Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnak a cigányok...

Hogyan tudnak a cigányok ilyen egyszerűen kivándorolni Angliába, Kanadába, stb?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy egyszer csak megfogják magukat,mennek,arra hivatkoznak,hogy kint van a jóska-pista-sári,azt' ő is megy...nekünk nem sikerült külföldön melót találnunk anno a párommal mert nem volt nyelvtudásunk,hát szerintem nekik sincs...és miből élnek?Mert munkáról szó nincs,amikor csak így kimennek...
2011. aug. 4. 09:37
 1/7 yuda ***** válasza:
98%

Csak elgondolásom van megfigyelésből, de nem biztos:

Úgy gondolom és azt látom, náluk nagy az összetartozás érzése. Ismeretlenül is egymás mellé állnak és szerintem nem csak egy országon belül, hanem ha cigány cigánnyal találkozik bárhol a világon akkor az testvér és segíti ha tudja. Lehet nem pénzzel, de mellé áll és ez érzésileg támogató.

Mondok egy példát:

Ha egy magyart vernek az utcán, legtöbb magyar tovább sétál, azt mondja nem az én dolgom.

Ha egy cigányt vernek az utcán, az első ismeretlen cigány odaszalad neki segíteni.

ilyenre gondolok .

2011. aug. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez valóban így van, ahogy az első mondja.
2011. aug. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A barátnőm volt kint Angliában és mesélte, hogy mennyire elszégyellte magát, amikor meglátta a cigányokat, ahogyan koldulnak..hát ebből élnek.

Onnan tudja, hogy magyarok voltak, mert végig magyarul beszéltek, csak egy két szót tanultak meg pl:money, hungary

2011. aug. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A "Miből élnek?" kérdésre a válasz: koldulás, lomizás, lopás, rablás, betörés, prostitúció. Szóval, nehogy normális munkára gondolj!


Hogyan maradhatnak kint? Legálisan sehogy! Általában turistaként lépnek be a kiszemelt országba, majd "elfelejtenek" hazamenni. A schengeni határokon belül pedig már nem is kell útlevél, így sokszor az adott országban nem is tudják, hogy mióta tartózkodnak ott. Azaz mégis tudják, mert ha látják, hogy egy éve hetente letartóztatták lopásért, akkor sejthetik, hogy mennyi ideje van az országban. És vízum nélkül max. 3 hónapot lehet eltölteni a legtöbb országban, így nyugodtan hazatoloncolhatják őket (ld. a franciák a román cigányokat milyen könnyen kipaterolták).

2011. aug. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
"Miből élnek?Mert munkáról szó nincs,amikor csak így kimennek..."-veled ellentétben ők nem is dolgozni mennek ki, itthon sem dolgoznak, akkor épp külföldön miért tennék.
2011. aug. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
én Kanadában élö roma vagyok,és biztos élnek ijen romák akikröl beszéltek ez tuti!!nah de ittis van másik oldal én 5 honapja vagyok itt 2munkahejem volt melett üzletelek mert nem ülök otthon inkább mig nincs melo!!am hogyan jutnak ki??egyszerüen utlevél meg rpjegy és csöööö jaah és kb 15 családot ismerek itt abbol 5-6 MAGYAR család és nem dolgoznak mellesleg van aki 2 éva van itt!!és az a szomoru hogy sokan ezzel foglalkoznak hogy hová tüntek a romák ha meg otthon vannak akkor az a baj!!én pont töletek menekültem el otthonrol volt munkám stb de mindenhol csak ROMA voltam itt nem !!!aki kiejt ijet akár 5-6 évet is kaphat!!!
2012. jan. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
ui:megértelek am titeket sok roma bunk és....de a magyart miért nem illleti ennyi minden?föleg ott Budapesten amit ellopnak a zsebetekböl és abbol vann villájuk és x5-ös bmw juk
2012. jan. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!