Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit történhet ilyenkor? Mehet...

Mit történhet ilyenkor? Mehet ezzel valamire?

Figyelt kérdés

Röviden, a szüleim elváltak, és az apám egy utolsó féreg.


Vidékről felköltözött a városba anyámhoz, majd épített egy házat anyám segítségével, hogy majd odaköltözünk. Igen ám, csakhogy mikor elkészült a ház ő lelépett egyedül. Közben többször megcsalta anyámat, egyfolytában veszekedtek, és hát elég erőszakos volt, elváltak. Minden remekül ment, mi örültünk, hogy végre elment a veszekedések forrása. Nemsokra rá kiderült, hogy van egy féltestvérünk, mert apámat csőbehúzta az egyik nője. Ez történt eddig.

Régen mindig azért kaptuk a legtöbbet, mert nem tartottunk rendet, ahogy ő szerette volna. Ha valami kifolyt, valami eltört, valami "nem volt a helyén" máris.


Ez viszont elmúlt mikor elváltak, így hetente egyszer takarítunk. Apám kb kéthetente jön egyszer random, és kiabál egy sort, hogy miért nincs rendben a szobánk(én már 20 éves vagyok öcsém lassan 18).


Ma is bejött, és az öcsémnek azt mondta, hogy le akarja fotózni a szobáját. Öcsém engedte. Én itt ültem a gép előtt, és hát nem néztem meg ki az, mikor kopogtak, és mondtam h bejöhet. Mire odapillantottam, már készült is egy kép amin látható két tányér, egy üres zacskó, egy vizesüveg, egy körömlakk, egy türcsi és a bevetetlen ágyam és egy koszos papírzsepi. Szóval nem volt "rend". Az első pillanatban rájöttem, hogy valami készül, kiugrottam a fotelből, és becsuktam az orra előtt az ajtót. Mind eközben vigyorgott.


Azt szeretném kérdezni, hogy mihez kezdhet a képekkel? Akármi kitelik tőle.

Arra gondoltam, hogy mondjuk megmutatja a barátomnak, mert régebben felhozta, hogy "ha majd lesz barátod ott fog hagyni ezért", de ettől nem tartok különösebben, csak mert a barátom sem rendmániás, hasonló a szobája és normális, az apámmal ellentétben. De mikor anyám felhozta a gyámügyet.. Nem tudom mihez kezdhet ezzel.


Véleményt szeretnék kérni a helyzetről.


2012. jan. 29. 13:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Normális? De komolyan?
2012. jan. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy kupis szobával nem kezd semmit a gyámügy. Főleg nem annyival, amit te leírtál. Különben is 20 éves vagy, elképzelni nem tudom, mire tudná apád felhasználni a képeket.
2012. jan. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nyugi,elérte amit akart,bosszant téged és idegeskedsz,de ezen felül nem tud kezdeni vele semmit! Te már nagykorú vagy,tehát senkit sem érdekel, hogy a szobádban rend van e. Az öcséd még ugyan nincs 18,de szerinted a gyámhatóságot érdekli, hogy van a szobában egy koszos papírzsepi,Hidd el, hogy nagyon nem!!!!
2012. jan. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Mi van?
2012. jan. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem véletlenül érezzük jobban magunkat távol tőle, de sajnos a gyerektartásra szükségünk lenne, mert anya nem keres valami jól, nekem meg egyetem mellett nem sok időm marad dolgozni, de már rajta vagyok.


Amúgy apám már mondta, hogy hálás érte, hogy az apja jól elverte, ha nem suvickolta ki az apja cipőjét elég fényesre, na meg ha nem tanult jól.

2012. jan. 29. 13:31
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha a szüleid elváltak, akkor kinek van lakáshasználati joga? Mert logikusan anyádnak kellene, hogy legyen. Ebben az esetben apádnak semmi joga bemászkálni a lakásba.

2. Ha fényképezget, azzal nem megy semmire, viszont ha netán felteszi az internetre, akkor feljelenzhetdet személyiségi jogok megsértése miatt, ami neki igen sokba kerül.

3. A gyerektartásról kell lennie egy határozatnak, ha nem fizet, akkor a gyámhatóságnák kell feljenelentenie anyukádnak.

4. Az, hogy másik kapcsolatból is van gyereke, az az ö magánügye, az egyetlen, ami rátok nézve érdekes, hogy az ÖSSZES gyerekre számitott gyerektartás nem lehet több a fizetése 50%-ánál.

5. 18 és 20 éves gyerekre csak akkor járhat gyerektartás, ha az illetö nappali tagozaton tanul, más esetben nem.

2012. jan. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Apám szerint a patkányok élnek így mint mi.. pedig szerintem csak az látszik, hogy laknak a lakásban. Mellesleg az ismerőseim szobája is pont olyan, mint a miénk. Amikor meg koleszt látogattam, hát az tudott érdekes lenni:) (de szerintem még az is elmegy.)


Szóval ha esetleg bemenne a gyámügyhöz, nekik nem kötelező kivizsgálni a helyzetet? Vagy ha valami hasonló karakter jönne ki, mint az apám, akkor mi történhet?

2012. jan. 29. 13:37
 8/16 A kérdező kommentje:

A kapunkhoz kulcsa van, az ajtót pedig nem zárjuk, ha itthon vagyunk. Természetesen nem jöhetne ide, de anyám egyszerűen nem képes megmondani neki, legutóbb úgy jött be, hogy nem is volt itthon, és elkezdett nálunk keresni valami papírt, akkor volt az, hogy csak akkor jöhet, ha itthon vagyunk.


Nappalisok vagyunk, bár az öcsém már bukott kétszer. Én egyetemre járok. Amúgy több millióval tartozik az elején elmaradt gyerektartások miatt, és az új ház értékének egy részével.

2012. jan. 29. 13:43
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, hogy a gyámügynek nagyobb gondja is van, mint egy húsz éves gyerek egy taknyos zsebkendővel és egy mosatlan tányérral!


Tudom hogy ez neked gond, és értem,hogy az apád nem egészen normális,de hidd el, hogy a gyámügyet ez nem érdekli!

2012. jan. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én tisztaság mániákus vagyok. De komolyan, állandóan porolok, porszívózok, fertőtlenítek. De a szobám olyan kupis, mintha atombomba robbant volna be. :)

Szerintem ez nem gáz. Az ember hadd éljen már úgy, ahogy akar! A koszos embereket én is megvetem, de a kupi az más.


A képpel nem tud semmit sem kezdeni. Gyerekes hülyeség ez a részéről.

2012. jan. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!