Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki kutyája epilepsziás?

Ki kutyája epilepsziás?

Figyelt kérdés
Tegnap volt az első rohama a kicsimnek,elvittem utána orvoshoz,kapott injekciót. Tudok roham közben vaamit sgeíteni neki,hogy hamarabb elmúljon? Feje alá lehet valami puhát tneni olyankor? Előjele szokott lenni?Mindent írjatok le pls. megelőzhető lenne ez?
2012. jan. 21. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is az egy Tacskó keverék.

Hát mikor rohama van nem nagyon tudsz mit tenni. Bár én olyankor nyugtatgatni és simogatni szoktam még roham után is mert utána nagyon meg van rémülve.

Hát hogy lehet e én nem tudom szerintem felesleges.

Hát az én kutyámnál nem szokott előjele lenni csak úgy váratlanul lesz neki.

A roham nem igazán megelőzhető. De ha nagyon sűrűek akkor a doki ad gyógyszer hogy ne legyen olyan szűrűn rohama.

2012. jan. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én egyik kutyusom is az. Ő egy németjuhász. A doki nekünk azt mondta, hogy roham közben, nem szabad a közelébe menni, ugyanis önkívületi állapotban van, kárt tehet magában és bennünk is. Azt tanácsolta, hogy roham közben öntsük nyakon egy jó nagy vödör hideg vízzel. Igaza volt, sokat segít, sokkal rövidebb lesz tőle a rohama és utána hamarabb meg is nyugszik. Amikor nyakon öntjük rögtön abba is marad a roham, próbál felállni, elvonul és alszik.
2012. jan. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Előjele nálunk sem szokott lenni, egyszer csak "jön".

Úgy tudom, hogy nem megelőzhető, de gyógyszerrel kordában tartható.

2012. jan. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
ezért nem kell szaporitott kutyát venni
2012. jan. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az enyémnek is péntek este volt ez első rohama ... soha semmi ilyen probléma nem volt pedig 4 éves.

Amire felvette az állatorvos a telefont, addigra szinte el is múlt neki.

Azt mondta a doki, hogy ezek a nagyon durva időjárási frontok hozzák ki. Mondjuk nekem is annyira fáj a fejem 2 napja, majd megörülök.

Doki javasolta ha legközelebb ilyen van, akkor egylis hideg vízzel locsoljam az arcát.

Jövöhéten megyünk vérvételre, kivizsgálásra az állatkórházba, mert a dokimnak nincs felszerelése hozzá.


A szaporitott szövegről meg annyit, hogy az egyém törzskönyves, jó tenyészetből származó kutya. Könnyű ezt odaböfögni, de nem hiszem hogy értelme lenne.

2012. jan. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálad pontosan hogy történt?


Enyém aludt a lábamnál, aztán eldölt az ldalára és kimerevedtek a végtagjai.


Utolsó

2012. jan. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Nekem 1 kínai kopasz kutyusom van. (3. vàlaszolònak üzenem, hogy nem szaporítòtòl vettem hanem 1jò nevű kennelből elég dràgàn). 2éve rohammentes,mert gyògyszert szed: Sevenalettát és Diphedant napi 1/2-1/2 szem. Persze fajtátòl és mérettől függ az adagolása. Az orvos is csak megközelítő mennyiséget tud javasolni, a gazdinak kell beàllitani pontosan. Ha többet adunk neki akkor bàgyadtabb lesz, mert nyugtatò és görcsoldò hatásù mindkét gyògyszer.

Én tartottam gyògyszermentes időszakot,mert az mondta az orvosunk,hogy a kutya ki is "nőheti" az epilepsziàt. Mikor a gyògyszer ürült a szervezetéből jelentkezett kisebb roham. Ekkor görcsösen vette a levegőt,mintha taknyos lenne,de mindenképpen az orràn akarnà venni a levegőt.Ez kb 2 perc. Azòta csökkentett adagban(heti 1/2-1/2 szem) szedjük a gyògyszert.

2012. jan. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Bocsànat, nem a 3.-nak,hanem a negyediknek szòlt.

Az én kopaszom roham alatt görcsösen ràngatja a hàtsò làbàt mintha beakadt volna és merev az egész teste.

Én roham alatt is magamhoz ölelem,simogatom és beszélek hozzà. Nekem a bàcsikám is epilepsziàs és meg vagyok győzödve,hogy halljàk és értik mi van csak nem emlékeznek rà.

Roham után nem értik mi történt,ijedtek. Ilyenkor babusgatni,szeretgetni kell őket.

És természetesen,amint lehet àllatorvoshoz menni,mert egyik roham kivàltja a màsikat és egyre sűrűbbek lesznek a rosszullétek.

2012. jan. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszia álaszokat. És az am normális,hogy roham után egész nap olyan furák,meredtek a szemei meg picit furán ,oldalazva jár?
2012. jan. 22. 18:05
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem ... az enyém 5 perc mulva már teljesen normális volt.

Szerintem hívd ki a dokit ... nekem olyan agyvérzés félének tünik.

2012. jan. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!