Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnénk a nagyapámért?

Mit tehetnénk a nagyapámért?

Figyelt kérdés

Nagyapám haldoklik, rákos beteg, talán csak napjai vannak az orvos szerint. Állandó ápolásra szorult, már akkor is, amikor otthon volt. A felesége, aki a nagyanyám, elképesztően csúnyán bánt vele. Szidta, mocskolta, lökdöste, kiröhögte, egyszerűen megalázta, és még ki tudja mit tett, amikor nem voltunk ott vele. Nem fogja fel, hogy itt a vége, szerinte papa csak rájátszik az egészre, semmi baja... nem bírjuk megmagyarázni neki, hogy nem...

Pár napja mentőt kellett hívni papámhoz, bekerült a kórházba, és most a mama játssza a mártírt, sír, simogatja a lábát a papámnak, de ő nem tűri meg, folyton arra kér minket, hogy vigyük el a közeléből. Nem nagyon lehet érteni mit mond, mert nyöszörögni tud már csak szegény, de mindenki tudja, hogy miről van szó, csak a mama nem érti. Azt hiszi őt emlegeti, és csak jobban simogatja, és azt sem veszi észre, hogy a papa a maradék kis erejével elhúzza a lábát, a kezét, hogy ne érjen hozzá... Egyszerűen annyira felzaklatja a puszta jelenléte is, hogy vergődik, zihál, folyton nyöszörög, és ha el is alszik kis időre, sokszor kimarad 1-1 lélegzetvétel.


Besokalltunk a múltkor, és azt mondtuk, hazamegyünk, hazavittük a mamát, majd visszamentünk, és a papa nyugodt volt, nyugodtan aludt, fogta a kezünk. Szeretjük őt nagyon, és mellette vagyunk folyamatosan.

De mit tehetnénk, a mama nem fogja fel, hogy mi van, nem mondhatjuk, hogy nem visszük autóval a kórházba, mert elindul biciklivel, de a papa egyszerűen tiszta sokk lesz, ha ott van. Borzasztó miket kaphatott szegény, ami miatt ennyire elutasító. Nem is merünk belegondolni...

Sokszor ott a kórházban is azzal van elfoglalva, hogy neki mennyire fáj a lába, a feje, meg hogy a szomszéd reggel mit csinált... Miközben ott fekszik a férje, akivel 55 éve házasok, akit talán akkor lát utoljára élve... egyszerűen felfoghatatlan, érthetetlen, az a sok mocsok, az a viselkedés, ami az elmúlt hetekben tőle jött..


Mi lehet a megoldás erre?


2012. jan. 29. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem erre megoldás nincs. A mamának elmagyarázni nem lehet, úgy sem fogja fel. Ha tudnád mennyi ilyen ember van. Míg él csak bántják, megalázzák, szidják, aztán végül akik a legtöbbet bántották, azok jajgatnak és zokognak a temetésén a legtöbbet, amitől nekem személy szerint kifordul a gyomrom. Ez ellen nem tudsz mit tenni, el kell fogadjátok, hisz a mama akkor is bemegy hozzá, ha ti nem viszitek be.
2012. jan. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a nagymamának érelmeszesedése van, azért viselkedik így. Amikor fiatalabbak voltak, hogyan éltek?
2012. jan. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Talán az lenne a megoldás, hogy szóljatok az orvosnak, ne engedjék mamát a papa közelébe, mert nincs rá jó hatással. Nem tudom, hogy lehetséges-e ilyesmi, ráadásul a nagyanyádnak ez megint alkalom lenne a mártírkodásra.
2012. jan. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hogy hogy éltek? Azt nem tudom. Mindketten dolgoztak látástól vakulásig, aztán mamám már nem dolgozott, de vele mindig is gondok voltak, nagyon mocskos a szája, a saját gyerekeinek mondta sokszor azt, hogy dögöljenek meg...

Az összes gyereke nagyon el van keseredve miatta, épp a tegnapi látogatás után mesélték, hogy a mama annyira látványosan unta magát, hogy levette a cipőjét, fájlalta a lábát, azon gondolkodott hol vehetne édesítőt, nameg tüzifát...


Erre még nem gondoltunk, hogy megkérjük az orvost, hogy ne engedjék oda a papa közelébe... bár el tudom képzelni milyen patáliát csapna, csak rosszabb lenne. Így is panaszkodott pár hete az ismerősöknek, hogy neki nincs semmi segítsége, közben meg az összes gyereke ott volt minden nap reggeltől estig, csak éjszakára maradtak egyedül.

2012. jan. 31. 12:04
 5/8 anonim ***** válasza:

A nagymamád mindig önző volt, vagy csak öregségére lett ilyen?


Amikor sok évvel ezelőtt az apósomat szélütés érte, az anyósom sírt, hogy mi lesz ővele? A férje életéért nem aggódott, csak a sajátjáért.

2012. febr. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem is tudom, azt hiszem mindig ilyen volt, csak nem ennyire durván.

Tegnap azt is sérelmezte a kórházban, hogy mindig mászkálnia kell (otthonról el, a kórházba be), egy nap kétszer is... végülis nem lett volna neki kötelező... Meg mindig kocsival hoztuk, vittük, úgyhogy egy szava nem lehet tényleg.

De megnyugodhat, már nem kell mászkálni, ugyanis hajnalban meghalt a papa :(

2012. febr. 1. 12:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, sajnálom, fogadd őszinte részvétemet.
2012. febr. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2012. febr. 2. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!