Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 15-20 éves...

Szerintetek egy 15-20 éves gyereknek tudnia kell, hogy a családnak mennyi a kiadás (rezsi), mennyi pénze van a szüleinek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 01:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem KELL, de ha érdekli, ilyen korban már megoszthatnák vele a szülők.
2012. jan. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
18 fölött mindenképpen, alatta sem árt.
2012. jan. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
15nek nem,20nak igen
2012. jan. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig is tudtam, mire mennyi pénz megy el és ennek köszönhetően (is) nem szórom anyu-apu pénzét hülyeségekre. Plusz jó ha már korán tisztába van avval az ember, hogy a pénz nem fán terem és a számlák se fizetik ki magukat...
2012. jan. 29. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, érdemes elmondani egy ilyen korú gyereknek, hadd legyen tisztában a pénzügyi helyzettel.
2012. jan. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
29%
Nem mindegy h 15 v 20.18 felett igen.
2012. jan. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem árt, ha tisztában van vele... Ha szegénység van, azért nem baj, ha érti, hogy neki miért nem jut ez meg az.

Ha meg tele vannak a szülők, akkor meg tanuljon meg ő is ésszel költekezni, befektetni. Később csak a javára válik.

2012. jan. 29. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy 20 eves mar nem gyerek! Ha ennyi idosen valaki nem tud ilyesmit akkor mikor fogja megtanulni? Szerintem 17 eves kortol jo ha valaki ezekkel tisztaban van. Tudni kell a penz es munka erteket is, nemcsak ugy vagyunk hanem mindenert tenni, dolgozni kell.
2012. jan. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen már KÉSŐ beavatni a szülők anyagi helyzetébe! Ezért van annyi elégedetlen és követelődző gyerek,mert fogalmuk sincs a pénz értékéről.

Már 4-5 évesen anyám tanította nekünk. Ha a boltban akartunk venni valamit,amit ő nem akart vagy nem tudott megvenni,mindig megmagyarázta,hogy OK.kisfiam. Most erre nincs pénzünk. De ha nagyon akarod,megveszem. Ennek az áráért tudok venni 3 vacsorára elég vajat,szalámit stb. Ha megveszem,akkor te 3 napig csak üres kenyeret vacsorázol. Választhatsz.

Megértettük,és a vacsorát választottuk. 15-16 évesen pedig már tisztában voltunk,mire megy el a család pénze. Miért kell a "fölöslegből" félre tenni stb.

Amikor egyetemre kerültünk,és kevés pénzből kellett gazdálkodnunk,be tudtuk osztani.

Ezt kellene tenni minden szülőnek.

2012. jan. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

ÉN ennél tovább mennék. 14 éves kortól kötelezően oktatnék pénzügyeket az iskolában! De nem makro- meg mikroökonómiát. Hanem úgy csinálnám, ahogy amerikában is: párokba rendezném őket és azt mondanám, hogy minden párnak van nettó 200 ezer ft-ja egy hónapban. "Béreljenek" lakást, építsenek fel gondolatban egy életet, ergo menjenek el egy hipermarketbe, írják össze, hogy adott hétre miket vennének (kaja, tiszáltkodószer, vegyszer, stb), gondolják végig a teljes napi életüket, és gazdálkodjanak a tanév folyamán. Takarítsanak meg gondolatban, vezessék egy papírra, hogy mennyit tudnának megtakarítani, fektessenek be, vegyenek fel hitelt, stb.! Ehhez persze utána kell járniuk az albi áraknak, a banki kondícióknak, a hitelfeltételeknek, stb. Egy csomó dolgot megtanulnak belőle! És mivel az egész csak egy gondolatkísérlet, baj nem lehet belőle.


A mai tiniknek fogalmuk sincs arról, hogy mennyiből lehet megélni, és hogy miként lehet (ha apránként is) gyarapodni. Emiatt jövőképük sincs. Nem elég az, hogy valakinek elfogadható munkája legyen... olyan készségeket is birtokolnia kell, aminek segítségével a munkával megszerzett pénzt értelmesen fel tudja használni. És ez a mostani 30-40 éves korosztály javára sem jellemző (én is most tanulgatom férjemmel együtt a saját kárunkon -ÉLESBEN), a tinikre meg még annyira sem!

2012. jan. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!