. fizetett ő meg a szülei annyi adót már ide, hogy betakarja ezt a kis végzettségét nem egyszer nem kétszer. És mit kap cserébe érte? Szar SE! Még jó, hogy megy.
2012. jan. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!