Problem? kérdése:

Csak nekem furcsa?

Figyelt kérdés
Montanába a fiatalok a párjuk szüleit anyósnak illetve apósnak szólítja ez csak engem zavar vagy én gondolkozom régi módian.
2012. jan. 26. 12:45
 1/9 anonim válasza:

ebben a formában az...akkor legyen após meg anyós, ha már elvette. addig csak apósnak való, illetve anyósnak való.

anyós amúgy akkor a legjobb, ha porhanyós

2012. jan. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Macs1209 válasza:
apósjelölt és anyósjelölt van, amig nincs papíron is elvéve :)
2012. jan. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Most ennyi erovel anyós jeloltnek se hívja amíg el nem jegyezték egymást. De tok jó neked h ez a legnagyobb bajod. Irigyellek
2012. jan. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 bakur12 ***** válasza:
Ez attol függ, hogy ki, hogy viseli. Ha pl. az anyos, aposnak ez nemtetszik, akkor mondja, meg h szeretnem, ha ... szolítanál. Amugy is a fiatalok ezzel csak jopofizni akarnak.:)
2012. jan. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Nazira válasza:
Engem meg a volt párom anyja még mindig menyének hív pedig nem voltunk házasok...
2012. jan. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát én pont nem jópofizásból mondom ha mondom. ha párom szuleivel beszélek akkor a keresztnevukon szólítom oket, ha párommal akk anyud apud.

ha valaki olyannal beszélek aki nem ismeri oket akk anyós v anyósjelolt. Nem szeretem ragozni (párom apja, anyja xyz...) így mindenki megérti kirol van szó.

2012. jan. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
sot párom tesója sogornonek hív néha
2012. jan. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi jegyesek vagyunk, még azért nem házasodtunk össze, mert nincs rá pénzünk. Én anyósnak és apósnak csak akkor hívom őket, ha olyan emberrel beszélek, aki nem ismeri őket keresztnevükön. Különben mit mondhatnék? Párom anyukája, párom apukája...kicsit hosszú. Már egy unokát is kaptak tőlünk, szóval csak a fránya papír hiányzik, de én anyósomnak és apósomnak érzem őket, ők meg a menyüknek és ez számomra megtisztelő.
2012. jan. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
miért most mit mondjak? párom anyja meg apja? nem egyszerűbb anyósnak meg apósnak hívni? jó, mondjuk 15 évesen meg 1 hónap járás után lehet furcsa, de nálunk pl 5 év után simán úgy beszélek másnak róluk ha téma lesz,hogy /anyósom apósom. 22/L
2012. jan. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!