Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnénk ilyen helyzetben...

Mit tehetnénk ilyen helyzetben? Már lekileg és anyagilag is a padlón vagyunk, nem tudjuk a párom szüleit tovább támogatni, de ők ezt nem veszik tudomásul.

Figyelt kérdés
Nem akarjuk, hogy utcára kerüljenek, de eltartani sem tudjuk őket. Munkanélküliek (anyósom néha dolgozgat), még néhány évük van a nyugdíjig. Egyszerűen nem tudjuk, mihez kezdjünk velük. Mondtuk, hogy már nekünk sincs pénzünk, de folyamatosan kérnek, kérnek és kérnek.
2011. dec. 21. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Legközelebb ha kérnek mondjátok meg hogy nincs és kész.
2011. dec. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezt elég nehezen értem meg. Az ember támogatja aszüleit, de ne várjanak már el lehetetlent... gondolom, akkor most az van, hogy nem mertek pl. gyereket vállalni, mert nnem jut akkor a szülőkre- ezt ők is megérthetnék. Nem tudnak semmiféle munkát vállalni, elvállani? Vagy nem akarnak?
2011. dec. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Esetleg mégis valamilyen munka nincs?Napszámos meló vagy valami?Vagy lenne munka csak ők nem akarnak dolgozni?
2011. dec. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos némileg hasonló helyzetben vagyunk mint ti, csak tőlünk az én testvérem kéreget folyton. Mindig ígéri, hogy visszaadja, de sosem tette, ezért én úgy döntöttem, hogy nem adok többet.

Valahol kellemetlen érzés volt, azt mondanom, hogy bocs, de nem megy! Nekünk is két kisgyerekünk van, hitel a nyakunkba....

Ezt a dolgot nagyon hamar tegyétek a helyére, mert nem fogtok tudni kimászni ebből a körből.

Kerek perec mondjátok meg, hogy hiába jönnek kérni, nincsen pénzetek.

Ne csak néha járjanak el dolgozni. Legyetek határozottak, és ne törjetek meg, ha csak egy kis pénz kell, erre -arra...hidd csak el nekem, így kényelmes nekik, és kihasználnak benneteket!

Ha rá lesznek kényszerülve, meglátod, hogy el fognak menni dolgozni!

2011. dec. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
együtt laktok vagy külön?miért nem dolgoznak?az apukám is ilyen,nem hajlandó dolgozni mert neki nem tettszik a kapitalizmus,tőlem kér mindig de mivel született egy kisfiam most rá megy el minden sajnos nem tudok neki adni így most öcsémet pupmpolja:(
2011. dec. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem a fatermék kéregetek folyton... aztán egy idő után nem adtam. Mert nincsen, másra kell, a saját dolgainkat kell intézzük, már nem keresek annyit, stb. Szépen leszokott a kéregetésről. De nyugodtan lehet drasztikusabban is intézni, és egyszerűen nemet mondani,. Ha felnőttek elfogadják, ha éretlenek megsértődnek, de az békél aki haragszik. Ti csak felszabadulhattok végre és csak nyerni fogtok rajta, mert kiderül, hogy a szülők szeretnek-e titeket, vagy csak az érdek miatt kerestek titeket.
2011. dec. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jaj, de nehéz ez!

Viszont sajnos tényleg a sarkadra kell állnod (neked, mert a te szüleid) és kerek-perec meg kell mondani, hogy elég volt, többször nem adtok.

Sajnos az én szüleimmel is ez van, ráadásul ők albérletben laknak. Anyu évekig nem dolgozott, mondván nem veszik fel őt sehová, mert öreg... Mondjuk Apu legalább melózik rendesen, de sajnos max. 120-at keres, ami éppen csak az albérletre és a rezsire lenne elég. Felhalmoztak egy csomó rezsitartozást, majd tőlünk akartak pénzt kérni, mert a párom nem sokkal előtte adta el a motorját. Én nemet mondtam, erre Anyu a hátam mögött felhívta a páromat és tőle kért! Úgy égett a pofám, hogy nem igaz! A párom adott volna, de rossz szájízzel, én viszont megmondtam, hogy nem. Legfőképpen azért, mert ez csak ideig-óráig húzta volna ki őket a kakiból, ugyanis ha Anyu nem megy el dolgozni, akkor rövidesen ugyanott tartottak volna, sőt a pénzünknek is csak pápázhattunk volna...

Szóval, ez sajnos nagyon kegyetlenül hangzik, de le kell őket állítani. Menjenek el dolgozni és kész.

Ha baj van, akkor persze szívesen segít az ember, főleg a családjának, de amikor valaki csak és kizárólag másoktól vár segítséget és saját maga nem tesz semmit, na azt még a saját szüleimtől sem viselem el!

2011. dec. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de vakegér vagyok! Természetesen a párodnak kell a sarkára állnia, mert az ő szülei!

Teljesen beleéltem magam a történetbe, fel sem tűnt, hogy anyóst emlegetsz... :)))

2011. dec. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyik ismerős mondta nemrég egy az ő családjában kialakult helyzet kapcsán, hogy erre csak egy megoldás van: adsz nekik, és megmondod, hogy ez az utolsó, nem kell visszaadni, de ne is kérjenek többet.
2011. dec. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Golden Gate ***** válasza:

9/9

Szerintem ez nem megoldás, mert aki kér állandóan, annak hiába mondod, hogy ez az utolsó. Ha kap, megint kérni fog: ez a helyzet a fiammal (23): meg van róla győződve, hogy mindig lesz legközelebb, így nem strapálja magát, hogy melóhoz jusson...

2011. dec. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!