Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság meddig nem ciki...

Manapság meddig nem ciki otthon élni a szülőkkel?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, nincs munkám (természetesen keresek), hostess munkákat elvállalok hogy a saját igényeimnek megfelelően el tudjam magam látni, mert valljuk be egy lánynak sok mindenre van szüksége. Tehát ruhákat, meg egyéb kozmetikai dolgokat, illatszereket, tisztálkodási eszközöket, sőt, mindent magamnak megtudok venni. A szüleim csak a számlákat fizetik (spórolós az egész család, nem pazarolunk semmit) és a kaját amit eszünk. Nem szoktam kérni tőlük soha semmi pénzt, és itthon takarítani is én szoktam (az egész házat), és megcsinálom a ház körüli munkákat is. Főzni is szívesen főznék, hogy ennyivel is segítsek a szüleimnek, csak hát nem igazán tudok :D Pár dolgot igen, azokat szoktam is, de nem vagyok egy konyhatündér, viszont megszeretnék tanulni főzni. Barátom sincs, bulizni sem járok, mert nincs kivel. A barátnőimnek már van komolyabb kapcsolata, és majdnem mindegyik már összeköltözött a párjával, én így kilógok a sorból nagyon, és nincs rám idejük. Az iskolát befejeztem, majd ha találok egy jobban fizető munkát, akkor mellette fogok tanulni mindenképpen.


Na de a lényeg, hogy kicsit már cikinek érzem, hogy a többieknek már munkájuk, pasijuk, közös életük van, és én nagyon le vagyok maradva, mert egyik sincs nekem a fent felsoroltak közül. :/

És feleslegesnek tartom hogy elköltözzek itthonról albérletbe, mert akkor csak a számláimat fizethetem a fizetésemből, másra nem igazán jutna.


2012. jan. 28. 13:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
Amíg az embert annyira leköti a tanulmányai befejezése, hogy nincs mellette kapacitása állást vállani, illetve eltartania magát.
2012. jan. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%

Ne akarj másokhoz hasonlítani. Ha eltekintesz attól, hogy a barátaid és ismerőseid hogy élnek, csak a saját életedet mérlegeled: összeségében jól érzed magad, nem? Ha nem hasonlítgatod a magad életét az övékéhez, máskülönben megfelel neked a helyzet, nem? Végtére is vannak céljaid, nem vagy elveszett ember.

Nem mindenki fekete vagy fehér. Nem kell mindenkinek 21 évesen már élettársi kapcsolatban élni. Jelen esetben meg hülyeség különmenned a szüleidtől, hisz kijössz velük, megvan a maga rendje az életviteleteknek, ez mindenkinek megfelel, akkor mi a gond?

Ne érezd magad cikinek! Tudod mi a ciki szerintem? Aki közel 30 évesen is valami büfészakon tengődik, a szülein élősködik és nem képes felnőni, ja és életében egy percet sem dolgozott. De te ettől igen messze vagy! Már volt dolgod a munka világában, és mivel a családod spórolós, felfogod a pénz értékét is. Nincs veled semmi gond.

23L

2012. jan. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
27%
#2 jól mondja, én csak annyit tennék hozzá, hogy a pasizásra azért érdemes jobban rááldozni energiát. Most vagy ilyen szempontból kb "erőd teljében", ilyen korban a legszélesebb a választék. Ha sokat halogatod, akár pórul is járhatsz.
2012. jan. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy ciki-e vagy sem. A mai átlagfizetés nem elég arra, hogy egyedül albérletben lakjál... A bérleti díj+ rezsi elviszi majdnem az egészet. És akkor hol van még a kaja, ruházkodás stb. stb. Sok fiatalt érint ez most és nem lehet mit tenni:S
2012. jan. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó otthon, most még szerintem egyáltalán nem ciki.


Én 15 évesen lettem kollégista, 20 évesen pedig végleg elköltöztem a szüleimtől, mikor egyetemre mentem. De nálunk így távolról a legnagyobb a békesség, együtt élni nem tudok velük. Mikor éppen nincs munkám, támogatnak, de hála istennek most van.


24/F

2012. jan. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

Igen, és ezek a csodálatos párok 35 éves korukban szétválnak.

Én 21 évesen még egyetemre jártam mindenkihez képest le voltam maradva, 32 évesen házasodtam, a többiek akkoriban váltak. Addigra már elég nagy kölyköket hagytak a férfiak az anyjuknál.

2012. jan. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%

Nézzük csak.A fiam 20 éves.Tanul.Mellette nem keres melót,de otthon bármire megkérem megcsinálja.Férfi létére kiporszívózik és amikor szabadnapos(nem kell suliba mennie) akkor meg is főz az egész családnak.Ő sem tudott főzni,de megtalálta a receptfüzetemet,és abból tanulgat..Ma már isteni finom borsófőzeléket,lencsét csinál.

Nem iszik,nem dohányzik.Mint írtam nem dolgozik.De én nem bánnom.Addig amíg otthon is kiveszi a részét,és a tanulmányaival elégedett vagyok,addig eltartom,és támogatom..Hidd el nekem mint anyának.Nagyon nagy segítség az,ha 9 órás melóból arra megyek haza,hogy ki van takarítva,és meg van főzve. Voltaképpen mégiscsak dolgozik..Így nem ciki ...Ahogy nem ciki az sem hogy te is otthon vagy.Te is dolgozol otthon..(a házimunka is munka)

2012. jan. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
47 év.
2012. jan. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 24 vagyok, és se munkám, se pasim.

Munkát szeretnék, és keresek is bőszen. Elköltözni meg minek még? Felesleges kiadás. Szüleim is ezen a véleményen vannak. Majd ha lesz komoly kapcsolat, és össze akarjuk kötni az életünket, akkor költözök. De addig feleslegesnek tartom. Én is segítek itthon, és ha lenne lóvém, akkor adnék is be a közösbe rendszeresen. És fogok is adni.


Két barátnőm szintén 24 évesek,és ők is otthon élnek. Segítik egymást a szülőkkel. Ha eljön az ideje, akkor majd cuccolunk. :)

2012. jan. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom törvény szerint, aki tanul az 25 éves koráig maradhat a szüleinél és azok kötelesek eltartani őt. Gondolom itt nem luxus körülményekre kell gondolni. Hanem fedélre a feje fölött meg kajára az asztalon.


De mivel te nem tanulsz ez más szitu. Szerintem most kéne elkezdened tanulni, amíg még a szüleiddel laksz. Sokkal nehezebb lesz munka mellett. Ráadásul, ha tanulsz előbb lesz jól fizető munkád is. Plusz ott vannak az ösztöndíjak, diákmunkák, diákhitel.


Az, hogy ciki nem ciki, szerintem tök mindegy. Én 21 évesen költöztem el otthonról... de alig engedtek el a szüleim. Ha valaki jól ki jön a szüleivel és tudják mind érzelmileg mind anyagilag támogatni egymást, akkor miért is ne élhetnének együtt akár végleg is? Régen több generáció élt együtt békességben. Sokkal nehezebb manapság boldogulnia egy egyedülálló embernek egyedül, de még egy párnak is. Ahol pedig van mód a szülői támogatásra ostobaság eldobni csak azért, mert "ciki". Természetesen nem a szülők kihasználásáról beszélek, hanem kölcsönös segítségről.

2012. jan. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!