Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tegnap betöltöttem a 18-at....

Tegnap betöltöttem a 18-at. Jogilag megtehetném, hogy összepakolok, és elköltözöm albérletbe, vagy a szüleimnek is van ebbe beleszólása? A kérdés elméleti.

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 16:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag igen.
2012. jan. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2012. jan. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
menni mehetsz. az más kérdés, hogy nem fogod tudni fizetni
2012. jan. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
jogilag igen,és mégis miből?van kereseted is?
2012. jan. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Írta, hogy elméleti a kérdés. Szerintem nem azt kérte, hogy az anyagi helyzetéről kérdezgessétek. Jogilag persze, megtehetnéd. A szüleidnek semmi beleszólása, az egész csak rajtad múlik. (Amúgy nem tudhatjátok, hogy nem tudná fizetni. Nekem 18 évesen volt annyi megtakarításom nyári munkákból, hogy pár hónapig el tudtam volna tartani magam még akkor is, ha közben nem dolgozok, és ez idő alatt találhattam volna ugyanilyen diákmunkákat, amikből továbbra is eléldegéltem volna, még ha nem is azon a színvonalon amihez addig szokva voltam. A lényeg, hogy ha valaki talpraesett és nagyon akar, akkor megtalálja a módját mindennek.) 24/L
2012. jan. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag nagykorú lettél.Senkinek nem lehet beleszólása abba, hogy hol laksz, miből élsz.Ez jogilag mind a te felelősséged.Jogilag.

Azért azt hiszem a szüleidnek mégiscsak van valami közük hozzá.Kivéve, ha ők maguk érdemtelenek rá, esetleg úgy bántak veled eddig.

2012. jan. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%
Ez is úgy működik, mint minden más. Egy nappal előtte se lehettél nagy zseni, és utána sem lettél. Nem történt semmi. Nem nőttél egy éjjel alatt fél métert. A törvény előtt nagykorú lettél. De hogy valójában...?
2012. jan. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
igen, elmehetsz
2012. jan. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tesóm érettségi előtt-után elköltözött a nagyihoz.

Ez is egy megoldás.

2012. febr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Jogilag igen, de jogilag a szüleid is megtehetnék, hogy ha egyébként éhen halsz se engednek vissza a lakásba.
2012. ápr. 10. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!