Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom levideózta az...

A barátom levideózta az epilepsziás rohamomat, ti mit gondoltok erről, félek, hogy a rohamok miatt kiábrándul belőlem?

Figyelt kérdés

Kérlek olvassátok végig, akkor érthetőbb a történet. Tudni kell először, hogy a rohamot meg kell várni, míg befejeződik, magától elmúlik 1 percen belül, mentőt hívni sem kell. Azt mondta azért videózta le, mert a roham utáni fél órában semmire sem emlékszem, még arra sem, amiket beszélek, amiket beszélnek hozzám, így jobban megértem a betegségemet. A videón ő is ott van és kérdezget, hogy hogy hívnak, őt, anyumat és mindenre anyának a nevét mondtam, meg rémült vagyok először mindig. Nagyon ijesztő voltam, a szomorú az, hogy volt már mikor a vizeletemet magam alá eresztettem és ő ezt látta. Azt mondta, hogy el tud engem így fogadni, de kissé nehezen dolgoztam fel, hogy felvette videóra a rohamot és úgy láttam magam, ahogy nem szeretném, hogy mások lássanak, főleg nem a párom. Nagyon rosszul érzem magam, hogy láttam magam úgy, ahogy eddig nem.


29L


2012. jan. 31. 07:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha emiatt kiábrándul, inkább most derüljön ki, mint később.. De megértelek, nekem semmi hasonló betegségem nincs, de még így is utálok magamról videót nézni.. Mintha nem is én lennék.
2012. jan. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
98%
Azt olvasom ki belőle, hogy ő segítőkész és megérti az ezzel járó tüneteket. Inkább te félsz saját magadtól. Ha már látott ilyen állapotban és nem félelmet, hanem segítőkészséget váltott ki belőle, akkor minden további agyalás problémagyártás.
2012. jan. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
hát nézd, ezt már ő úgyis látta eddig, ez csak neked volt új. gondolom kellemetlen nagyon, de erről te nem tehetsz, ne kínozd magad miatta. ha azt mondta elfogad igy akkor te se fejezd ki nagyon hogy mennyire aggódsz, hogy emiatt kiábrándul, mert minden egyes ilyennel közelebb tolod hozzá. Ne tegyél úgy mintha neki "ki kellene" ábrándulni emiatt. Hamarosan meg ugyis feldolgozod magadban hogy mit láttál, enyhül a szégyenérzet, akkor meg szerintem kár az időt már most erre pazarolni :)
2012. jan. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Ő így-is úgy-is látta látja.

Ha videón van ha nem.

Sűrűn előfordul ez nálad?

Havonta naponta hetente?

2012. jan. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%

Első vagyok, közben még gondolkoztam... Rendben, hogy nem hozható egy szintre, de hasonló az pl, amikor nagy bánat ér minket, és sírógörcsöt kapunk... Én azt se látnám szívesen kívülről magamról :D De ha akárki kap sírógörcsöt, nem kezelem rosszul.. Hányni sem szeretném látni magam, de anyám már volt hogy végig ott volt mellettem.. Tüsszentés, székelés, alvás... Ezer ilyen lehet.

"Más téma", de szex közben is máshogy nézhetünk ki, sőt nekem egész fura lenne kívülről végignézni.. :D lehet képes sem lennék rá.. Barátom pedig kacérkodik a gondolattal.. persze tudom, hogy ezek nem is hasonlíthatók a kellemetlen betegségedhez, és sajnálom, hogy így kell élned, de ahogy írsz, erős lánynak tűnsz :) Ha ezekbe belegondolsz, talán kicsit megnyugszol.. Ha nem, bocs :S Eszemben sem volt megbántani.

2012. jan. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyik válaszoló kérdezte, hogy milyen gyakorik a rohamok. Mostanában fél évben 2x, de most már ez a 3. Nem olyan rég óta minden fél évben van, nagyon sokat stresszelek, új helyre is költöztem, messze az otthonomtól, ez is kiválthatja. Volt mikor 3 évig tünetmentes voltam, úgy volt, hogy leszokhatok a gyógyszerekről, de akkor megint előjött. Viszont már a legelején tisztáztam a barátommal, hogy mi a betegségem, még akkor is nyílt voltam vele, amikor egy rossz tapasztalat miatt nehezen ismerkedtem(egyik volt barátom elhagyott a betegségem miatt, mert nem akarta, hogyha később lesz gyerekünk, akkor örökölje a betegségemet) és megvolt az esély rá, hogy neki sem kellek. Én őszintén szólva megrémülnék, ha őt látnám hasonló helyzetben, talán ezért is érzek szégyenérzetet, hogy látott és furcsán fogadtam, hogy videóra is vette.
2012. jan. 31. 08:15
 7/24 anonim ***** válasza:
33%

1. A betegség nem szégyen. Ha emiatt kiábrándul, akkor nem is szeretett.

2. Egy kiszolgáltatott ember videózni szerintem undorító. Bármit mondott. Hiába a barátod, megsértette az emberi méltóságodat. Úgyhogy szerintem ez a pasas felejtős. Te magad is érzed, hiszen "nehezen dolgoztad fel". Egy undorító féreg az ilyen ember. Szeirnted nem fogja másnak mutogatni?

2012. jan. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

ez borzalmas lehetett... én már akkor szégyelltem magam, mikor egy sulis videó hülye fejet vágtam. át tudom érezni :(

tudom nem könnyű, de emiatt ne szégyelld magad, nem tehetsz róla.

engem pl. látott hányni a barátom (nem részeg voltam csak beteg de sokáig szégyelltem magam miatta).

nem ábrándult ki belőlem :)

sztem nem fog kiábrándulni belőled, hisz látott párszor és gondolom ugyanúgy viselkedik veled ahogy eddig, nem?

azzal viszont nem értek egyet hogy felvett videóra és lejátszotta neked. biztos rosszul eshetett és fájt hiszen eleve tudod milyen az epilepszia és nincs olyan ember aki szívesen látná magát kívűlről ilyen állapotban.

lehet hogy azt akarta hogy tisztában legyél mindennel és azt hitte így könnyebben elfogadod v. nemtom, de ez akkor is kegyetlenség.

2012. jan. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
85%
Én ugyanerre gondoltam elsőként. Mármint, hogy amit a barátod tett, az undorító. Egy kegyetlen kis nyomorék az, aki ezt megteszi, a világon semmi nem indokolja azt, hogy videóra vegyen ilyen jelenetet. Biztosra veszem, hogy az ilyen alak vissza fog élni ezzel a felvétellel. Kérd el tőle és semmisítsd meg azonnal. Remélem, még nem készített róla másolatot.
2012. jan. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
67%
Filmezd le, amikor gyomorrontása van és izzadva ül a vécén, vagy épp okád sugárban. Tudom, hogy ez egy szinten van a "betegségeddel", de a helyzet ugyanaz: kiszolgáltatottként szenvedni egy dolog miatt, amiről nem tehetsz. Kíváncsi vagyok mit szólna hozzá...Én ezek után dobnám, nem kéne nekem egy "felvilágosult", tabutémákat feszegető barom, aki rajtam kísérletezget.
2012. jan. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!