Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire kell figyeljek, miután...

Mire kell figyeljek, miután betöltöttem a 18-at? Már 2,5 éve nem lakom otthon.

Figyelt kérdés

Két és fél éve jöttem el,de csak most fogom tölteni a 18-at.(párommal élek). Milyen papírokra kell figyelnem,hol kell lejelentkeznem, személyi, iskola, TB, ilyenekre gondolok. És persze: hol tudom átkérni a családi pótlékot a saját nevemre (mai napig anyám veszi fel utánam, mert a gyámügy nem engedélyezte az átirtatást). A lakcímkártyával nem lesz gondom, már másfél éve különbözik a bejelentett lakcímem anyámétól. Minden szálat meg akarok szakítani vele, amint lehet,hogy többet ne tudjon meglopni, se a családival, se másképp, mint eddig.

Tudok bárminemű támogatást igényelni arra az egy évre míg tanulok? Munkát sajnos nem kapok már egy éve,szükségünk lenne rá.

Köszönöm az infokat előre is.


2011. júl. 27. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jár különösebb teendővel.Amíg tanulsz a családi pótlékot kapni fogod.Államháztartási Hivatalban kérheted a Te nevedre a családi pótlékot.
2011. júl. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
mi történt hogy elkötöztél anyudéktól?
2011. júl. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Hé nem ez volt a kérdés,arra válaszoljatok ne minősítsetek.
2011. júl. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Miért kell azonnal elítélni valakit,mert 15 évesen külön költözött a szüleitől?Nekem is van ismerősöm aki 14! évesen elköltözött,mert a szülei alkoholisták voltak és szinte minden nap ütötték-verték szegény kislányt! Azóta 30 éves,most kapta meg a második diplomáját.Ősszel születik az első csemete! Nem mindenki ribanc,aki korán lelép otthonról...
2011. júl. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%
Tipikus! Ismeretlenül, minden információ nélküli szitkozódás az megy. Legyél büszke magadra, idióta! Ha pl. a szüleid vernének, akkor az lenne a legnagyobb boldogság, hogy 'valaki fszában ülj és lelépj otthonról'. A magadfajták miatt kezdem megutálni az oldalt. Segíteni nem tud, de beleszól mindenbe!
2011. júl. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

nem tudom kit szidtok,volt itt megint egy tuskó? kicsit lemaradtam :) köszi,akik bevédtek,tényleg erőszakról volt szó,nem kis mennyiségben.

remélem,azért válaszokat is kapok még a kérdésemre :)

2011. júl. 27. 19:25
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló cipőben voltam,csak évekkel ezelőtt,annyi különbséggel,hogy hamarabb lettem felnőtt,mint te és egyedül éltem.

Az Államkincstárnál lehet,hogy tudnak segíteni családi pótlék ügyben,bár én ezt annak idején nem tudtam.

Átmeneti segélyt akartam kérni,de nem kaphattam,csak az volt a baj,hogy olyan házban laktam,ahova nem lehetett bejelentkezni(csak a térképmásolaton volt rajta,a földhivatali tulajdoni lapon csak üres telekként szerepelt"üres telken"nem lehet lakni-érdekes nekem sikerült-szóval aztán papíron hajléktalan is voltam egy ideig :-)De pénzt nem kaptam sehonnan,pedig,amit lehetett megpróbáltam(aztán,ahogy meg akarták keresni a szüleimet,hogy felelősségre vonják őket akkor azt mondtam,hogy inkább hagyjuk az egészet a fenébe,megoldom,ahogy eddig is)

Próbálj meg egyenlőre mezőgazdasági munkát elvállalni vagy takarítást,esetleg diákmunkát;mert még tanulsz,gondolom nappali tagozaton.Sok olyan munka van,amit délutánonként is lehet csinálni suli mellett.Az is több,mint a semmi.

21/L

2011. júl. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem kell új személyi vagy új papír, csak mert 18 vagy. Új iratok csak akkor kellenek, ha lejárnak, az meg rajtuk van, hogy mikor járnak le. A családi pótlékot meg leírták, nincs teendőd egyéb azzal, hogy 18 leszel, csak megünnepelni:P:)
2011. júl. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy offolok. De én rá csodálkoztam, hogy ilyen hamar el lehet költözni otthonról. 14 éves vagyok én is nagyon szeretnék elköltözni, apám erősen alkoholista. De én nem látok semmilyen kiutat a mostani életemből. Úgy irigylem azokat akiknek van valami remény sugaruk amiben megkapaszkodva előrébb juthatnak. Sok szerencsét kívánok és boldog életet.
2011. júl. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a családit át lehet-e iratni. Én is voltam így, bementem anyuval a TB-be, ahol azt mondták, hogy az csak anyut illeti meg, mivel a szülő kapja. Gyerek csak abban az esetben, ha állami gondozott. Ha még mindig így van, akkor anyukádnak kellene bemenni, hogy igaz, az ő nevére folyósítják, de a te bankszámládra kéri. (oda kéri, ahova akarja). Nekünk ugyanúgy postán jött, csak anyu nekem adta.
2011. júl. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!