Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rezsit, kaját fele-felében...

Rezsit, kaját fele-felében fizetitek? Ha az egyik fél többet keres/többet fogyaszt akkor is?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy párom kb 5x annyit keres mint én.

Én pedig a 100 e ft-ot sem érem el, és persze ebből még utiköltség is lejön,mivel 35 km-ről járok be dolgozni, és 2 bérlet kell.

Páromnak nagyobb igényei vannak étkezés szempontjából mint nekem. Pl heti 3x hús hússal kb, nekem heti 1x elég volna 2 csirkecomb, az is 2 napra beosztva. Minden más kajából többet eszik mint én. Viszont a felét én fizetem mindennek. Úgy érzem, hogy többet fizetek így kajára, mint amit megeszek. Egy 10essel biztosan, és még sprórolok is, mert ha páromra hagynám a bevásárlást simán még 10 e ft-tal többet kellene fizetnem, mert ő nem nézné az árakat sem.

Azért nem vitatkozok ezzel a párommal, mert párom felépített egy házat, hitel nélkül, saját erőből, mindent ő csinált meg 2 kézzel, és gyönyörű a ház.

Én akkoriban tanultam, anyagilag ezért nem tudtam hozzájárulni.

Párom nagyon szeret enni, ezért 2 naponta mindig frisset főzök.

Szerintetek ez így jó? Nekem azzal kellene kompenzálnom hogy ő házat épített, hogy heti minimum 4x sütő-főzök munka után, amit ő megenne, és még azzal is hogy fizetem a felét a kajának, közben ő 2x annyit eszik mint én?


2012. febr. 4. 10:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem a problémádat. Közös kasszán vagytok? Akkor mi zavar? Ezesetben ő többet fizet a saját igényeire.

Ha meg külön kasszán vagytok, akkor sincs gond. Vegyen ő több kaját, a saját pénzéből. Te veszel 1 adag parizert, ő meg még két adagot, a saját pénzéből.

Megdöbbentő számomra, hogy ilyen gyakori probléma ez. Nálunk mindig (kezdettől fogva) közös kassza volt, ott ilyen fel sem merül!

2012. febr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha együtt éltek, miért nem vagytok közös kasszán?
2012. febr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

én nem értem, hogy akik egy háztartásban vannak, hogy lehet megoldani a "külön kasszát"

Sose nézem, mennyivel eszik többet a kajából.

De hogy válaszoljak is, a rezsit fizessétek fele-felében, kaját meg ő is vegyen magának, meg te is, és mindenki egye a sajátját. Vagy vásároljatok ugyanígy, de ő fizessen bele többet.

2012. febr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%

Döbbenet! Mi egy kasszán vagyunk, a férjemén, én itthon vagyok két kisgyerekkel (három éves, fél éves), de SOHA egyetlen egyszer SEM vágta a fejemhez, hogy kéri a felét bárminek is. Vagy mit adok be én... Amikor dolgoztam is jóval kevesebbet kerestem. Enyém a háztartás, a gyerekek és igen, természetes, hogy van itthon főtt étel (oké, néha megcsúszok időben, akkor hideget eszünk). De besegít, ha kell, gyerekeknél MINDIG!

Én úgy nőttem fel, hogy a szüleim dolgoztak, amit kerestek abból fizettek együtt mindent, ez a természetes. De valóban nagy divat a különkasszázás és a válás is :(

2012. febr. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%

szerintem ez a forintokon való rágódás nem tesz jót egy kapcsolatnak. ahogy én látom, az a normális, ha közös kasszán van a két fél, a készpénzt otthon tartják az ágyneműsfiók alján egy csokisdobozban, aztán ha valakinek szüksége van valamire (legyen az ennivaló, egy új bakancs vagy bérlet), kiveszi az arra valót. azt viszont (megint hangsúlyozom: szerintem) érdemes lenne megbeszélni vele h igenis figyelje az árakat, mert részben ez a te ppénzed is, részben pedig mindketten jól jártok, ha megmarad egy kis plusz a hó végén, amit félre tudtok tenni esetleg a majdani gyerekre, stb.

de lehet h ez csak az én felfogásom szerint normális, én ezt látom magam körül.:)

2012. febr. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Az ilyent én sem értem. Nálunk a férjem keres többet, az ő fizetése a bankszámlára megy. Amíg van pénzem az enyémet költjük, hogy a számlán szaporodjon a pénz és csak akkor nyulunk hozzá, ha én kifogytam. Természetesen ebből kifolyólag az is közösnek számít, ami a számlán van, valójában azt is én kezelem. Soha nem számoljuk ki mennyit eszik. Nem értem, ha kifogynál a pénzedből, még kevesebbet kellene enned? Vagy ő is hozzá járul? Vagy ez az én pénzem, az a te pénzed elven működtök? Szerintem ez így nem normális.
2012. febr. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben voltam én is. A párom többet keresett, ugyanakkor felesben fizettünk a dolgokat. Nos, volt olyan hónap, amikor csontig lemerült a számlám. Szerintem ebben a helyzetben nem szabad szégyenlősködni. Beszélj a pároddal, hogy mivel együtt éltek, vállaljátok a költségeket is közösen, tehát nyissatok közös számlát. Mi is ezt tettük és most nincs semmi gond. A párom tudja, hogy nem szórom a pénzt, mindketten megnézzük, mire adjuk ki a pénzt. Lehet, hogy a párodnak egyszerűen csak eszébe sem jut, hogy milyen kellemetlen helyzetbe kerültél ezzel a külön-kassza dologgal. Ha viszont ragaszkodik a külön kasszához, akkor keress magadnak másik férfit, mert ez a helyzet csak egyre rosszabb lesz.
2012. febr. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Ha a ház papíron is közös akkor mi a kérdésed
2012. febr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Ez már akkor sem volt kérdés amikor csak jártunk.

Akkoriban nálam voltunk sokat,nálam főztünk,igy a bevásárlások jórészét fizette kérés nélkül.

Amikor összeköltöztünk,akkor az ő számlájáról vontak minden rezsit,mert az ő bankjánál érte meg jobban,bevásárlás mindkettőnk cafeteria kártyájáról,ez fedezte is,egyebet meg amelyikőnknél közelebb volt a pénztárca.sosem számoltunk el.

Mióta házasok vagyunk,1 bankszámlára megy minden,és arról vonják a rezsit,arról vásárolunk,illetve a kajára még mindig elég a cafeteria (majd mostantól nem lesz hála a kormánynak)

2012. febr. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy pl minden hónapban x összeget összerakunk, és abból vesszük meg a kaját, illetve a háztartásbeli dolgokat.

Legyen ez 50 ezer ft. Ő is 25 e ft-ot és én is 25 e ft-ot teszek bele. Ebből vesszük otthonra a kaját, ebből főzök, és ebből a pénzből veszünk pl mosóport meg háztartási cuccokat.

A gond ott van, hogy ő állandóan húst venne ebből a pénzből, én meg nem! Szerintem 50 e ft helyett 40 e ft is elég lenne erre. Azért költsek többet kajára, hogy az ő igénye szerint együnk??

2012. febr. 4. 11:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!