Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennétek dolgozni heti négy...

Elmennétek dolgozni heti négy alkalommal 8 órában 110 ezer forintért úgy hogy otthon édesanyátok vigyázz a fél éves gyereketekre?

Figyelt kérdés
Kaptam egy munkát nem nehéz és a kollegák is rendesek a főnök is normális. A fizetés sem rossz. De van egy fél éves kisfiam akit hetente négyszer ott kell hagynom reggel, és csak délután látom visszont. Tudom, hogy kell a pénz, de minden áron. Fogalmam sincs mit csináljak. olyan rossz hogy nem vagyok mellette, de pénz nélkül hogy adok meg neki mindent amit megérdemel?
2012. jan. 25. 14:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Ha a pénz, amit kapsz kenyérre és pelenkára kell, akkor elmennék.

Ha viszont csokira és körömlakkra, akkor nem.


Azaz: a Ti pénzügyi helyzeteteket csak Te ismered, és attól függ az egész. Ha luxuscikkekre kell plusz lóvé, akkor nem mennék, de ha anélkül a pénz nélkül az alapvető dolgokat nem tudod neki megvenni, akkor bizony elmennék.

Ennyi.

2012. jan. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
elmennék:) 110 ezer forintért nem mindennap lehet elmenni dolgozni.. kibírnám azt a pár órát:) ha megbízol édesanyádban akkor otthon hagyhatod... igaza van az elsőnek nem ismerjük a pénzügyi helyzeteteket,te tudod mennyire kell a pénz.
2012. jan. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell eldönteni.

De ha az anyagi helyzeted ezt kívánja én vállalnám.

2012. jan. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Nehez ugy. Akkor mennek ha csak nagyon muszaj, kulonben nem. Tapasztalat miatt. Itt kulhonban nincs gyes, gyed, csak egy ev fizetetlen szabi, en a GFC (gazd valsag) idejen szultem, aminek egy elonye volt h vedett voltam, tehat nem tudtak felmondani, de hatranya volt, h vissza kellett mennem dolgozni ugyszinten amikor kislanyom 6 honapos volt. legfokepp a lakashitel miatt. eloszor csak ket napra akartam volna menni majd folyamatosan visszaterni es ugy h megosztom h otthonrol dolgozom par napot de sajnos 4 nap iroda egy nap otthonrol dolgozasba egyeztek bele. Ugyszinten nagyi vigyaz ra, nagyi velunk lakik, tesomeknal nincs hely, es nem akartuk anyut egymagara otthon hagyni igy kihozattuk ot is. A kislanyomon nem vettem eszre h eltavolodott volna tolem, ugyanolyan anyas es apas is, pedig apa is dolgozik. Tehat nala nem latom h torespont lett volna. Inkabb nalam okoztt hatalmas torespontot lelkileg es sokszor meg mai napig is neha nem talalom onmagam. Allandoan bennem van a kerdes jol teszem-e, a lelkiismeretfurdalas stb stb. ez sokkal rosszabb volt az elso idoben, sokszor voltam depis ugymond. Megprobalunk kozelebb koltozni a munkahelyemhez de ez sokkal dragabb hazat jelent, a kornyek miatt, ami nagyobb hitelt jelent. Nalunk sajnos en hozom tobbet a konyhara es mikor otthon voltam fizetetlen szulesin akkor meg a ferjem joval rosszabbul keresett mint most. Sokszor gondoltam sajat vallalkozason, csak nalunk megkerdojelezheto, h erdemes e feladni az allasom, ami nagyon jol jovedelmez es a dragabb hazat ki tudnank csengetni kb 5-6 ev alatt. Jobb kornyek = jobb iskola a kislanynak. Szoval a mai napig nem tudom h jol cselekedtem e. az egyszer biztos h kistesonal tuti az egy evet maradok otthon es ehhez ragaszkodni fogok.
2012. jan. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
jó fizetés, fogd meg az alkalmat.
2012. jan. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez anyukád hozzáállásától is függ. Ha ő úgy érzi, hogy eltudja látni és szivesen megteszi a gyerek ellátását, akkor menj, ne hagyd ki !

Az, hogy neked nehéz elhagyni a kicsit, az másodlagos sőt harmadlagos kérdés. Előbb utóbb úgyis meg kell tenni. NEked nehéz lesz de később is az lenne, sőt még nehezebb, neki ilyen kicsin még lehet, hogy nem is annyira, mintha később tennéd.

Anyukádat viszont nagyon értékeld, ha nem is anyagilag, de szép szóval, normális viselkedéssel, mert nem kis dolog mamának kicsivel lenni egész nap !

2012. jan. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Így, hogy nagy szükség van a pénzre, igen. Így veled van 3 napot, meg munka után is, szóval nagyjából oké az arány együttöltött idő szempontjából.
2012. jan. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Persze, abszolút. Nem akárkire bízod, hanem az édesanyádra.
2012. jan. 26. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha édesanyád jó egészségnek örvend, akkor nála nagyon jó helyen lesz a baba.
2012. jan. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szoptatást hogy oldod meg?
2012. jan. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!