Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 15-20 éves...

Szerintetek egy 15-20 éves gyereknek tudnia kell, hogy a családnak mennyi a kiadás (rezsi), mennyi pénze van a szüleinek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 01:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is egy 13-14 éves is felfogja már, hogy mire kell a pénz. Főleg, hogy most ilyen koraérett már ez a réteg és bulira szórnák a pénzt vagy menő cuccokra.

Meg kell mutatni, hogy nézd, ennyi a villany, hogy netezhess, ennyi a víz, hogy fürödhess, ennyi a gáz (fűtés), hogy meleg legyen. Aztán megmondani, hogy ezt mennyiből is kell kigazdálkodni, mennyi marad kajára, ruhára, esetleg szórakozásra.

Megérti felfogja, sőt szerintem erősíti is a családot, mert ha pl gyűjtötök egy mosógépre, akkor tudja, hogy miért kell spórolni a vízzel, mert neki is érdeke, hogy tiszta ruhába járhasson.

Ha ezekbe belelát ő is jobban megtanulja a pénz értékét és jobban elfogadja, ha szorul a nadrágszíj.

2012. jan. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

20 éves mióta gyerek?


Szerintem igen, egy 14-15 éves GYEREK már beavatott lehet. Sőt, szerintem még hamarabb érdemes a gyerekkel megértetni, hogy a pénz nem fán terem....


A 20 évesnek szerintem meg ez nem kérdés...

2012. jan. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem kellene.

Ha én is tudom anno, hogy baj van otthon, nem hallgattam volna szüleimre, hogy ne dolgozzak valami diák melót (pihenjek az a dolgom, meg tanuljak), hanem én is mentettem volna magunkat.

2012. jan. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártana. Sokan azt hiszik, hogy a pénz csak úgy van.
2012. jan. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Sztem nem àrt! Èn mindig is tisztàban voltam vele, h most nekem miért nem lehet 10pàr cipõm meg 10nadrágom mint a barátnõmnek. Igy legalább megtanultam normálisan kezelni a pénzt, beosztom, ès azt veszem meg amire szükségem van, nem szórom pusztasàgokra, mivel van hova tenni...
2012. ápr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 intrepid ***** válasza:
Legalább a nagyságrendeket bevétel, kiadás, hogy tudja, meddig ér a takaró.
2012. máj. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A 9-eshez csatlakozom.
2013. jan. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!